Zyra - Dikenli Cazibe

Büyücü / Destek

Zyra Güç ve Yetenek Değerleri

# Başlangıç Seviye Başına Artış
Can 499.32 +74
Saldırı Gücü 53.376 +3.2
Saldırı Hızı 0 %2.11
Hareket Hızı 340
Can Yenileme 5.69 +0.5
Zırh 20.04 +3
Büyü Direnci 30 +0.5
 Saldırı  
Savunma  
Yetenek  
Zorluk  

Zyra Şampiyon Hikayesi

   Ölmekte olan bitki Zyra, kaderinin dizginlerini eline alma arzusuyla, hayata baştan başlamak için bilincini bir insan vücuduna aktardı. O ve türdeşleri yüzyıllar önce Kumungu Ormanı'nda sarmaşık dallarını ve dikenlerini kullanarak egemenlik kurmuş, bölgelerine ayak basan her hayvanı yemişlerdi. Yıllar geçtikçe, hayvan nüfusunun soyu tükenmeye başladı. Yiyecek gitgide azaldı. Son türdeşleri solup giderken, Zyra'nın elinden tek gelen çaresizce durmaktı. Tek başına öleceğini düşünmeye başlamıştı ki dikkatsiz bir büyücünün gelişiyle kurtuluş fırsatı çıktı.

Zyra yıllardır ilk kez bir yaratığın kendisine bu kadar yaklaştığını hissediyordu. Açlık onu büyücüye itiyordu ama daha derinlerde onu zorlayan başka bir içgüdü de vardı. Kadını dikenleriyle kolayca sardı. Fakat bu son yemeğinin tadını çıkarırken, zihnini yabancı anılar işgal etti. İnsanlarla hayvanların yaşadığı kocaman taş ve metal ormanları gördü. Dallarından kuvvetli bir sihir akarken, hayatta kalmak için güzel fakat riskli bir plan yaptı. Kadının hatıralarını kullanarak, yeni elde ettiği sihri insan şeklinde bir beden yapmaya yöneltti. Kendisini nasıl bir dünyanın beklediğini bilmiyordu; ama kaybedecek bir şeyi yoktu. Zyra gözlerini açtığında, parmaklarının ucunda hazır bekleyen ham güçle kendinden geçti. Ancak bir zamanlar kendisi olan bitkinin solmuş kalıntılarını görünce ne kadar savunmasız kaldığını anladı. Gövdesi ölürse geri çekilebileceği bir dallar ağı, onu yeniden büyütebilecek kökü yoktu; ama gerçek anlamda yaşadığını hissediyordu. Dünyayı ilk defa hayvanların gördüğü gibi gördü ve kötü kötü gülümsedi. Yeniden doğmuştu ve artık çok daha uzağa erişebiliyordu.

”Gülü seven, dikenine katlanır.”
--Zyra

Zyra Oynama Rehberi, Dikkat Edilmesi Gerekenler

 
Zyra olarak oynarken;
- Büyü yaptıktan sonra geçiş yoluna yerleştireceğin tohum, büyük olasılıkla çok doğru bir yerde olacaktır.
- Tohumlar takımına görüş sağlar.
- Zyra pusu konusunda harikadır. Çalılığa tohumlardan oluşan bir tuzak kurup, rakipleri tuzağa çekmek için fırsat kolla.
Zyra rakip ise;
- Zyra'nın tohumları, üzerlerine basılarak yok edilebilir. Sen üstlerine basarken, Zyra bitki filizlendirmeye yeltenirse son anda çekilmeye çalış.
- Bitkileri kendisinden fazla uzağa yerleştiriyorsa Zyra'ya yaklaşmak akıllıca olabilir.
- Bitkiler tıpkı totemler gibi saldırı ve etkilerden sabit hasar alır. Ayrıca kendi başlarına bırakıldıklarında kısa sürede yok olurlar.

Zyra Şampiyon Yetenekleri ve Güçleri

Pasif
Diken Bahçesi
Zyra çevresine düzenli aralıklarla tohumlar eker. Seviye atladıkça daha hızlı ekilen tohumlar, 45 saniye etkin kalır. Rakip şampiyonlardan biri bir tohumu ezerse, ezilen tohum ölür.

Zyra tohumların yakınında yetenek kullandığında tohumlardan bitkiler filizlenir. Aynı hedefe birden fazla bitki saldırırsa, fazladan saldırı yapan bitkiler daha az hasar verir.
Ölümcül Sarmaşık
Yere yayılan kalın, dikenli sarmaşıklar patlayarak çevredeki rakiplere büyü hasarı verir. Bir tohumun yakınında kullanılırsa, Ölümcül Sarmaşık rakiplere uzaktan saldıran bir Diken Tüküren bitkisi filizlendirir.
Aşırı Büyüme
Zyra'nın ektiği tohum, 60 saniyeye kadar varlığını korur. Tohumlar, yakınlarında Ölümcül Sarmaşık veya Kapan Kökler yetenekleri kullanıldığında filizlenerek Zyra için savaşan bitkilere dönüşür. Ayrıca Aşırı Büyüme, Zyra'nın bitkilerinin azami canını pasif olarak arttırır.
Kapan Kökler
Zyra'nın yerden gönderdiği sarmaşıklar hedefi sarmalayarak ona hasar verir ve rastladıkları rakipleri yere sabitler. Bir tohumun yakınında kullanılırsa, Kapan Köklerden bir Sarmaşık Kamçı filizlenerek kısa mesafeli saldırılarla rakibin Hareket Hızını düşürür.
Boğardikenler
Zyra hedef noktada çarpık bir fide oluşturur; fide büyürken tüm rakiplere hasar verir ve temas ettiği rakipleri havaya savurur.

Zyra Şampiyon Köstümleri / Skinleri

Standart KöstümAlev Alev ZyraMezar Çiçeği ZyraSKT T1 ZyraEjder Büyücüsü Zyra