Zilean - Zaman Bekçisi

Destek / Büyücü

Zilean Güç ve Yetenek Değerleri

# Başlangıç Seviye Başına Artış
Can 499.28 +77
Saldırı Gücü 51.64 +3
Saldırı Hızı 0 %2.13
Hareket Hızı 335
Can Yenileme 5.44 +0.5
Zırh 19.134 +3.8
Büyü Direnci 30 +0.5
 Saldırı  
Savunma  
Yetenek  
Zorluk  

Zilean Şampiyon Hikayesi

   Bir zamanlar, çorak Urtistan topraklarında ihtişamlı bir şehir vardı. Büyük Duvar'ın aşağısındaki çoğu ülke gibi, o da uzun zaman önce korkunç bir Rün Savaşı sırasında yıkılmıştı. Fakat bu şehirden bir kişi sağ çıktı: Zilean adlı bir büyücü. Zamanı saplantı haline getirmiş olan bu büyücüye, şehrin saat kulesinde oturmak çok yakışıyordu. Savaşın yıkımı yurduna yaklaşırken, Zilean tüm gelecek ihtimallerini güçlü bir zaman büyüsüyle tahmin ediyor, barışçıl bir çözüm bulmayı umuyordu. Ama Zilean'ın büyüleri zaman algısını etkiledi. Nereye bağlı olduğu bilinmeyen bir kara şövalye-sihirdar grubu Urtistan'ı yakıp yıkarken, o zamanı kendisi için durdurmuş, düşünüyordu. Hatasını farkettiğinde Urtistan, yanıp yıkılmış bir harabeydi. Bu yıkıma neden olan sihirdarlar akıllıca bir kararla saat kulesine zarar vermemişlerdi. Böylece hem Zilean'ın dikkatini çekmemiş, hem de ona kendi dikkatsizliğiyle işkence etme fırsatı bulmuşlardı.

Zilean'ın bu muazzam kayba üzülmeye vakti olmadı bile. Tehlikeli araştırmalarının acımasız bir yan etkisi olduğunu öğrendi: zaman bozunması. Bu mistik hastalık ona ölümsüzlüğü bahşediyordu, ama bilincini şu andaki sabit noktadan ayırıyordu. Şimdi zihni zaman içinde, geçmişten bu güne yaşamış olduğu tüm anlar arasında geziniyor. Zilean olayların hiçbirini etkileyemiyor. Bu lanetin en katlanılmaz yanı, Zilean'ın Urtistan'ı bazen eski haliyle görüp, diğer zamanlarda insansız yıkıntılarında yaşaması. Sadece League of Legends (Efsaneler Ligi) sihirdarlarının kullandığı güçlü büyüler bu rahatsızlığı iyileştirebiliyor. Zilean tedavi, sonra da halkını kurtaracak bir yöntem bulmak umuduyla Lig'e katıldı.

”Henüz yaşanmamış bir kayıptan daha büyük bir üzüntü yoktur.”
--Zilean

Zilean Oynama Rehberi, Dikkat Edilmesi Gerekenler

 
Zilean olarak oynarken;
- Saatli Bomba ve Başa Sar'ı birleştirerek iki Saatli Bomba'yı bir hedefe çabucak yerleştirebilirsin. İkinci bombayı yerleştirmek ilkini patlatır ve yakındaki tüm rakipleri sersemletir.
- Zamanı Bük, takım arkadaşlarının rakipleri katletmesine yardımcı olabilir ya da kaybedilen bir savaştan kaçmaya yarayabilir.
- Zaman Kayması takımının taşıyıcılarına saldıranları caydırmak için güçlü bir araçtır ama Zaman Kayması'nı çatışmada çok erken kullanmak rakibin erkenden hedef değiştirmesine ve yeteneğin etkisinin azalmasına neden olur.
Zilean rakip ise;
- Zilean'ın hızını yakalayabilirsen, öldürücü darbeyi vurmadan önce ultisinin bitmesini beklemek bazen yararına olabilir.
- Takım ona odaklanırsa Zilean zayıf bir şampiyondur; ama aksi halde öldürmesi çok zordur. Onu takım olarak öldürmeye çalışın.
-

Zilean Şampiyon Yetenekleri ve Güçleri

Pasif
Zaman Kumbarası
Zilean zamanı Deneyim şeklinde biriktirir.

Takım arkadaşlarından birinin seviyesini tamamlamaya yetecek kadar Deneyim biriktirdiğinde, takım arkadaşına sağ tıklayarak bunu aktarabilir. Zilean verdiği kadar Deneyim de kendisi kazanır. Çatışmada kullanılamaz.
Saatli Bomba
Hedef bölgeye doğru fırlattığı bomba, yakınından geçen birimlere yapışır (Şampiyonlara öncelik verir). Bomba 3 saniye sonra patlayarak alan etkili hasar verir. Yerleştirilen Saatli Bomba, başka bir Saatli Bomba tarafından erken patlatılırsa, ek olarak rakipleri sersemletir.
Başa Sar
Zilean diğer temel yeteneklerinin bekleme sürelerini azaltarak kendini önündeki çatışmalara hazırlayabilir.
Zamanı Bük
Zilean herhangi bir birimin etrafında zamanı büker, kısa süreliğine rakip birimlerin Hareket Hızı azalır, takım arkadaşlarınınki ise artar.
Zaman Kayması
Zilean dost bir şampiyonun üzerine koruyucu bir zaman rünü işler ve ölümcül hasar alması halinde, zamanda geri dönmesini sağlar.

Zilean Şampiyon Köstümleri / Skinleri

Standart KöstümYaşlı Aziz ZileanHippi ZileanShurima Çöllü ZileanZaman Makinesi ZileanKanlı Ay Zilean