Ziggs - Sihirmayın Uzmanı

Büyücü

Ziggs Güç ve Yetenek Değerleri

# Başlangıç Seviye Başına Artış
Can 524.4 +80
Saldırı Gücü 54.208 +3.1
Saldırı Hızı -0.0473 %2
Hareket Hızı 325
Can Yenileme 6.258 +0.6
Zırh 21.544 +3.3
Büyü Direnci 30 +0.5
 Saldırı  
Savunma  
Yetenek  
Zorluk  

Ziggs Şampiyon Hikayesi

   Ziggs, makine kurcalamaya doğuştan yetenekliydi. Ama düzensiz, hiperaktif yaradılışına yordle bilimadamları arasında sık rastlanmazdı. Heimerdinger gibi saygıdeğer bir mucit olmayı amaçlayarak, gözü yükseklerde projelerin arasında koşturuyordu. Eline yüzüne bulaştırdıkları da, eşsiz keşifleri de ona cesaret veriyordu. Ziggs'in uçarı deneylerinin bahsi, Piltover'daki ünlü Yordle Akademisi'ne kadar ulaştı. Akademinin saygıdeğer profesörleri onu, yeteneğini sergilemeye davet etti. Ama Ziggs'in güvenlik konusundaki her zamanki dikkatsizliği, gösterisini yarıda kesti. Sergilediği hextech motoru aşırı ısınıp patlayarak, Akademi'nin duvarında koca bir delik açtı. Profesörler üstlerindeki tozları silkeleyip, asık suratlarla Ziggs'e kapıyı gösterdiler. Yıkılan Ziggs, utanç içinde Bandle Şehri'ne dönmeye hazırlandı. Ama Piltover'dan ayrılamadan, bir grup Zaun ajanı akademiye sızıp profesörleri kaçırdı. Piltover ordusu esirlerin peşine düşüp, Zaun'da bir hapishaneye götürüldüklerini öğrendi. Ama silahları hapishane duvarını yok edemiyordu. Onları geçmeye kararlı olan Ziggs, yeni bir silah üstünde çalışmaya başladı ve kazara ortalığı yıkma yeteneğini esir yordle'ları kurtarmakta kullanabileceğini farketti.

Çok geçmeden Ziggs, büyük bir sevgiyle ''sihirmayın'' adını taktığı bir dizi güçlü bomba icat etti. Yeni icatları, ilk denemeye hazırdı. Ziggs, Zaun'a gidip gizlice hapishane kompleksine sızdı. Devasa bombayı hapishaneye fırlattı. Patlamanın, takviyeli duvarda delik açışını sevinç içinde seyretti. Duman dağılınca hapishaneye dalıp, gardiyanları bir bomba yağmuruyla kaçırdı. Tutuklu yordle'ların hücresine gitti, kapıyı patlatıp yerinden çıkardı ve yordle'ları saldı. Akademi'ye döndüklerinde, çok utanmış olan profesörler Ziggs'e onursal ''Tahribat Dekanı'' unvanını verdiler. Sonunda hakkı verilen Ziggs, teklifi kabul etti. Artık yeni bir hevesi vardı: Gitgide genişleyen sihirmayın kataloğunu, dünyanın en iyi deney alanı olan Adalet Meydanlarına getirmek.

''Ziggs mi? Evet evet, sağı solu belli olmaz, tehlikelidir. Ama çok zeki!''
--Heimerdinger

Ziggs Oynama Rehberi, Dikkat Edilmesi Gerekenler

 
Ziggs olarak oynarken;
- Bir çatışmadan uzak olsan da Cehennem Bombası'yla yardım edebilirsin.
- Sihirmayın Tarlası ile rakipleri yavaşlatmak, diğer yetenekleri isabet ettirmeyi kolaylaştırır.
- Patlayıcı Lokumu'yla duvarların üzerinden atlamak hem kovalarken hem de kovalanırken işine yarayabilir.
Ziggs rakip ise;
- Ziggs'in mayınlarına basma! Mayınlar seni yavaşlatacak ve diğer yeteneklerini isabet ettirmesini çok daha kolay hale getirecektir.
- Ziggs'in yeteneklerinin çoğunun bekleme süreleri uzundur. Onu, yeteneklerini kullandıktan sonra yakalamaya çalışın.
- Ziggs'in ultisi Cehennem Bombası, patlamanın merkezine daha fazla hasar verir.

Ziggs Şampiyon Yetenekleri ve Güçleri

Pasif
Kısa Fitil
Her 12 saniyede bir, Ziggs'in ilk saldırısı ek büyü hasarı verir. Bu bekleme süresi Ziggs'in her yetenek kullanışında azalır.
Seksek Bomba
Ziggs sekerek ilerleyen ve büyü hasarı veren bir bomba fırlatır.
Patlayıcı Lokumu
Ziggs 4 saniye sonra ya da bu yetenek tekrar etkinleştirildiğinde infilak eden bir patlayıcı lokumu atar. Patlama, rakiplere büyü hasarı vererek rakiplerin uzağa savrulmalarına neden olur. Bu arada Ziggs de savrulur ama hasar almaz. Ziggs, Patlayıcı Lokumu'nu kullanarak yıpranmış kuleleri hextech gücüyle patlatabilir.
Sihirmayın Tarlası
Ziggs, hedef bölgeye rakibe temas ettiğinde patlayıp büyü hasarı veren ve rakibi yavaşlatan mayınlar döşer.
Cehennem Bombası
Ziggs en büyük eseri olan Cehennem Bombası'nı olağanüstü uzak bir mesafeye savurur. Patlama bölgesinin ortasında kalan rakipler, uzaktakilere göre daha fazla hasar alır.

Ziggs Şampiyon Köstümleri / Skinleri

Standart KöstümDeli Bilimadamı ZiggsKumandan ZiggsHavuz Partisi ZiggsKartopu Savaşı ZiggsSihir Üstadı Ziggs