Zac - Gizli Silah

Tank / Savaşçı

Zac Güç ve Yetenek Değerleri

# Başlangıç Seviye Başına Artış
Can 615 +95
Saldırı Gücü 60 +3.4
Saldırı Hızı -0.02 %1.6
Hareket Hızı 340
Can Yenileme 8 +0.5
Zırh 24 +3.5
Büyü Direnci 32 +1.25
 Saldırı  
Savunma  
Yetenek  
Zorluk  

Zac Şampiyon Hikayesi

   Zaun'un hexkimya mühendisliğiyle tasarlanmış bir süper asker olan Zac'in açılımı; Zaun'lu Askerî Cisim'dir. Kaba kuvvetin sınırsız esneklikle birleştiği Zac; engellerin üzerinden sekip, rakiplerini safdışı bırakıyor. Her ne kadar bir silah laboratuvarında yaratılmış olsa da; Zac sevgi dolu bir ana baba tarafından kurtarılıp, kibar ve dost canlısı bir çocuk olarak yetiştirildi. Yıllar geçtikçe, Zaun'un sıradan halkını korumaya yeminli, yaman bir kahraman haline geldi.

Uzun zaman önce Zaun'lu iki bilim insanı zorlu koşullara dayanıklı, biyolojik yapısını anlık olarak değiştirebilen ve muazzam miktarda kinetik enerji üretebilen organik bir madde geliştirdi. Karı koca olan bilim insanları; prototipin kaşık kadar bir damladan, küçük bir pelteye dönüşmesini izlerken yaratığın varlıklarına tepki verdiğini fark etti. Onu çağırdıklarında ileri atılıyor, şarkı söylediklerinde sıçrıyordu. Çiftin gözünde o artık bir deneyden fazlasıydı; sevgi ve neşeyle dolu küçük bir çocuktu.

Bir akşam prototipi test ettikten sonra, bilim insanları pelteyi kafesine geri koydular. Süklüm püklüm bir şekilde köşeye büzüldü. Çok üzgün görünüyordu. O an, sevgili yaratıklarının dışarıda özgür bir hayat istediğini anladılar. Vicdanlarına yenik düştüler; prototipin silah olarak kullanılmasına izin veremezlerdi. Karı koca, küçük pelteyle birlikte kaçtı. Silah projesinin adını – Zaun'lu Askerî Cisim – değiştirip, prototipin adını Zac koydular. Zaun şehirlerinden çok uzaktaki sakin bir mahalleye yerleşen bilim insanları, Zac'i kendi çocukları gibi yetiştirdiler.

Zac, diğer çocuklardan çok farklıydı. Eşsiz bir kuvvete ve esnekliğe sahipti; o nedenle, çift ona doğruyu yanlıştan ayırmayı, yeteneklerini iyilik için kullanmayı öğretti. Sevgi dolu ebeveynlerinin sayesinde, Zac mutlu ve huzurlu bir çocukluk geçirdi.

Bu çocukluk, Zaun laboratuvarı Zac'ın izini bulduğunda sona erdi. Prototipi oluşturmak için gereken formulü tekrar üretemeyen laboratuvar personeli, karı koca bilim insanlarının ve kaçırdıkları numunenin peşine düşmüştü. Aileyi bulduklarında; personel Zac'in ebeveynlerini esir alarak, Zac'in yakalanmasına yardım etmelerini istedi. Özgürlüğünü ve ailesini kaybetme korkusuna kapılan Zac, sahip olduğu kütle ve enerjinin her zerresini ilk kez kullandı. Ailesini esir alanları safdışı bıraktı, laboratuvar çalışanlarını dört bir yana dağıttı ve sevdiklerini kurtardı. Zac, o gün sıradan insanları sıra dışı ihanet ve kötülüklerden korumaya yemin etti. Yok etme amacıyla yaratılan bu şampiyon, şimdi masumların ve yardıma muhtaçların imdadına koşuyor.

''Omurgan olmasa da, dik durup hakkını savunmalısın.''
-- Zac

Zac Oynama Rehberi, Dikkat Edilmesi Gerekenler

 
Zac olarak oynarken;
- Pelte parçalarını toplamak, hayatta kalmak açısından büyük önem taşıyor.
- Hücre Bölünmesi hazır olduğunda, rakip takımın, peltelerini yok etmesini zorlaştıracak bir konumda ölmeye çalış.
- Elastik Sapan'ı savaş sisinden başlatmak, rakiplerin daha geç tepki vermesini sağlar.
Zac rakip ise;
- Zac kendisinden ayrılan pelte parçalarını toplayarak iyileşir. Pelte parçalarının üzerine basarak onları ezebilirsin.
- Zac dağıldığında, tüm pelte parçalarını yok ederek Zac'in dirilmesini önle.
- Susturma, sersemletme, yere mıhlama ve savurma etkileri, Zac'in Elastik Sapan'ının kullanmasını engelleyecektir.

Zac Şampiyon Yetenekleri ve Güçleri

Pasif
Hücre Bölünmesi
Zac bir yeteneğiyle rakibe her vurduğunda kendinden bir parça bırakır. Bu parçayı geri alarak Can yenileyebilir. Ölümcül hasar aldığında Zac 4 pelte parçasına bölünür; bu parçalar tekrar birleşmeye çalışır. Sağlam kalan pelte parçaları olursa, Zac bu peltelerin Can değerlerine bağlı olarak değişen Can miktarıyla tekrar dirilir. Sağlam kalan her pelte parçası Zac'in azami Can, Zırh ve Büyü Direnci değerlerinin belli bir yüzdesine sahiptir. Bu yeteneğin bekleme süresi 5 dakikadır.
Esnek Saldırı
Zac kollarından birini uzatarak bir rakibini yakalar. Başka bir rakibe saldırdığında iki hedefi tokuşturmak için birbirine doğru savurur.
Maddenin Kararsız Hali
Zac'in vücudu patlayarak, çevresindeki rakiplere hasar verir.
Elastik Sapan
Zac kollarını yere sabitleyip geri geri gider, sonra kendini öne fırlatır.
Hoplaya Zıplaya!
Zac kendisini düzleştirerek kitle kontrolünden etkilenmez hale gelir ve üstünde duran rakipleri yavaşlatır. Uzağa zıplamaya karar verdiğinde üstünde duran bütün rakipleri emer ve dolaşmaya çıkarır.

Zac Şampiyon Köstümleri / Skinleri

Standart KöstümÖzel Silah ZacHavuz Partisi ZacSKT T1 Zac