Xin Zhao - Demacia'nın Hizmetkârı

Savaşçı / Suikastçı

Xin Zhao Güç ve Yetenek Değerleri

# Başlangıç Seviye Başına Artış
Can 600 +92
Saldırı Gücü 57.544 +3.3
Saldırı Hızı 0 %2.6
Hareket Hızı 345
Can Yenileme 8.176 +0.7
Zırh 25.88 +3.5
Büyü Direnci 32.1 +1.25
 Saldırı  
Savunma  
Yetenek  
Zorluk  

Xin Zhao Şampiyon Hikayesi

   ''Ölüm kaçınılmazdır; kişi sadece yenilgiden kaçınabilir.''

Demacia Kralı Jarvan III ne zaman Kraliyet Sarayı'nın tepesindeki parlak mermer balkondan halka seslenecek olsa, Xin Zhao yanındadır. Demacia'nın Hizmetkârı adı takılan Xin Zhao, aslında Lightshield Hanedanı'nın özel hizmetkârı. Gizemli, sessiz bekleyişi; ''gizli hayatına'' ve kökenlerine ilişkin bir sürü varsayımın türetilmesine neden oldu. İster yemek masalarında konuşulan ''Zaun ajanıymış,'' dedikodusu, ister ''Demacia Pusulası'' gazetesi köşe yazarlarının ''krala borcu olan rün büyücüsü'' iddaları olsun; Xin Zhao, kitlelerin merakını giderecek hiçbir ipucu vermiyor. Gerçi hakkı yok da değil.

Yıllar önce, Noxus'ta Can Pazarı adı verilen bir gösteri yapılırdı. Bu gösteri gladyatör çarpışmalarına benzerdi ama zalim mi zalim bir farkı vardı: Savaşçılar karşılaşmaları kazandıkça karşılarında aynı anda savaşacak kişilerin (genellikle savaş esirleri) sayısı artardı. Bu her yarışmacının eninde sonunda ölmesi ama dengi olmayan bir şan ve şöhret kazanması anlamına gelirdi. O zamanlar Viscero olarak bilinen Xin Zhao, 300 askerle birden savaşacaktı. Bu, önceki rekorun neredeyse altı katıydı. Bu maçın son maçı olacağı kesindi.

Eşi duyulmamış başarısı Jarvan II'nin kulağına gidince, kral ona bir seçenek sunmak için gizlice arenaya gitti: Özgürlüğü karşılığında Demacia'ya hizmet etmek ve sonunda onu ölüme makhum edenleri cezalandırmak. Bir kralın onun için hayatını tehlikeye attığına inanamayan Xin Zhao teklifi kabul etti. Noxus'a önceden planlanmış bir Demacia saldırısı sırasında Jarvan, Xin Zhao ile onun arenadaki 300 rakibini kurtardı. Geri çekildikleri sırada Xin Zhao, Jarvan'a atılmış olan zehirli bir oka kendini siper etti. Bağlılık yemini etmemiş bir adamdan gelen bu sadık hareket, Xin Zhao'nun kral öldüğü güne kadar yanında olmasını sağladı.

Şimdi onun oğlu Jarvan III'e hizmet eden Xin Zhao, kendisini evlat edinen ülke için savaşmayı ve hayatına amaç kazandıran adamın anısını onurlandırmak için mücadele etmeyi sürdürüyor.

Xin Zhao Oynama Rehberi, Dikkat Edilmesi Gerekenler

 
Xin Zhao olarak oynarken;
- Xin Zhao çatışma başlatmak için idealdir. Önden giderek çatışmayı başlat ve ulti saldırınla mümkün olan en yüksek hasarı ver.
- Can yenilenmesi için Savaş Narası yeteneğine en az 1 puan vermeye değer.
- Ulti yeteneğinin geri savurma etkisinin en iyi sonucu vereceği bir yere geçmeye çalış.
Xin Zhao rakip ise;
- Xin Zhao hem saldırısı hem de çevresindeki bütün birimlere hasar veren ultisiyle güçlü bir öncüdür. Ultisini kullanana kadar takımını dağınık tutmaya çalış.
- Xin Zhao hasar ve bekleme süresinin sıfırlanması için Üç Pençe Saldırılarına bel bağlar; o yüzden kombosunu bitirmesine engel olmak işleri çok değiştirecektir.
-

Xin Zhao Şampiyon Yetenekleri ve Güçleri

Pasif
Meydan Okuma
Xin Zhao, normal saldırılarla ve Amansız Hücum yeteneğiyle rakibine meydan okur ve rakibin Zırh değerini 3 saniyeliğine %15 azaltır.
Üç Pençe Saldırısı
Xin Zhao'nun sonraki 3 standart saldırısının verdiği hasar artar ve diğer yeteneklerinin beklemesi kısalır; üçüncü saldırı, rakibini havaya savurur.
Savaş Narası
Xin Zhao her üçüncü saldırısında pasif olarak kritik vuruş gerçekleştirir ve her üç isabetinde bir iyileşir.
Amansız Hücum
Xin Zhao bir rakibe hücum ederek hasar verirken, bölgedeki bütün rakipleri yavaşlatır.
Mızrağın Hışmı
Xin Zhao yakındaki rakiplere mevcut Canlarına bağlı olarak hasar verip meydan okunmamış hedefleri geri savurur. Xin Zhao isabet alan şampiyon sayısına bağlı olarak ilave Zırh ve Büyü Direnci kazanır.

Xin Zhao Şampiyon Köstümleri / Skinleri

Standart KöstümKomando Xin Zhaoİmparatorluk Askeri Xin ZhaoGladyatör Xin ZhaoKanatlı Süvari Xin ZhaoSavaş Ustası Xin ZhaoGizli Ajan Xin ZhaoEjderkatili Xin Zhao