Xayah - Asi

Nişancı

Xayah Güç ve Yetenek Değerleri

# Başlangıç Seviye Başına Artış
Can 545 +80
Saldırı Gücü 56 +2.2
Saldırı Hızı 0 %3.3
Hareket Hızı 325
Can Yenileme 6 +0.75
Zırh 24 +3
Büyü Direnci 30 +0.5
 Saldırı  
Savunma  
Yetenek  
Zorluk  

Xayah Şampiyon Hikayesi

   Xayah, halkını kurtarmak için bireysel savaş veren ölümcül ve kusursuz bir vastaya devrimcisi. Hızını, kurnazlığını ve jilet gibi keskin tüy bıçaklarını kullanarak yoluna çıkan herkesi yok ediyor. Xayah, ortağı ve sevgilisi Rakan ile omuz omuza çarpışarak git gide küçülen kabilesini korumaya ve ırkını eski ihtişamına kavuşturmaya çalışıyor.

''Hiç tüyle deşilmiş miydin?''

Xayah Oynama Rehberi, Dikkat Edilmesi Gerekenler

 
Xayah olarak oynarken;
- Xayah'nın saldırı ve yetenekleri zeminde, sonradan çağırarak muazzam alan hasar ve kontrolü ortaya çıkaran tüyler bırakır.
- Xayah neredeyse her yetenekten sıyrılıp bir sürü tüy ortaya çıkarmak için Tüy Fırtınası yeteneğini kullanabilir. Bu yeteneğin savunma ve saldırıya yönelik özelliklerinden en iyi şekilde faydalanmaya çalış.
-
Xayah rakip ise;
- Xayah'nın Keskin Çekim yeteneği sadece 3 veya daha fazla dönen tüyden isabet alan rakipleri yerlerine sabitler.
- Aynı yerde uzun süren çatışmalar Xayah'nın bir sürü tüy bırakmasına olanak sağlar. O yüzden sürekli hareket etmeye çalış!
- Skor almaya karar verdiğinde hazırlıklarının tamam olmasına dikkat et. Tüy Fırtınası'yla hedef alınamaz hâle geldiğinde Xayah kurduğun pusuyu bir anda senin aleyhine çevirebilir.

Xayah Şampiyon Yetenekleri ve Güçleri

Pasif
Kusursuz Kesik
Xayah'nın bir yetenek kullandıktan sonraki birkaç saldırısı, karşısına çıkan bütün rakiplere isabet eder ve düştükleri yerde geri çağrılabilen tüyler bırakır.
Çifte Hançer
Xayah hasar veren iki hançer atar ve hançerler düştükleri yerde geri çağrılabilen tüyler bırakır.
Amansız Hiddet
Xayah normal saldırı hızı ve hasarını arttıran tüylerden bir fırtına oluşturur ve bu fırtına bir şampiyona saldırırsa Xayah'ya hareket hızı kazandırır.
Keskin Çekim
Xayah düşen tüylerinin hepsini geri çağırarak rakiplere hasar verip onları yerine sabitler.
Tüy Fırtınası
Xayah havaya sıçrayarak hedef alınmaz hâle gelir ve bir dizi bıçak yağdırır. Yağdırdığı bıçaklar düştükleri noktada geri çağrılabilen tüyler bırakır.

Xayah Şampiyon Köstümleri / Skinleri

Standart KöstümKozmik Gece Xayah