Volibear - Kükreyen Fırtına

Savaşçı / Tank

Volibear Güç ve Yetenek Değerleri

# Başlangıç Seviye Başına Artış
Can 584.48 +86
Saldırı Gücü 59.544 +3.3
Saldırı Hızı -0.05 %2.67
Hareket Hızı 345
Can Yenileme 8.092 +0.65
Zırh 26.38 +3.5
Büyü Direnci 32.1 +1.25
 Saldırı  
Savunma  
Yetenek  
Zorluk  

Volibear Şampiyon Hikayesi

   Freljord'un acımasız kuzey uçları; çorak tundraya binlerce yıldır göğüs gererek hayatta kalabilmiş savaşçı bir ırk olan Ursinlere ev sahipliği yapar. Ursinlerin lideri; yıldırımın gücünü kontrol ederek düşmanlarının yüreğine korku salan dişli savaşçı Volibear'dir. Hem savaşçı hem de bir bilge olan Volibear, kabilesinin köklü geleneklerini ve savaşçı ruhunu korumaya önem verir.

Vaktiyle savaşlarda gösterdikleri efsanevi başarıyla tarihe geçmiş olsalar da, Ursinler bir süredir tüm dünyadan uzakta, barış içinde yaşıyordu. Savaşçıları; uzun süredir devam eden inzivayı sürdürmek, diğer halkların önemsiz anlaşmazlıklarından ve çatışmalarından kaçınmak isteyen üç lider yönetiyordu. Volibear bu üçlünün şamanıydı, içgörüsüyle tanınan ve saygı duyulan bir bilgeydi. Ursinler daha önce hiç böyle bir barış ve huzur dönemi yaşamamıştı, ama Volibear'in içinde dehşet filizleniyordu. Refah kabileyi zayıflatıp yumuşatıyordu. Çoğu kişi, kutsal savaş sanatını çoktan unutmuştu. Volibear, ruhlarındaki ateşin zamanla söneceğini hissediyordu. Kaygılarını üç lidere açıkladığında, dinlemeyi reddettiler ve haddini bilmesini söylediler.

Bilgelik arayışına giren Volibear, zorlu bir yolculuğa çıkarak Ursinlerin kutsal dağının zirvesine tırmandı. Gök gürültüsünün eksik olmadığı bu dağın zirvesi daima fırtına bulutlarıyla kaplıydı. Fırtınanın merkezinin kehânetler verdiğine inanılır; efsaneler yıldırımın, kabilenin bir sonraki şefini işaretleyeceğini anlatırdı. Volibear zirveye çıkarken, doğaüstü bir yıldırımla çarpıldı. Şaman uyanır uyanmaz, Freljord'un karanlığa gömülüp yok olduğu korkunç bir hayal gördü. Volibear, hazırlıksız ve boş vermiş Ursin kuvvetlerinin buzdan yapılma yaratıkların elinde feci şekilde can verişine tanık oldu. O an, ırkının savaş hazırlığı yapmazsa yok olacağını anladı.

Volibear gördüklerini anlatmak için yamaçtan apar topar aşağı indi, ancak yolunu üç Ursin, yani kabilenin üç lideri tıkamıştı. Uzun süredir devam eden barışı sona erdireceğini bildikleri için Volibear'in uyarılarına kulak vermediler ve susacağına söz vermesini, yoksa öleceğini söylediler. Son derece kararlı olan Volibear, Ursinlerin hayatta kalmasının vereceği mesaja bağlı olduğuna yemin etti ve üç liderle kıran kırana bir savaşa tutuştu. Korkunç bir çatışma yaşandı. Volibear tam yenileceği anda fırtınanın gücünü çağırdı. Göğü gümbürtüsüyle sarsan bir şimşek, üç lidere isabet etti. Sersemleyen ve hayret içinde kalan üçlü, Volibear'in Ursin liderliğinin işareti olan kutsal fırtınanın gücüne sahip olduğunu gördü.

Kehanetlerin anlattığı işareti kabul eden üç lider, Volibear'i Ursinlerin başına geçirdi. Volibear'in etkisi hızlı ve kesin olarak hissedildi: Kabilenin umursamazlığı bir anda dağıldı, savaşçı gelenekleri dirildi ve gelmekte olan kötülüğe karşı mücadele edecek bir başka savaşçı olan Sejuani ile ittifak kuruldu. Zaman içinde kabile yeniden güçlenip vahşileşti ve efsanelerin anlattığı korkunç savaşçılar haline geldi. Şimdi Volibear ile Ursinler, kara günlerin donmuş ufuktan yaklaşacağı zamanlara hazırlıklı olarak bekliyor.

''Ursinler savaşı kazanmadan barışı tadamaz.''

-- Volibear

Volibear Oynama Rehberi, Dikkat Edilmesi Gerekenler

 
Volibear olarak oynarken;
- Saldırıya Dörtpençeli Fırtına'yla öncülük et ve Haşmetli Kükreme'yle rakipleri yavaşlat.
- Volibear, ilave Can ve Bekleme Süresinde Azalma avantajlarının oldukça faydasını görür.
- Kuduz etkin olmadan önce art arda üç kere başarılı bir şekilde saldırmalısın. Bunu başarmanın bir yolu, ayakta kalmana yetecek dayanıklılığa sahip olmaktır.
Volibear rakip ise;
- Volibear hedefleri kovalarken çok yüksek Hareket Hızı kazanır, kaçarkense bu avantaj daha azdır.
- Volibear'in Can değeri kritik noktaya düştüğünde Canının büyük bir bölümünü geri kazanır.
- Saldırırken Volibear'i sersemletmek ya da yavaşlatmak onun etkinliğini büyük ölçüde düşürecektir.

Volibear Şampiyon Yetenekleri ve Güçleri

Pasif
Fırtınanın Seçtiği
Volibear, Can değeri kritik seviyeye düştüğünde birkaç saniyeliğine hızlıca iyileşir.
Dörtpençeli Fırtına
Volibear dört ayak üstüne inerek daha hızlı koşar. Kazandığı ek hız, şampiyonları kovalarken daha da artar. Volibear saldırdığı ilk rakibi sırtının üstünden geriye savurur.
Kuduz
Volibear'ın peş peşe saldırıları ona fazladan Saldırı Hızı kazandırır. Volibear bir hedefe peş peşe üç defa saldırdığında, hedefini vahşi şekilde ısırabilir ve hedefin eksik Can değerine bağlı olarak fazladan hasar verebilir.
Haşmetli Kükreme
Volibear güçlü bir kükremeyle hedeflerine hasar vererek, onları yavaşlatır. Kükremesi, minyon ve canavarları da korkutur.
Fırtına Pençe
Volibear zincirleme şimşekle gürler ve yakındaki bir dizi rakibe hasar verir. Fırtınanın gücü sayesinde, Volibear hedeflerine yakındaki diğer rakiplere sıçrayan şimşeklerle vurur.

Volibear Şampiyon Köstümleri / Skinleri

Standart KöstümFırtınanın Efendisi VolibearKuzey Fırtınası VolibearRünbekçisi VolibearKomiser VolibearŞimşek Yumruk Volibear