Vladimir - Kızıl Ölüm

Büyücü / Tank

Vladimir Güç ve Yetenek Değerleri

# Başlangıç Seviye Başına Artış
Can 525 +84
Saldırı Gücü 55 +3
Saldırı Hızı -0.05 %2
Hareket Hızı 330
Can Yenileme 7.008 +0.6
Zırh 23 +3.3
Büyü Direnci 30 +0.5
 Saldırı  
Savunma  
Yetenek  
Zorluk  

Vladimir Şampiyon Hikayesi

   Noxus'la Fırtına Düzlükleri arasındaki dağlarda gizlenmiş bir tapınak vardır. Kadim ve tüyler ürpertici bir büyü geleneğinin sırları burada saklanır. Tapınağın çevresi, yanlışlıkla çok yaklaşanların kanı çekilmiş cesetleriyle doludur. Bunlar, gençliğinde Noxus'dan kaçmakta olduğu sırada o dağlardan geçen Vladimir'in sadece merakını kabartmıştı. Ergen yaşlarındaki Vladimir, daha bir gün önce kendi yaşında iki oğlanı öldürmüştü. Bunu da sadece etrafa saçılan o baş döndürücü kızıllığın keyfine varmak için yapmıştı. Canice arzularını asla bastıramayacağını ve Noxus'ta kalırsa yaptıklarının cezalandıracağını derhal anladı. Şehir devleti tereddütsüz terkedip, güneye doğru yola çıktı.

Cesetlerden oluşan iz, onu yıkık dökük taş bir tapınağa götürdü. İçeride onu kıpkızıl gözleriyle süzen, ihtiyar bir keşiş buldu. Vladimir keşişi, aynı hainlikte bakışlarla karşılık vererek şaşırttı. Çocuğun uğursuz arzularının farkına varan keşiş, Vladimir'e insanların can suyunu nasıl kontrol edip yönlendireceğini öğretti. Sık sık, geçen yolcular üstünde pratik yaptılar. Vladimir'in son dersini alma vakti gelince, keşiş onu başaramazsa öleceği konusunda uyardı. Vladimir başardı; ama başarıyla beraber korkunç bir sürpriz geldi. Ayin esnasında keşişin kanının her damlası kanından çekilip Vladimir'inkiyle karıştı. Böylece ustasının ve ondan önce gelen her kan büyücüsünün özütü ona geçti. Aniden yalnız ve amaçsız kalan Vladimir, Noxus'a dönüp sanatının üstünlüğünü kanıtlamak için Lig'e yollanmasını talep etmeye karar verdi. Noxus Üst Komutası, saray muhafızlarının uğradığı mide kaldıran akıbetleri görünce, Vladimir'in tatsız yeteneklerinden faydalanmayı seçti.

”İçinde akan şey, ölümün olacak.”
--Vladimir

Vladimir Oynama Rehberi, Dikkat Edilmesi Gerekenler

 
Vladimir olarak oynarken;
- Kan Nakli Vladimir'i iyileştirmeden önce hemen rakibe hasar verir ve bu onu oyundaki son darbeyi vuran en iyi araçlardan biri yapar.
- Kan Vebası'nı en çok birimi etkileyecek yerde yap.
- Kızıl Havuz, gelen menzilli saldırıları etkisiz kılar; bu yüzden de engellemeleri savuşturmada kullanılabilir.
Vladimir rakip ise;
- Kan Vebası patlamadan önce Vladimir'i alaşağı etmeye çalış, yoksa etkilenen her şampiyon başına iyileşir.
- Vladimir'e Kan Havuzu'nu çatışma başında kullandırmak, yeteneğin Can bedelini olabildiğince arttıracaktır.
- Liandry'nin Eziyeti ve Mahvolmuş Kralın Kılıcı gibi Can yüklemeyi önleyen eşyalar Vladimir'e karşı çok etkilidir.

Vladimir Şampiyon Yetenekleri ve Güçleri

Pasif
Kızıl Akit
Fazladan her 40 Can değeri, Vladimir'e 1 Yetenek Gücü ve her 1 Yetenek Gücü Vladimir'e fazladan 1,4 Can verir (kendi sağladığı avantaj birikmez).
Kan Nakli
Vladimir hedefinden can çeker. Vladimir'in kaynağı dolduğunda, Kan Nakli kısa süreliğine büyük oranda hasar ve iyileştirme artışı elde eder.
Kızıl Havuz
Vladimir bir kan havuzuna dalarak 2 saniyeliğine hedef alınamaz hale gelir. Ayrıca, Vladimir havuzun üstünde duran rakiplerı yavaşlatır ve onlardan can sömürür.
Kan Yağmuru
Vladimir kendi canını feda ederek kan depolamaya başlar ve depolanan kan, serbest bırakıldığı zaman çevresindeki bir alana hasar verir; ancak rakipler tarafından engellenebilir.
Kan Vebası
Vladimir belli bir bölgeye bulaşıcı bir hastalık yayar. Etkilenen rakipler, etki süresi boyunca artacak şekilde hasar alır. Kan Vebası, birkaç saniye sonra etkisi altındaki rakiplere büyü hasarı verir ve Vladimir'i, hasar alan şampiyon başına iyileştirir.

Vladimir Şampiyon Köstümleri / Skinleri

Standart KöstümKont VladimirMarki VladimirNosferatu VladimirVandal VladimirKan Beyi VladimirRuhsömüren VladimirOkullu Vladimir