Viktor - Makine Elçi

Büyücü

Viktor Güç ve Yetenek Değerleri

# Başlangıç Seviye Başına Artış
Can 516.04 +78
Saldırı Gücü 52.04 +3
Saldırı Hızı -0.05 %2.11
Hareket Hızı 335
Can Yenileme 7.842 +0.65
Zırh 22.72 +4
Büyü Direnci 30 +0.5
 Saldırı  
Savunma  
Yetenek  
Zorluk  

Viktor Şampiyon Hikayesi

   Viktor bilime ve icatlara, özellikle de mekanik otomasyon alanındaki icatlara duyduğu tutkuyu erken yaşlarda fark etti. Zaun'un seçkin Tekmaturji Koleji'ne gitti ve Blitzcrank'ı yapan ekibi yönetti. Bu bilimsel gelişmenin, onu kariyerinin en tepesine çıkarmasını bekliyordu. Ama maalesef zaferi, Blitzcrank'in bilincini kendisinin geliştirdiğini iddia eden ve sonra Viktor'un araştırmalarını Urgot'u canlandırmakta kullanan Profesör Stanwick tarafından elinden alındı. Viktor'un adalet taleplerine kimse kulak asmadı. O da derin bir depresyona gömüldü. Kolej'den çekilip kendisini özel laboratuvarına kapatarak, insanlıkla tüm bağlantılarını kesti. Orada gizli gizli, kimsenin elinden alamayacağı bir proje üstünde çalışmaya başladı. Hem alanında devrim yapmak hem de içinde kaynaşan, insani kıskançlık duygularından kurtulmak için kendi organlarının yerini alıp onları geliştirecek parçalar imal etti.

Viktor laboratuvarından çıktığında, özgün vücudundan neredeyse eser kalmamıştı. Anatomisinin çoğunu değiştirmekle kalmamış, kişiliği de değişmişti. Eskiden daha iyi bir toplum yaratmayı umarken, artık aklını “yüce evrim” dediği bir fikre takmıştı. Kendisini Valoran'ın geleceğinin koruyucusu ve öncüsü olarak görüyordu. Bu gelecekte insan, etten-kemikten vücudundan vazgeçerek, kendini daha üstün olan hextech parçalarla geliştiriyordu. Viktor'un ilk çağrılarına büyük şüpheyle yaklaşılsa da, mekanik aksamının karmaşıklığı karşısında büyücüler şaşırıp kaldı. Zihnini tekmaturjik aygıtlarla birleştirerek, araştırma sürecini büyük ölçüde hızlandırmıştı. Dönüşümü, duygusal zayıflık olarak algıladığı yönlerini alıp götürmüştü; ama yine de Profesör'e duyduğu nefretin bir kısmı kalmıştı. Viktor, icatlarını Valoran'ın sunabileceği en seçkin rakiplere karşı denemek ve kalmış olabilecek zayıflıkları, yetersizlikleri düzeltmek için League of Legends'a (Efsaneler Ligi) katıldı.

Tekmaturji insanın elindeyken, bir araçtır. İnsanın eliyken, özgürlüktür.
--Viktor

Viktor Oynama Rehberi, Dikkat Edilmesi Gerekenler

 
Viktor olarak oynarken;
- Ölüm Işını güçlü bir dürtme ve alan etkisizleştirme aracıdır. Rakibin konumunu kontrol etmek için Çekim Alanı ile birlikte kullan.
- Doğru eklentiyi doğru zamanda kullandığından emin ol.
-
Viktor rakip ise;
- Viktor'u kendine ne kadar yaklaştırdığına dikkat et. Rakibine yakınlığı arttıkça Viktor'un savaş alanı kontrolü de artar.
- Viktor'un sopasının rengine bakarak, kaç tane eklenti kullandığını ayırt edebilirsin (mor, sarı, mavi, kırmızı).
-

Viktor Şampiyon Yetenekleri ve Güçleri

Pasif
Evrimin İhtişamı
Viktor, dükkânda yeteneklerinin etkisini arttırmak üzere üç defa geliştirilebilen bir Prototip Sihir Çekirdeği ile oyuna başlar.
Güç Aktarımı
Viktor'un bir rakip birime saldırarak büyü hasarı verir, bir kalkan kazanır ve bir sonraki normal saldırısı güçlenir.

Eklenti: Viktor yeteneği kullandıktan sonra ilave Hareket Hızı kazanır.
Çekim Alanı
Viktor'un kurduğu aygıt; etki alanı içinde kalan bütün rakipleri yavaşlatan bir kütle çekim alanı oluşturur. Aygıtın etki alanında fazla uzun kalan rakipler sersemler.

Eklenti: Çekim Alanı ile sersemletilen rakipler alanın merkezine sürüklenir.
Ölüm Işını
Viktor'un robot kolunu kullanarak ateşlediği kaos ışını, zemini çizgi halinde keser ve yoluna çıkan bütün rakiplere hasar verir.

Eklenti: Ölüm Işını'nı büyü hasarı veren bir dizi patlama takip eder.
Kaos Fırtınası
Viktor'un zeminde yarattığı kaos burgacı büyü hasarı vererek rakiplerin odaklanmasını engeller. Ardından, burgaç çevredeki bütün rakiplere belli aralıklarla hasar vermeye başlar. Viktor burgacı yönlendirebilir.

Eklenti: Kaos Fırtınası daha hızlı hareket eder.

Viktor Şampiyon Köstümleri / Skinleri

Standart KöstümTam Otomatik ViktorPrototip ViktorKıyamet Mühendisi Viktor