Vi - Piltover Fedaisi

Savaşçı / Suikastçı

Vi Güç ve Yetenek Değerleri

# Başlangıç Seviye Başına Artış
Can 582.8 +85
Saldırı Gücü 55.88 +3.5
Saldırı Hızı 0 %2.5
Hareket Hızı 340
Can Yenileme 9.012 +0.9
Zırh 25.88 +3.5
Büyü Direnci 32.1 +1.25
 Saldırı  
Savunma  
Yetenek  
Zorluk  

Vi Şampiyon Hikayesi

   Vi'a göre her sorun, devasa hextech eldivenleriyle yıkıp geçeceği birer tuğla duvardan ibaret. Kanun dışı bir ortamda büyüyen Vi, suç dünyasına dair bilgisini artık Piltover'ın asayiş kuvvetlerinde hizmet etmekte kullanıyor. Vi'ın atılgan tavırları, sert mizah anlayışı ve emirlere uymayı kesin bir şekilde reddetmesi işleri kitabına uygun halleden ortağı Caitlyn'i çoğu zaman kızdırıyor. Ama Piltover şerifi bile Vi'ın suçla savaş konusunda ne kadar değerli olduğunu inkâr edemiyor.

Çocukluğu Piltover'ın kanunsuz eteklerinde geçen Vi, hayatta kalmak için çalmayı ve kandırmayı öğrendi. Hextech donanım çalıp yağmalayarak usta bir teknisyen haline geldi; sokakta geçirdiği hayatla kendi ayakları üstünde durmayı öğrendi. Altı yaşındayken, adi suçlulardan oluşan bir grup tarafından kabul edildi. On bir yaşına geldiğinde deneyimli bir suç ortağı olmuştu, art arda yaptığı soygunların tadını çıkarıyordu.

Vi'ın tavırları, bir madene yapılan yağma girişimi ters gittiğinde değişti. Çetesiyle birlikte kaçmak ve çökmüş bir tünelde mahsur kalmış masum madencileri kurtarmak arasında seçim yapmak zorunda kaldı ve kahraman olmayı seçti. Madencileri yıkıntıdan kurtarmanın bir yolunu ararken, hasarlı bir madenci robotu buldu. Robotun dev yumruklarını söktü ve birer hextech eldiven haline getirdi. Ağır silahları minik ellerine takan genç kız kolunu uzatıp, yıkıntıya güçlü bir yumruk attı. Darbenin gücü kayayı dağıttı. Madenciler kurtulduğunda, Vi oradan kaçtı.

Bu ters giden soygun girişiminden sonra, Vi çeteyle bağlantısını kesti. Yasadışı faaliyetlerine tek başına devam etti ama sadece diğer suçlulardan çalmaya başladı. Yıllar geçtikçe, Vi hextech yumruklarını modifiye edip geliştirdi ve bu sayede soygunlarını daha kolay yapar ve daha fazla ganimet elde eder oldu. Gün geldi, namı Piltover'ın ünlü Şerifi Caitlyn'in kulağına kadar gitti. Caitlyn Vi'yi tutuklamak yerine, ona topluma olan borcunu ödemesi için bir yol önerdi: Piltover asayişi için çalışmak. Vi buna güldü; ona göre, polisten kaçmadan suçluları dövmesini sağlayacak bir iş mükemmel bir şeydi. Derhal kabul etti. Caitlyn şimdi Vi'ı hizada tutmaya çalışıyor, Vi da Caitlyn'in emirlerine birer tavsiye gözüyle bakıyor; ama birlikte çalışırken, Piltover'daki tüm kanunsuzların korkulu rüyası oluyorlar.

''Çok yazık. Benim iki yumruğum var ama senin suratın sadece bir tane.''
-- Vi

Vi Oynama Rehberi, Dikkat Edilmesi Gerekenler

 
Vi olarak oynarken;
- Duvar Delen tam olarak yüklendiğinde, iki katı hasar verir. Kaçan rakipleri yakalayıp işlerini bitirmekte harikadır.
- Orantısız Güç, şok dalgasına yakalanan herkese tam hasar verir. Koridordaki minyonlar üzerinde kullanarak, arkalarına saklanan rakiplere vur.
- Saldırı ve Darp çatışma başlatmak için güçlü bir silahtır; yalnızca takımından fazla uzaklaşmamaya dikkat et.
Vi rakip ise;
- Tam yüklenmiş bir Duvar Delen, iki katı hasar verir; Vi'ın hücuma geçtiğini görürsen geri çekilmeli veya saldırıyı savuşturmaya çalışmalısın.
- Vi sana üst üste üç kez vurmayı başarırsa, Zırhını eksiltir ve Saldırı Hızı kazanır. Onunla uzun dövüşlere girmemeye çalış.
- Vi ulti yeteneğini kullanırken durdurulamaz. Yer değiştirme yeteneklerini, Vi'ın hücumundan sonrası için saklamaya çalış.

Vi Şampiyon Yetenekleri ve Güçleri

Pasif
Patlama Kalkanı
Vi zamanla bir kalkan yükler. Kalkan, bir yetenekle bir rakibe vurarak etkin hale getirilebilir.
Duvar Delen
Vi'ın eldivenlerini yükleyerek attığı duvar delen yumruk, ileri doğru hareket etmesini sağlar. Vurduğu rakipler geri savrulur ve bir ezici darbe yükü alır.
Ezici Darbeler
Vi'ın yumrukları rakibinin Zırhını parçalayarak ilave hasar verir ve Saldırı Hızı kazanmasını sağlar.
Orantısız Güç
Vi'ın sonraki saldırısı hedefi delip geçerek, arkasındaki rakiplere hasar verir.
Saldırı ve Darp
Vi yoluna çıkanı kenara savurarak bir rakibe doğru ilerler. Hedefe ulaştığında onu havaya savurur, arkasından zıplar ve hedefi yere geri mıhlar.

Vi Şampiyon Köstümleri / Skinleri

Standart KöstümNeon Patlaması ViAynasız ViKazanova Viİblis ViSavaş Ustası Vi