Veigar - Kötülüğün Minik Efendisi

Büyücü

Veigar Güç ve Yetenek Değerleri

# Başlangıç Seviye Başına Artış
Can 492.76 +82
Saldırı Gücü 50.71 +2.625
Saldırı Hızı 0 %2.24
Hareket Hızı 340
Can Yenileme 5.424 +0.55
Zırh 22.55 +3.75
Büyü Direnci 30 +0.5
 Saldırı  
Savunma  
Yetenek  
Zorluk  

Veigar Şampiyon Hikayesi

   Yordle deyince çoğu kişinin zihninde korkulacak bir şey canlanmaz. Bu herkesle iyi geçinen, yerden bitme ırk gayet yırtıcı olmasına karşın, yordle'lara genelde bir miktar neşeyle yaklaşılır. Tiz sesleri, kendiliğinden sevimli görünüşleri daha iri ırklara bir miktar koruma içgüdüsü verir ya da en azından akıllarına yetişkin taklidi yapan çocukları getirir. Ama ara sıra, bir yordle o kadar kötü birine dönüşür ki ufak tefekliği bile karşısındakilerin yüreklerine korku salar. Veigar işte böyle çarpık bir yordle. Kara büyü ve kozmik enerjiyi yozlaştırma ustası olan Veigar, Valoran'daki en güçlü büyücülerden biri.

Veigar çocukluğunda gayet normal bir yordle idi, bir istisna dışında: Bandle Şehri dışındaki dünyayı çok merak ediyordu. Genç yordle zamanının çoğunu Valoran'ın geri kalanını kitaplardan öğrenerek geçiriyordu. Diğer büyük şehir devletleriyle ticaret yapan bir şirketten gelen iş teklifinin üstüne atladı. Hem onun için hem de dünya için ne acıdır ki Noxus'lu bir tüccarla yaptıkları anlaşmada yolsuzluk olduğu ortaya çıktı. Veigar'la arkadaşları, tüccarın oyununa gelip suçluymuş gibi gösterildi. Yetkililer tarafından tutuklanıp, Noxus duvarları arasında yıllarca hapis kaldı. Böyle tecrit edilmek yordle'lar için çok tehlikelidir. Zalim gardiyanları da onu bu yüzden yalnız bırakmıştı şüphesiz. Veigar tek başına yavaş yavaş delirdi.

Sonunda kaçtığında eski halinin sapkın bir gölgesiydi. Bandle Şehri'ne ve halkına dönmek yerine, kıtanın kara büyücülerinin öğrencisi oldu. Delice arzularını tek bir işe odaklayarak kendi çabalarıyla çabucak tehlikeli ve güçlü bir büyücü haline geldi. Şimdi, bağlılıkları kime olursa olsun tüm şehir devletlerini dize getirerek Valoran'daki tüm çatışmaları bitirmeyi hedefliyor. League of Legends, amacını gerçekleştirmesi için mükemmel bir araç... Şimdilik.

Kim demiş kötülük korkunç görünmeli diye?

Veigar Oynama Rehberi, Dikkat Edilmesi Gerekenler

 
Veigar olarak oynarken;
- Karanlık Madde'yi isabet ettirme şansını arttırmak için Kara Delik'i kullan.
- Veigar, mana ve bekleme süresinde azalmaya olağanüstü bel bağlar. Pasifinin ve Uğursuz Saldırı yeteneğinin etkinliğini arttırmak için bu istatistiklere ağırlık ver.
- Veigar çok hassastır. En azından bir sihirdar büyüsünü savunma amaçlı seçmek çok önemlidir.
Veigar rakip ise;
- Karanlık Madde çok yüksek hasar verir ama atlatılabilir. Büyünün ne zaman nereye geleceğini sesli ve görsel belirtilerden anlamaya çalış.
- Kara Delik yalnızca kenarda olan birimleri sersemletir. Büyünün içerisindeysen de hareket edip saldırabilirsin.
- Veigar'ın ultisi, senin eksik can miktarına bağlı olarak hasar verir.

Veigar Şampiyon Yetenekleri ve Güçleri

Pasif
Acayip Kötülük Gücü
Veigar Runeterra'yı gözüne kestirenler arasında gelmiş geçmiş en büyük Kötü ve her an gücüne güç katıyor! Bir rakibe büyü isabet ettirdiğinde veya bir şampiyon katlettiğinde Veigar'ın yetenek gücü kalıcı olarak artar.
Uğursuz Saldırı
Veigar'ın gönderdiği karanlık enerji ışını, isabet ettiği ilk iki rakibe Büyü Hasarı verir. Katledilen her hedef için Veigar kalıcı olarak bir miktar Yetenek Gücü kazanır.
Karanlık Madde
Veigar'ın hedef noktaya gökten düşürdüğü büyük karanlık madde kütlesi, iniş anında Büyü Hasarı verir.
Kara Delik
Kısa bir gecikmenin ardından, Veigar 3 saniyeliğine hedef bölgede uzayı büker ve bölgenin sınırından geçen rakiplerin sersemlemesine neden olur.
Ezeli Patlama
Hedefteki rakip şampiyona isabet ederek hedefin eksik can miktarına bağlı olarak artan, büyük miktarda büyü hasarı verir.

Veigar Şampiyon Köstümleri / Skinleri

Standart KöstümAk Büyücü VeigarCurling VeigarGrisakal VeigarCüce Cin VeigarBaron Von VeigarÜstün Kötü VeigarNoel Bebe VeigarBölüm Sonu Canavarı VeigarOmega Timi Veigar