Vayne - Gece Avcısı

Nişancı / Suikastçı

Vayne Güç ve Yetenek Değerleri

# Başlangıç Seviye Başına Artış
Can 498.44 +83
Saldırı Gücü 55.88 +1.66
Saldırı Hızı -0.05 %4
Hareket Hızı 330
Can Yenileme 5.424 +0.55
Zırh 19.012 +3.4
Büyü Direnci 30 +0.5
 Saldırı  
Savunma  
Yetenek  
Zorluk  

Vayne Şampiyon Hikayesi

   Dünya her zaman insanların sandığı kadar uygar değildir. Büyünün en kara yollarını takip edip, Runeterra'nın damarlarında akan karanlık güçlerle zehirlenenler de var. Shauna Vayne bu gerçeği çok iyi bilir.

Demacia'nın seçkin ailelerinden birinin şımartılan küçük kızıyken, babası onu emniyet teşkilatının her an her şeyi izlediğine inandırmaya çalışmıştı. Küçük ve saf çocuk, mükemmel ve güvenli bir dünyada yaşadığına inanıyordu. Ama bir gece, babası kötü yürekli bir cadının dikkatini çekti. Kadın, konseyin babasına atadığı korumayı alt edip Shauna'nın ailesine önce işkence etti, sonra da onları öldürdü. Küçük Shauna ancak saklanıp, cadı gittikten sonra kaçarak kendini kurtarabilmişti. Koşarken sevdiklerinin çığlıkları peşini bırakmıyordu. O gün içi nefret alevleriyle tutuştu; bu nefreti asla inkâr edemeyecekti.

Vayne babasının parasını kullanarak başının çaresine baktı. Bir öğretmenin onu öğrenciliğe kabul edeceği kadar büyüdüğü anda da eğitimine başladı. Yetişkin bir kadın olduğunda göz yıldıran bir savaşçı haline gelmişti. Ama savaş meydanlarına yerleşmeyecekti.

Demacia'nın, karanlığın ele geçirdiklerini avlayacak bir koruyucuya ihtiyacı vardı. Shauna ailesinin bağlantılarını kullanarak ilk Gece Avcısı oldu. Şimdi başarıları efsane gibi anlatılıyor. Kara sanatlarla uğraşanların, Gece Avcısı'nın kol gezmekte olduğunu duyunca titrediği söyleniyor.

Bütün gölgelerden korkmaya gerek yok. En azından, Vayne'in istediği olursa...

Vayne Oynama Rehberi, Dikkat Edilmesi Gerekenler

 
Vayne olarak oynarken;
- Takla'nın birçok kullanımı vardır ama duvarlardan geçemez.
- Kazıkatar hem öldürmeyi kesinleştirmek için hedefleri duvara çivilemekte hem de birinden kaçmak için kullanılabilir.
- Büyük bir takım dövüşüne en önde girme. Önce takım arkadaşlarının girmesini bekle.
Vayne rakip ise;
- Vayne narindir. Üzerine gidip baskı kurarsanız, o da daha temkinli oynamak zorunda kalacaktır.
- Vayne'in sizi duvarlara kıstırmasına fırsat vermeyin.
-

Vayne Şampiyon Yetenekleri ve Güçleri

Pasif
Gece Avcısı
Vayne kötülük yapanları acımasızca avlar. Yakındaki rakip şampiyonlara doğru ilerlediğinde 30 Hareket Hızı kazanır.
Takla
Vayne bir sonraki atışında hedefi tutturmak için yuvarlanarak, dikkatle pozisyon alır. Bir sonraki saldırısı ek hasar verir.
Gümüş Ok
Vayne oklarının ucunu, kötü varlıklara karşı zehirli olan, nadir bir madenle kaplar. Aynı hedefe karşı art arda gerçekleştirdiği üçüncü saldırı ya da yetenek, hedefin azami Can değerinin belirli bir oranını gerçek hasar olarak yansıtır. (Canavarlara karşı en fazla 200 hasar)
Kazıkatar
Vayne sırtındaki ağır arbaleti çeker ve fırlattığı devasa okla hedefini geri savurur ve ona hasar verir. Hedef araziye çarparsa, mıhlanır ve ek hasar alarak sersemler.
Son Hazırlık
Destansı bir hesaplaşmaya hazırlanan Vayne saldırı gücü elde eder, Takla yeteneğini kullandığı sırada görünmez olur ve Gece Avcısı yeteneğinden kazandığı ilave hareket hızı üç katına çıkar.

Vayne Şampiyon Köstümleri / Skinleri

Standart Köstümİsyankâr VayneAristokrat VayneEjderkatili VayneGönül Avcısı VayneSKT T1 VayneIşık Oku VayneRuhsömüren Vayne