Varus - İntikam Oku

Nişancı / Büyücü

Varus Güç ve Yetenek Değerleri

# Başlangıç Seviye Başına Artış
Can 537.76 +82
Saldırı Gücü 54.66 +2.41
Saldırı Hızı -0.05 %3
Hareket Hızı 330
Can Yenileme 5.424 +0.55
Zırh 23.212 +3.4
Büyü Direnci 30 +0.5
 Saldırı  
Savunma  
Yetenek  
Zorluk  

Varus Şampiyon Hikayesi

   ''Ok kısa ömürlüdür ama ne yönünden sapar, ne de amacından.''

Varus, yay kullanmadaki rakipsiz becerisinden ve sorgulanamaz onurundan dolayı kutsal bir Ionia tapınağının koruyucusu olarak seçilmişti. Tapınak, Ionia Yaşlılarının adayı karanlığa boğacak kadar güçlü olduğundan korktuğu, eski çağlardan kalma bir kötülük çukurunu kontrol altına almak için yapılmıştı. Varus konumundan gurur duyuyordu; çünkü ancak en rakipsiz Ionia savaşçıları bu göreve seçilirdi. Ailesiyle birlikte tapınak yakınındaki bir köyde yaşıyor, disiplinli ve rutine binmiş sakin bir hayat sürüyordu. Derken bir gün Noxus kuvvetleri Ionia'yı işgal etti. Hücum kıtaları arkalarında sadece ölüm ve yıkım bırakıyordu ve tapınak da yollarının üstündeydi. Varus bir karar vermek zorunda kaldı. Tapınağı korumaya şerefi üstüne yemin etmişti; ama o olmadan köyünün bir avuç sakini, yaklaşan savaş makinesine neredeyse hiç karşı koyamayacaktı. Ciddiyetle, koruyucu olarak görevini yapmayı seçti. Kötülüğün kaçmasına izin verilemezdi.

O gün Varus'un okları, tapınağı ondan almaya çalışan birlikleri paramparça etti. Köye döndüğündeyse, geriye sadece dumanı tüten bir mezarlık kalmış olduğunu gördü. Ailesinin ölülerini gördüğünde içini önce ezici bir keder, sonra da yakıcı bir nefret kapladı. Noxus'lu işgalcileri bir bir öldürmeye yemin etti; ama önce daha da güçlenmeliydi. Korumak için her şeyini feda ettiği yere döndü. Kötülük çukuru, onu alevin mumu erittiği gibi bitirecekti; ama nefret ettiği gücü, Varus tükenene kadar içinde yanmaya devam edecekti. Bu yolun dönüşü yoktu. Kararlılıkla kendisini kara alevlere feda etti. Kötücül enerjinin ve onunla birlikte yıkım vaadinin derisine işlediğini hissetti. Tapınaktan çıkıp, işgalle ilgisi olan tüm Noxus'luları aramaya başladı. Bu dehşetli görev, sonunda onu işgalin en şöhretli sorumlularına götürdü.

Varus Oynama Rehberi, Dikkat Edilmesi Gerekenler

 
Varus olarak oynarken;
- Maraz Sadağı oyunun başlarında rakibi rahatsız etmede ve minyonlara öldürücü darbeyi vurmada yardımcı olabilir.
- Kısa menzilli dövüşlerde Deşen Ok'un tam gücünün dolmasını beklemek yerine çabucak ateşlemek daha iyidir.
- Kaçmak üzereler iken ya da dövüşe girmeden önce Deşen Ok'un uzun menzilinin avantajını kullanmaya çalış.
Varus rakip ise;
- Maraz'dan etkilendiysen, Varus'un yetenekleri sana fazladan zarar verecektir.
- Birini öldürür ya da asist yaparsa, Varus geçici bir süreliğine Saldırı Hızı kazanır ve çok daha tehlikeli olur.
- Varus'un ultisi Musibet Zinciri sana ulaşırsa bir yerde bağlı kalırsın. Yeterince uzağa kaçabilirsen, zincirin sana ulaşmadan kopmasını sağlayabilirsin.

Varus Şampiyon Yetenekleri ve Güçleri

Pasif
Canlı İntikam
Öldürmede ya da asistte Varus, geçici olarak Saldırı Hızı kazanır. Rakip şampiyonsa bu bonus daha büyük olur.
Deşen Ok
Varus yayını gerer ve bırakmaya hazırlandığı süre arttıkça, fazladan menzil ve hasar kazanan güçlü bir atış yapar.
Maraz Sadağı
Varus'un normal saldırıları ek büyü hasarı ve Maraz bulaştırır. Varus'un diğer yetenekleri Marazı patlatıp, hedefin azami Can değerine bağlı olarak büyü hasarı vermesini sağlar.
Ok Yağmuru
Varus'un ok yağmuru, alana fiziksel hasar vererek zemini habisleştirir. Habis zemin, rakiplerin Hareket Hızı ile kendi kendini iyileştirme ve yenilenme hızlarını azaltır.
Musibet Zinciri
Varus çarptığı ilk şampiyonu hareketsiz bıraktıktan sonra çevredeki etkilenmeyen şampiyonlara da yayılarak temas anında onları da hareketsiz bırakan bir musibet sarmaşığı fırlatır.

Varus Şampiyon Köstümleri / Skinleri

Standart KöstümBelalı Kristal VarusIşık Oku VarusKutup Okçusu VarusGönül Avcısı VarusSeri Ok VarusSonsuz Karanlık Varus