Tryndamere - Barbar Kral

Savaşçı / Suikastçı

Tryndamere Güç ve Yetenek Değerleri

# Başlangıç Seviye Başına Artış
Can 625.64 +98
Saldırı Gücü 61.376 +3.2
Saldırı Hızı -0.0672 %2.9
Hareket Hızı 345
Can Yenileme 8.512 +0.9
Zırh 24.108 +3.1
Büyü Direnci 32.1 +1.25
 Saldırı  
Savunma  
Yetenek  
Zorluk  

Tryndamere Şampiyon Hikayesi

   Sonsuz hiddetinden ve öfkesinden güç alan Tryndamere; tundrayı yarıp geçiyor ve savaş sanatında ustalaşmak için Freljord'un en iyi savaşçılarına meydan okuyor. İçi gazapla dolan savaşçı, kabilesini kırıp geçiren kişiden intikam almak istiyor ve hedefiyle arasına girmeye çalışan herkesi yere seriyor.

Yaşamanın çok zor olduğu buzlu Freljord'da yaşam mücadelesi veren genç Tryndamere'le halkı, ülkenin kıt kaynakları için sürekli savaşırdı. Bu savaşlardan biri, hayatını sonsuza kadar değiştirdi. Akıncılar gecenin karanlığında Tryndamere'in kabilesini pusuya düşürdü. Savaşçıları ilk saldırı dalgasını geri püskürtmeyi başarsa da, bundan sonra ortaya çıkan karanlık şekle hazırlıklı değillerdi. Yeni saldırganın elinde zalim, canlı bir kılıç vardı ve dünya dışı büyüleriyle, işgalcilerin içine dinmek bilmez bir kan dökme arzusu salıyordu. Tryndamere'in kabilesi, saniyeler içinde ezildi. Bu gizemli varlığı yenmeyi hiç ummayan Tryndamere, kendini bile bile ölüme attı. Karanlık silüet onu elinin tersiyle bir kenara savurarak genç barbarı ölümcül şekilde yaraladı.

Tryndamere, yaşadığı toprakların ölüm ve yıkıma batışını görürken kendinden geçti. Ayakta kimse kalmamıştı, sadece can çekişenlerin çığlıkları duyuluyordu. Ölüme teslim olamayan Tryndamere, gazabın kendisini tamamen ele geçirmesine izin verdi. Kanı kaynamaya, öfkesi onu tüketmeye başlayınca, ölümlülüğünü de yitirdi. Sendeleyerek ayağa kalktı. Kılıcını zor tutuyordu. Kendisini o gölgelerden oluşmuş yaratıkla karşılaşmaya hazırlamaya çalışıyordu. Ancak kara siluet kılıcını kaldırmadı bile. Tryndamere'e bilmişçe gülümseyerek, gölgelere karışıp kayboldu. Barbar savaşçının can düşmanını son görüşü bu oldu.

Evi ve halkı elinden alınan Tryndamere, Freljord'da yıllarca gezerek kendisine acımasız bir intikam silahı dövmeye yemin etti. Buz çöllerinin tüm kabilelerini dolaştı, karşısına çıkacak kimse kalmayana kadar hepsinin en iyi savaşçılarını yendi. Bunu yaparken barbarların savaş yöntemlerini öğrendi ve öfkesini karşısında durulmaz bir güç haline getirdi. Artık elinde kılıcı, yüreğinde intikamıyla bildiği hayatı yok eden varlığı sonsuza kadar arayacak.

''Benim silahım öfkedir.''
-- Tryndamere

Tryndamere Oynama Rehberi, Dikkat Edilmesi Gerekenler

 
Tryndamere olarak oynarken;
- Ölümsüz Hiddet'i etkinleştirmeyi geciktirmek, bir rakip şampiyonun seni öldürmesini gereğinden fazla istemesini sağlamak için etkin bir yoldur.
- Kan Hırsı Tryndamere'i iyileştirmek için çok iyi bir yoldur. Etkinleştirmeden önce sönmemesini sağlamaya çalış.
- Rakip Zırh biriktirmeye başladyısa, Son Fısıltı veya Youmuu'nun Hayalet Kılıcı gibi eşyaları satın almayı dene.
Tryndamere rakip ise;
- Oyunun başlarında Tryndamere'i rahatsız et ki minyonlarını öldürüp Kan Hırsı'yla iyileşemesin.
- Unutma; Tryndamere seni yalnızca ondan başka bir yöne bakıyorsan yavaşlatabilir.
- Tryndamere'in hasarının çoğu fizikseldir. Çok fazla güçleniyorsa, Çivili Zırh satın almayı düşün.

Tryndamere Şampiyon Yetenekleri ve Güçleri

Pasif
Savaş Gazabı
Tryndamere her saldırısı, kritik vuruşu ve öldürücü vuruşu için Öfke kazanır. Öfke pasif olarak Kritik Vuruş İhtimalini arttırır ve Kan Hırsı büyüsüyle tüketilebilir.
Kan Hırsı
Tryndamere savaş ateşiyle coşar ve yaraları arttıkça sahip olduğu Saldırı Gücü de artar. Kan Hırsı yeteneğini kullanarak Öfke tüketip kendini iyileştirebilir.
Alaycı Nara
Tryndamere, küçümseyen bir nara savurarak çevresindeki rakiplerin Saldırı Gücünü azaltır. Arkası Tryndamere'e dönük rakiplerin Hareket Hızı da azalır.
Biçerdöner
Tryndamere hedef birime doğru ilerlerken, önüne çıkan rakipleri biçerek onlara hasar verir.
Ölümsüz Hiddet
Tryndamere'in savaş hırsı öylesine güçlenir ki; ne kadar yara alırsa alsın ölemez.

Tryndamere Şampiyon Köstümleri / Skinleri

Standart Köstümİskoç TryndamereKral TryndamereViking Tryndamereİbliskılıç TryndamereFatih TryndamereSavaş Ustası TryndamereKâbus TryndamereCanavar Avcısı TryndamereKimyasal Tehdit Tryndamere