Tristana - Yaman Topçu

Nişancı / Suikastçı

Tristana Güç ve Yetenek Değerleri

# Başlangıç Seviye Başına Artış
Can 542.76 +82
Saldırı Gücü 56.96 +2.41
Saldırı Hızı -0.0473 %1.5
Hareket Hızı 325
Can Yenileme 6.192 +0.65
Zırh 22 +3
Büyü Direnci 30 +0.5
 Saldırı  
Savunma  
Yetenek  
Zorluk  

Tristana Şampiyon Hikayesi

   Boyu ile elindeki portatif topu neredeyse aynı olan bu yordle askeri tarafından ispatlanmış olduğu üzere, büyüklük boyla ölçülmez. Tristana binbir hengâmenin koptuğu bu dünyada hiçbir zorluk karşısında geri adım atmaz. Savaşçı becerileri, sarsılmaz cesareti ve sonsuz iyimserliği ile herkese örnek olur. Trist ve silahı Topatan için her yeni görev, kahramanlık denen şeyin ölmediğini kanıtlama şansıdır.

Tristana Oynama Rehberi, Dikkat Edilmesi Gerekenler

 
Tristana olarak oynarken;
- Tristana'nın devasa silahı çok uzaklardan hedefini vurmasına izin verir. Rakipleri kendine yaklaştırmamak için bundan faydalan.
- Bir rakip üzerinde Patlayıcı Yük yükü biriktirdiğinde, Roket Atlayışı'nı kullanarak vereceğin tonlarca ani hasarla işini bitirebilirsin.
- Seri Ateş kullanmak, rakip şampiyonlar üzerinde Patlayıcı Yük yükü biriktirmeyi kolaylaştırır.
Tristana rakip ise;
- Bir savaşta Tristana'nın Seri Ateş'i aktif hale getirdiğini görürsen, onu sersemlet ve büyü boşa gidene kadar geride bekle.
- Patlayıcı Yük'ten daha az zarar almak için bir koridorda kendi minyonlarından uzakta dur.
-

Tristana Şampiyon Yetenekleri ve Güçleri

Pasif
Göz, Gez, Arpacık
Tristana'nın Saldırı Menzili seviye atladıkça artar.
Seri Ateş
Tristana silahını süratle ateşleyerek kısa süreliğine Saldırı Hızını arttırır.
Roket Atlayışı
Tristana yere ateş edip kendini uzak bir konuma doğru fırlatır. Yere indiğinde etrafındaki birimlere hasar verir ve kısa süreliğine yavaşlamalarına neden olur.
Patlayıcı Yük
Tristana bir birimi öldürdüğünde, top gülleleri şarapneller halinde dağılarak çevredeki rakiplere hasar verir. Etkinleştirilerek, hedeflenen rakip üzerinde kısa bir süre sonra patlayarak etraftaki birimlere hasar veren bir bomba yerleştirmede kullanılabilir.
Gülle Atışı
Tristana silahına kocaman bir gülle yükleyip, rakip bir birime doğru ateşler. Bu atış, büyü hasarı verir ve hedefi geri savurur.

Tristana Şampiyon Köstümleri / Skinleri

Standart KöstümRiot Kızı TristanaSamimi Cin Tristanaİtfaiyeci TristanaGerilla TristanaKorsan TristanaRoket Kız TristanaEjderha Terbiyecisi TristanaCadı TristanaOmega Timi Tristana