Teemo - Çevik İzci

Nişancı / Suikastçı

Teemo Güç ve Yetenek Değerleri

# Başlangıç Seviye Başına Artış
Can 515.76 +82
Saldırı Gücü 49.54 +3
Saldırı Hızı -0.0947 %3.38
Hareket Hızı 330
Can Yenileme 5.742 +0.65
Zırh 24.3 +3.75
Büyü Direnci 30 +0.5
 Saldırı  
Savunma  
Yetenek  
Zorluk  

Teemo Şampiyon Hikayesi

   Teemo, Bandle Şehri'ndeki yordle kardeşleri arasında bir efsanedir. Yordlelara göre, Teemo'da bir tuhaflık var ama ne olduğunu tam bilemiyorlar. Teemo diğer yordlelarla vakit geçirmeyi sevse de, Bandle Şehri'nin devam eden savunmasına katılmak için sık sık tek başına görevlere çıkmakta ısrar ediyor. Teemo aslında çok sıcak kanlı olmasına rağmen, savaş esnasında kafasında bir sigorta atıyor. Böylece devriye gezerken almak zorunda olduğu canlar vicdanına yük olmuyor. Gençliğinde daha acemiyken bile, eğitim çavuşları ve diğer acemiler, normalde çok sevimli ve kibar olan Teemo'nun savaş eğitimi başlar başlamaz ölümüne ciddi ve çok etkili bir hale gelmesinden biraz rahatsız olurdu. Teemo'nun üstleri onu çabucak, Megling Komandolar'la birlikte Bandle Şehri'nin en seçkin Özel Kuvvetleri'nden biri olan Anagemi Öncüleri'ne yönlendirdi.

Çoğu yordle, tek başlarına çıktıkları keşif görevlerini pek ustalıkla başaramasa da, Teemo bunlarda dikkat çekecek kadar başarılı. Bandle Şehri'ni casuslardan korumaktaki daimi başarısı, onu açık ara yaşayan en tehlikeli yordlelardan biri yapıyor. Ama en sevdiği handa onunla bal birası kupalarını tokuştururken bunu asla fark edemezsiniz. Bandle Şehri Lig'e yollayacakları ilk şampiyon olarak Teemo'yu seçti, o da bu göreve ördeğin suya alıştığı kadar çabuk uyum sağladı. Özel silahı hava tüfeğinde, balta girmemiş Kumungu ormanlarından bizzat topladığı nadir bir ajunta zehri kullanıyor. Teemo yakın zamanda, uzun süren yalnızlık dönemleriyle başa çıkabilmek için, kendisi gibi Lig şampiyonu ve onun gibi Bandle Şehri Özel Kuvvetleri üyesi olan Tristana ile arkadaşlık kurdu. Bu ilişki iki yordle için de iyi oldu, ama Valoran'ın dedikoduya doymayan basını arkadaşlığın romantik bir ilişkiye dönmeye başladığı söylentilerini yayıyor. Ne olursa olsun Teemo, League of Legends (Efsaneler Ligi) izleyicilerinin gözlerinden ve çoğu düşmanının korkmayı öğrendiği bir atom karınca.

”Teemo sürekli neşeli hemşeriyle pişmanlık bilmez katil arasındaki ince çizgide duruyor; ama yine de en sevdiğim dostum.”
--Tristana

Teemo Oynama Rehberi, Dikkat Edilmesi Gerekenler

 
Teemo olarak oynarken;
- Teemo'nun mantarları, minyon dalgalarını biçmekte çok etkili olarak kullanılabilir.
- Mantarlarını Ejderha'yı ya da Baron Nashor'u öldürmeye çalışan rakipleri ortaya çıkartabilmek için onların yakınına koy.
-
Teemo rakip ise;
- Teemo'nun Zehirli Atış'ı hem vurulan oyuncuları hem de geride duranları cezalandırır, bu yüzden saldırmadan önce güvenli bir mesafede durun.
- Önemli noktalardaki mantarları Kâhinin Merceği'yle (Ziynet) yok etmek çok önemli olabilir.
-

Teemo Şampiyon Yetenekleri ve Güçleri

Pasif
Kaçak Dövüş
Teemo olduğu yerde durur ve kısa bir süre hiçbir şey yapmazsa, istediği süre boyunca görünmez hale gelir. Teemo çalı içinde hareket ederken de görünmez hale gelebilir ve görünmezliğini bozmadan dolaşabilir. Teemo görünmezlikten çıktıktan sonra Şaşırtmaca Avantajı kazanır ve Saldırı Hızı 3 saniye boyunca artar.
Kör Eden Dart
Rakibin görüşünü etkileyen güçlü bir zehirle hedefe hasar verir ve etki süresi boyunca hedefin kör olmasına yol açar.
Seri Adım
Teemo koşuşturmaya başlar ve rakip bir şampiyon ya da kulenin saldırısına uğrayana kadar Hareket Hızı pasif olarak artar. Teemo, depara kalkarak kısa süreliğine darbe alsa bile kaybetmeyeceği ilave Hareket Hızı avantajı elde edebilir.
Zehirli Atış
Teemo'nun her saldırısı hedefi zehirleyerek, vuruş anında ve takip eden 4 saniye boyunca hasar verir.
Tehlikeli Tuzak
Teemo, çantasında sakladığı mantarlardan birini kullanarak patlayıcı bir zehirli mantar atar. Rakiplerden biri tuzağa basarsa; tuzaktan, rakipleri yavaşlatıp hasar almalarına neden olan bir zehir bulutu salıverilir. Teemo yerdeki başka bir mantarın üzerine mantar atarsa, attığı mantar sekerek ilave menzil kazanır.

Teemo Şampiyon Köstümleri / Skinleri

Standart KöstümMutlu Cin TeemoKamuflajlı TeemoPorsuk TeemoAstronot TeemoPofuduk TeemoSüper TeemoPanda TeemoOmega Timi TeemoMinik Şeytan Teemo