Taric - Valoran'ın Koruyucusu

Destek / Savaşçı

Taric Güç ve Yetenek Değerleri

# Başlangıç Seviye Başına Artış
Can 575 +90
Saldırı Gücü 55 +3.5
Saldırı Hızı 0 %2
Hareket Hızı 340
Can Yenileme 6 +0.5
Zırh 25 +3.4
Büyü Direnci 32.1 +1.25
 Saldırı  
Savunma  
Yetenek  
Zorluk  

Taric Şampiyon Hikayesi

   ''En iyi silahlar hep güzeldir.''

Muhafızın Sureti Taric, Runeterra'nın hayat, sevgi ve güzellik bekçisi olarak akıl almaz bir güce sahip. Vazifesini ihmal ettiği için şerefi lekelenen ve bu yüzden memleketi Demacia'dan sürgün edilen Taric, günahlarının kefaretini ödemek için Targon Dağı'na tırmandı ve yıldızların arasında daha yüce bir vazifeyle karşılaştı. Böylece Kadim Targon'un gücünün yanı sıra Valoran'ın Koruyucusu unvanını da kuşanan Taric, artık Hiçlik'in sinsi ve karanlık hamlelerine karşı her an tetikte bekliyor.

Taric Oynama Rehberi, Dikkat Edilmesi Gerekenler

 
Taric olarak oynarken;
- Cüretkâr'ın bekleme süresinde azalma etkisi; Donmuş Yürek, Buzdoğan Eldiven ve Ruh Gömleği gibi bekleme süresinde azalma kazandıran eşyaların Taric üzerinde olağanüstü güçlü olmalarını sağlar.
- Düşük yüklerde kullanıldığında, Yıldız Işıltısı'nın iyileştirme etkisi mana açısından verimsiz hâle gelir ama Cüretkâr sayesinde Taric'in uzun vadeli hasarını büyük oranda arttırabilir.
- Kozmik Titreşim'i son ana kadar saklayıp gecikmesi yüzünden birilerinin katledilmesini göze almak yerine, bir takım savaşının başlayacağını anlar anlamaz kullanmak daha faydalı olabilir.
Taric rakip ise;
- Taric'in ultisi olan Kozmik Titreşim, uzun bir duraklamanın ardından etki gösterir. Bu etki ortaya çıkmadan önce çatışmadan uzaklaşmak veya Taric'in takım arkadaşlarını katletme arasında çabuk seçim yapmaya çalış.
- Taric, Cüretkâr pasifi sayesinde rakiplerine normal saldırı yaparak büyülerinin bekleme sürelerini azaltır. Takım savaşlarında onu yemlemeye ve koridordaki minyon dalgalarına yaklaştığında cezalandırmaya çalış.
-

Taric Şampiyon Yetenekleri ve Güçleri

Pasif
Cüretkâr
Kullanılan büyüler, Taric'in sonraki 2 normal saldırısının güçlenerek ilave hasar vermesini, büyü bekleme sürelerinin azalmasını ve peş peşe hızlı saldırılar yapmasını sağlar.
Yıldız Işıltısı
Biriktirilen yük miktarına bağlı olarak takım arkadaşlarını iyileştirir.

Cüretkâr ile güçlenen saldırılar, bu yük yenileme süresini normalden fazla kısaltır.
Kristal Siper
Taric ve Kristal Siper altında olan takım arkadaşının zırh değerini pasif olarak arttırır.

Aktif olarak takım arkadaşlarından birine kalkan sağlar ve bu takım arkadaşı Taric'in yanında olduğu sürece Kristal Siper etkisinde kalır. Taric'in kullandığı büyüler, aynı zamanda Kristal Siper altındaki takım arkadaşı üzerinden de gerçekleştirilir.
Parıltı
Taric'in hazırladığı yıldız ışığı huzmesi, kısa bir gecikmenin ardından rakiplere büyü hasarı verir ve onları sersemletir.
Kozmik Titreşim
Kısa bir aranın ardından yakındaki takım arkadaşlarına kozmik enerji dalgaları gönderir ve etkilenen takım arkadaşlarının kısa bir süre hasar görmez hâle gelmelerini sağlar.

Taric Şampiyon Köstümleri / Skinleri

Standart KöstümZümrüt TaricBeşinci Çağ Fedaisi TaricKantaşı TaricHavuz Partisi Taric