Talon - Bıçağın Gölgesi

Suikastçı / Savaşçı

Talon Güç ve Yetenek Değerleri

# Başlangıç Seviye Başına Artış
Can 583 +90
Saldırı Gücü 60 +3.1
Saldırı Hızı -0.065 %2.9
Hareket Hızı 335
Can Yenileme 8.51 +0.75
Zırh 26.88 +3.5
Büyü Direnci 32.1 +1.25
 Saldırı  
Savunma  
Yetenek  
Zorluk  

Talon Şampiyon Hikayesi

   ''Valoran'daki en ölümcül üç bıçak ustası da Du Couteau ailesine bağlıdır: Babam, ben ve Talon. Cesaretiniz varsa bize meydan okuyun.''
-- Katarina Du Couteau

Talon'un ilk anıları, Noxus'un yeraltı geçitlerinin karanlığı ve bir bıçağın güven veren çeliği. Ne aile hatırlıyor, ne sıcaklık, ne iyilik. Onların yerine sadece çalıntı altının şıngırtısını ve sırtını duvara vermenin güvenliğini dost edinmiş. Sırf keskin zekâsı ve hırsızlık hünerleriyle hayatta kalabilmiş olan Talon, Noxus'un karanlık yeraltı dünyasında dişiyle tırnağıyla kazarak yaşadı. Kesici silahlar kullanmadaki ustalığı onu hemen bir tehdit haline getirdi ve Noxus hırsız loncaları ona kiralık katiller gönderdi. İki seçenek sunuluyordu; ya onlara katılacaktı ya da ölecekti. Cevap olarak peşine takılanların cesetlerini Noxus hendeğine attı.

Öldürme girişimleri gitgide daha da sıklaşmaya başladı. Sonunda bir gün, saldırganlardan biri, güç bakımından Talon'un dengi çıktı ve onunla bıçak bıçağa geldi. Talon'un silahı elinden gitti. Celladının kılıcına şaşkınlıkla bakarken, katil kendisini tanıttı: General Du Couteau. General, Talon'a ya elinde ölme ya da Noxus Üst Komutası'nın ajanı olarak yaşama seçeneklerini sundu. Talon yaşamayı seçti; ama bir şartla: Sadece yenemeyeceği birinden gelen emirlere saygı duyabileceği için, yalnızca Du Couteau'ya hizmet edecekti.

Talon, Du Couteau'nun emriyle onu buz gibi Freljord topraklarından Demacia'nın iç meclislerine kadar götüren gizli görevleri yaparak gölgelerde kaldı. General ortadan kaybolduğunda, Talon özgürlüğünü geri almayı düşündü; ama yıllarca hizmetinde kaldıktan sonra Du Couteau'ya çok büyük saygı duymaya başlamıştı. Generalin yerini bulmayı kafasına taktı ve Du Couteau'nun ortadan kayboluşunun sorumlularını bulmak için diyar diyar dolaşmaya başladı.

Talon Oynama Rehberi, Dikkat Edilmesi Gerekenler

 
Talon olarak oynarken;
- Rakibin arkasına geçip Noxus Diplomasisi'nin yakın dövüş saldırısını kullanmaya hazırlanmak için Katilin Yolu yeteneğini kullanabilirsin.
- Gölge Saldırısı güçlü bir kaçış aracıdır ama grup halinde hücum ederken de saldırıya yönelik kullanılabilir.
- Dövüşmeden önce hedefini seçmeyi unutma. Talon'un tüm yeteneklerini bir hedef üzerinde odaklamak yararlıdır ama bunları bölüştürmek seni çaresiz bırakabilir.
Talon rakip ise;
- Talon'un saldırıları fiziksel hasar verir. Ani hasarlarına karşı koyabilmek için başlarda zırh topla.
- Talon bir savaştan kaçmak için büyük ölçüde Gölge Saldırısı'na ihtiyaç duyar. Gölge Saldırısı etkin değilken bariz şekilde daha savunmasızdır.
- Haritada gezinme konusunda kimse Talon'un eline su dökemez. Nerede olduğunu sürekli takip etmeye özen göster veya saldırgan bir ilerleme stratejisi güderek Talon'u koridorda kalmaya zorla.

Talon Şampiyon Yetenekleri ve Güçleri

Pasif
Bıçak Sırtı
Talon'un yetenekleri şampiyon ve destansı canavarlarda 3 defaya kadar birikecek şekilde Yara açar. Talon 3 Yara yükü olan bir şampiyona saldırdığında, hedefi zamanla büyük miktarda hasar alarak kanama geçirir.
Noxus Diplomasisi
Talon hedef birimi bıçaklar. Eğer hedef birim yakın dövüş menzilindeyse bu saldırı kritik hasar verir. Yakın dövüş menzilinin dışındaysa Talon hedefine atılarak onu bıçaklar. Bu yetenek hedefi katlederse Talon bir miktar can ve bekleme süresi geri kazanır.
Biç Çek
Talon'un savurup çektiği hançerler, rakipleri her biçtiğinde fiziksel hasar verir. Bıçaklar dönüşleri sırasında ilave hasar verir ve isabet ettikleri birimleri yavaşlatır.
Katilin Yolu
Talon belli bir mesafe boyunca her tür yüzey şekli veya yapının üzerinden atlayarak ilerler. Bu yeteneğin kısa bir bekleme süresi vardır ama üzerinden atlanan yüzey şeklini uzun bir bekleme süresine sokar.
Gölge Saldırısı
Talon bıçaklarıyla bir çember oluşturur ve görünmez hale gelerek fazladan hareket hızı kazanır. Talon'un görünmezliği sona erdiğinde, bıçaklar onun bulunduğu yere çekilir. Bıçaklar her hareket ettiğinde, Gölge Saldırısı en az bir bıçağın isabet ettiği rakiplere fiziksel hasar verir.

Talon Şampiyon Köstümleri / Skinleri

Standart KöstümHain TalonKızıl Elit TalonEjderbıçak TalonSSW TalonKanlı Ay Talon