Taliyah - Taşların Dokuyucusu

Büyücü / Destek

Taliyah Güç ve Yetenek Değerleri

# Başlangıç Seviye Başına Artış
Can 520 +75
Saldırı Gücü 56 +3.3
Saldırı Hızı 0 %1.36
Hareket Hızı 325
Can Yenileme 7 +0.7
Zırh 20 +3
Büyü Direnci 30 +0.5
 Saldırı  
Savunma  
Yetenek  
Zorluk  

Taliyah Şampiyon Hikayesi

   Taliyah, taşları coşkulu bir enerji ve katıksız bir azimle dokuyan, Shurima'lı göçebe bir büyücü. Gençliğin merakı ve yetişkinliğin sorumlulukları arasında gelgitler yaşayan Taliyah, her gün daha da artan güçlerinin gerçek doğasını keşfedebilmek için çıktığı yolculukta Valoran'ı neredeyse bir uçtan öbür uca kat etmiş. Uzun zaman önce ölen bir imparatorun tekrar ortaya çıkıp yükselişe geçtiğine dair söylentiler kulağına gelince, kabilesini Shurima'nın kaygan kumlarının arasından yükselen tehlikelere karşı korumak için memleketine dönüyor. Taliyah'nın yufka yüreğini bir zaaf olarak görenler, bu hatalarının bedelini çok ağır ödüyor; zira Taşların Dokuyucusu'nun deli dolu gençliğinin altında, dağları yerinden oynatacak güçte bir irade ve yeryüzünü sarsacak kadar haşmetli bir hiddet yatıyor.

Taliyah Oynama Rehberi, Dikkat Edilmesi Gerekenler

 
Taliyah olarak oynarken;
- Rakiplerini Yerden Bitme ile Toprak Bozumu'nun ortasına atmaya çalış.
- Unutma, her zaman Örgü Duvar'la birlikte hareket etmek zorunda değilsin.
- Rylai'nin Kristal Asası'nı aldıktan sonra peşinden koşan rakiplere karşı Taş Hasadı kullandığında onları pişman edebilirsin.
Taliyah rakip ise;
- Taliyah koridorda Toprak Bozumu kullandığında Yerden Bitme'ye karşı gözünü dört aç. Seni mayın tarlasına savurursa hem savrulma hem de üstüne düştüğün taşlar yüzünden kemiklerin çatırdayabilir.
- Taliyah, Taş Hasadı kullandığında belli bir yöne kilitlenerek atış yapar. Başka bir deyişle Taliyah sana taş atıyorsa kenara kaç!
-

Taliyah Şampiyon Yetenekleri ve Güçleri

Pasif
Taş Kızak
Taliyah duvarların yanında hareket hızı kazanır.
Taş Hasadı
Taliyah dilediği gibi hareket ederken hedef yöne taşlar savurur. Bu esnada altındaki zemini işler. Taliyah, Taş Hasadı'nı önceden işlediği bir zeminde kullanırsa sadece bir atış yapar.
Yerden Bitme
Taliyah yerden bir kaya parçasının bitmesini ve üstündeki rakipleri seçtiği yöne savurmasını sağlar.
Toprak Bozumu
Taliyah, rakipler içinden atılmaya kalkışırsa ya da takım arkadaşları tarafından itilir veya çekilirse patlayan bir mayın tarlası kurar.
Örgü Duvar
Taşların Dokuyucusu çok uzun bir duvar örer ve ardından duvarla birlikte ilerler.

Taliyah Şampiyon Köstümleri / Skinleri

Standart KöstümFreljord'lu Taliyah