Tahm Kench - Nehrin Kralı

Destek / Tank

Tahm Kench Güç ve Yetenek Değerleri

# Başlangıç Seviye Başına Artış
Can 610 +95
Saldırı Gücü 56 +3.2
Saldırı Hızı 0 %2.5
Hareket Hızı 335
Can Yenileme 6.5 +0.55
Zırh 27 +3.5
Büyü Direnci 32.1 +1.25
 Saldırı  
Savunma  
Yetenek  
Zorluk  

Tahm Kench Şampiyon Hikayesi

   ''Dünya koca bir nehir, ben de onun kralıyım.''
Runeterra'nın akarsularını kendine mesken belleyen Tahm Kench, doymak bilmez iştahını bastırmak için biçare ruhların acılarından beslenir. Tarifi imkansız bir cazibeye sahip olan bu gurme, kurbanlarının acı çektiği her anın tadını çıkarır. Uzun Dilli ile yapılacak bir anlaşma sizi arzu ettiğiniz yere götürebilir. Lakin, bu yolculuk hiç kuşkusuz kederin derinliklerinde sonlanacaktır.

Tahm Kench Oynama Rehberi, Dikkat Edilmesi Gerekenler

 
Tahm Kench olarak oynarken;
- Destek olarak en büyük görevin kırılgan takım arkadaşlarının emniyetini sağlamaktır. Ham Yap'ın menzili ile bekleme süresini aklında tutarak doğru konum almaya çalış!
- Kayış Gibi'nin aktif özeliğini ne zaman kullanacağını iyi hesapla. Bazen sonradan hasar almamak için kalkanı erkenden açmak iyidir, bazen iyileşme daha avantajlı olur.
-
Tahm Kench rakip ise;
- Tahm Kench'in Kayış Gibi yeteneğinin kalkan özelliğini kullanması, Nehrin Kralı'nın iyileşme kapasitesinin büyük bir kısmından vazgeçtiği anlamına gelir. Kayış Gibi'nin bekleme süresi dolana kadar yeni gri can biriktiremez. Bunları kendi lehine kullanmaya çalış!
- Tahm Kench seni minyon tükürüp taciz ediyorsa, tükürdükten hemen sonra hasar takası için girişmeye bak. Ham Yap yeteneği bekleme süresinde olduğunda seni yiyemez, sen de takastan kazançlı çıkabilirsin.
-

Tahm Kench Şampiyon Yetenekleri ve Güçleri

Pasif
Tadımlık
Tahm Kench saldırı ve yeteneklerini devasa cüssesiyle destekleyerek toplam can miktarına bağlı olarak fazladan hasar elde eder. Rakip şampiyonlara hasar verdiğinde Tadımlık yükleri biriktirir. Yük sayısı üçe ulaştığında bir rakip şampiyon üzerinde Ham Yap yeteneğini kullanabilir.
Dil Yarası
Tahm Kench diliyle ani bir saldırı yaparak isabet ettiği ilk birime hasar verir ve onu yavaşlatır. Bu yetenek, üç adet Tadımlık yükü olan birimlere karşı sersemletme etkisi kazanır.
Ham Yap
Tahm Kench bir hedefi yutar ve ona azami can değerinin belli bir yüzdesini büyü hasarı olarak verir. Yutulan minyon ve canavarları beceri atışı yaparak tükürebilir, tükürülen birim düştüğü yerde alan etkili büyü hasarı verir.
Kayış Gibi
Tahm Kench gelen hasarı gri cana dönüştürür. Biriken gri can azalınca, gri can miktarın belli bir yüzdesi Can yenileme olarak Tahm Kench'e döner. Yetenek etkinleştirildiğinde mevcut bütün gri can bir kalkana dönüşür.
Lezzet Yolculuğu
Tahm Kench haritanın başka bir yerine ışınlanır; bunu, yanına bir takım arkadaşını alarak yapabilir.

Tahm Kench Şampiyon Köstümleri / Skinleri

Standart KöstümTahm Kench UstaUrf Kench