Swain - Taktik Üstadı

Büyücü / Savaşçı

Swain Güç ve Yetenek Değerleri

# Başlangıç Seviye Başına Artış
Can 516.04 +90
Saldırı Gücü 52.04 +3
Saldırı Hızı 0 %2.11
Hareket Hızı 335
Can Yenileme 7.842 +0.65
Zırh 22.72 +4
Büyü Direnci 30 +0.5
 Saldırı  
Savunma  
Yetenek  
Zorluk  

Swain Şampiyon Hikayesi

   Swain'in varlığının bilinen ilk kanıtı, Noxus'lu bir revir doktorunun notlarıdır. Notlara göre Swain topallaya topallaya, bağırmadan, şikâyet etmeden koğuşa girmiş. Bacağı ortadan ikiye kırılmış haldeymiş. Kemiğin uçları derisinden çıkıyormuş. Küçük, aksi bakışlı bir kuş, yapışıkmış gibi omzunda duruyormuş. Ergenlik çağındaki delikanlı, sağlık durumu ve yaşı hakkındaki soruları sakin, ifadesiz bakışlarla yanıtlarken doktorun ağzı dehşetten açık kalmış. Hesapçı bakışları, kum dolu ağırlıklar kaval kemiğini koğuşta yankılanan bir çatırtıyla yerine oturturken bile titrememiş. Kemik yerine girince, gözü bile seğirmemiş. Doktorun, ameliyatla düzeltilemeyecek bacağını büyüyle tedavi ettirmesi tavsiyesini reddederek, sadece fazladan koltuk değneği varsa vermelerini rica etmiş. Sonra topallayarak gitmiş. Bulunabilen bir sonraki belgeleri, Noxus ordusundan; ama eksik oldukları belli. Gururlu Noxus lejyonu, normalde topal bir çocuğu utandırarak geri çevirirdi; ama kayıtlara göre, Swain ilk olarak rütbeli bir subay olarak tayin edildi.

Komutasında savaşan (ve hayatta kalabilen) askerler, sarsılmaz bir sadakat ve bağlılıkla yanında kaldı. Üst Komuta hiyerarşisinin basamaklarını atlaya atlaya tırmandı. Ondan üst rütbeliler sırf birliğine girebilmek için rütbelerinin düşürülmesini istediğinden, sık sık terfi etti. Kurnaz bir strateji uzmanı olan Swain, girdiği her savaştan sonra madalya aldı. Saldırının ön saflarında topallaya topallaya düşündüğü görülürdü. Yükselişi durmayacak gibi görünüyordu ki Ionia İşgali'nden önce aniden aktif görevden alındı. Bu şaşırtıcı karar, leş gibi bürokratik ayak oyunu kokuyordu. Swain bu olaylara sinirlendiyse bile hiç belli etmedi. Yüzü o kadar sakindi ki; aslında altında insanlık dışı bir şey saklayan bir maske olduğu dedikodusu çok yaygındı. Omzundan hiç ayrılmayan, adını sadece ona fısıldayarak söylediği kuş da çok tartışılıyordu. Demacia Lig'deki varlığını arttırınca, Swain aktif göreve iade edildi.

''Bir şey isteyecek kadar sağlıklı olduğuna göre, görevden alınmayı isteyemezsin.''
-Swain

Swain Oynama Rehberi, Dikkat Edilmesi Gerekenler

 
Swain olarak oynarken;
- Kımıldama ile bir rakibi yerine sabitlemekte güçlük çekiyorsan, önce Gözünü Oy ile onu yavaşlatmayı dene.
- Koridorda ilerlerken, Kuzgun Sürüsü'yle doğru agresif dengeyi tutturabilmek için rakiplerinin güçlerini tartmaya çalış. Daha güçlülerse, geride durup Kımıldama veya Eziyet kullanmak daha yararlı olabilir.
-
Swain rakip ise;
- Swain kolayca tek bir saldırganı etkisiz hale getirebilir. Ona saldırırken takım arkadaşlarınla koordine bir şekilde hareket et.
- Yerinde durmadan sürekli hareket etmen, Swain'in tüm normal yeteneklerini karşılar: Kuzgun'dan uzaklaşmak yavaşlatmayı ortadan kaldırır, Kımıldama'yı savuşturmak daha kolaydır ve Eziyet altındayken odak ateşinden kaçabilirsin.
-

Swain Şampiyon Yetenekleri ve Güçleri

Pasif
Leşçil Yenilenme
Swain her katlettiği birim ile Mana yeniler. Yenilenme miktarı seviye atladıkça artar.
Gözünü Oy
Swain, Beatrice'i hedef alandaki rakipleri sakatlamaya gönderir. Sakatlanan hedefler yavaşlar ve zamanla hasar alırlar.
Kımıldama
Swain hedef bir bölgeyi işaretler. Kısa bir aradan sonra, güçlü pençeler rakipleri tutup yerlerine sabitleyerek, onlara hasar verir.
Eziyet
Swain hedefine eziyet ederek zamanla hasar verir ve saldırılarından daha fazla hasar almasını sağlar. Gözünü Oy devredeyken; Beatrice, Eziyet etkisi altındaki hedeflere odaklanır.
Kuzgun Sürüsü
Swain geçici olarak kuzgun suretine bürünerek rakiplerini dehşete düşürür. Bu süre boyunca, kuzgunları yakındaki 5 rakibe saldırarak hasar verir. Her bir kuzgun, Swain'i belli bir miktar iyileştirir.

Swain Şampiyon Köstümleri / Skinleri

Standart KöstümKuzey Cephesinden SwainBilgewater'lı SwainDespot Swain