Soraka - Yıldız Çocuk

Destek / Büyücü

Soraka Güç ve Yetenek Değerleri

# Başlangıç Seviye Başına Artış
Can 529.04 +78
Saldırı Gücü 50.04 +3
Saldırı Hızı 0 %2.14
Hareket Hızı 325
Can Yenileme 2.5 +0.5
Zırh 23.384 +3.8
Büyü Direnci 30 +0.5
 Saldırı  
Savunma  
Yetenek  
Zorluk  

Soraka Şampiyon Hikayesi

   Yıldızların hediyesiyle kutsanmış bir şifacı olan Soraka, tüm canlıları yürekten sever. Bir zamanlar ilahi bir varlıktı, ama ölümsüzlüğünü feda ederek ölümlüler dünyasına girdi. Kötülük Valoran'daki hayatı tehdit ettikçe, Soraka kendine huzur vermeyecek.

Soraka yüzyıllarca, efsunlu bir korulukta yaşadı. Yıldızlardan gelen gücüyle yaralıları iyileştirir, hastalar ona gelirdi. Bir gün Warwick adında biri koruya gelerek, kollarında cansız yatan eşini iyileştirmesi için Soraka'ya yalvardı. Adamın çaresizliği Soraka'ya çok dokundu. Karısını kurtarmak için çok geçti ama, kaybının acısını geçirmeyi önerdi. Kederinden vazgeçemeyen Warwick korudan kaçtı, ama ilerleyen günlerde Soraka'nın rehberliğinden faydalanmak için geri döndü. Soraka, bu yaslı adama bağlanmaya başladı. Warwick bir gün ona, karısı öldürenleri bulduğunu söyledi. İntikamın acısını dindireceğine ve savaşırken ölürse en azından huzura kavuşacağına inanıyordu. Soraka'nın yalvarmalarına aldırmadan korudan çıktı. Yıldızların sesleri Soraka'ya Warwick'in arkasından gitmemesini söylüyordu, ama Soraka mutlaka müdahale etmeliydi.

İlk defa ölümlü dünyaya ayak bastı ve az sonra Warwick'in bir grup adamla umutsuzca mücadele ettiğini gördü. Onu iyileştirmeye çalıştı ama iyileştirdiği her yaraya karşılık adamlar iki yeni yara açıyordu. Soraka, arkadaşını kurtarmak için savaşması gerektiğini farketti. Yıldızlar zihninde çığlıklar atıyor, güçlerini zarar vermek için kullanmamasını söylüyordu. Onların uyarılarına kulak asmayan Soraka, saldırganları pırıl pırıl bir ışık yağmuruna tuttu. Adamlar dehşet içinde haykırıp, gözlerini onun kutsal ışığından korumaya çalışarak kaçtı. Soraka'nın ilahi biçimi yok oldu ve yıldızlar sustu, günahı yüzünden ölümlü yapılmıştı. Yıldızların gücünü hala içinde hissedebiliyordu, ama artık ona yol göstermiyorlardı. Warwick'in iyi olduğunu görünce içi rahatladı. Sevgiyle yaralarını iyileştirmeye başladı. Ama arkadaş dediği adam, kaburgalarının arasına bir hançer saplayıverdi. Soraka kanının aktığını hissederken, Warwick'in onu kandırdığını ve yaptığı her şeyin karmaşık bir numaranın bir parçası olduğunu anladı. Aşağılandığını ve ihanete uğradığını görerek, yıldızların gücünü bir kere daha çağırıp Warwick'in bedenini kavurdu ve zalimliğini lanetledi. Hayatı değişmiş olsa da, tek amacının peşinde kendini kuvvetlenmiş ve yenilenmiş hissediyordu. Artık koruya bağımlı olmayan Soraka, yaralıları iyileştirip güçsüzleri korumaya yemin ederek Dünya'ya çıktı.

''Bir kişinin zalimliği yüzünden milyonların acısına gözlerimi kapayamam.''
-- Soraka

Soraka Oynama Rehberi, Dikkat Edilmesi Gerekenler

 
Soraka olarak oynarken;
- Etkili iyileştirme özelliği ile grubunu ileriye taşıyan Soraka, savaşta güçlü bir takım arkadaşıdır.
- Haritanın başka köşelerinden Dilek'i kullanarak takım arkadaşlarını ölümcül durumlardan kurtarabilirsin.
- Ekinoks, rakipleri uzakta tutmada oldukça güçlü bir alan hakimiyeti yöntemi olarak kullanılabilir.
Soraka rakip ise;
- Takım arkadaşlarını iyileştirmek için cephe hattına yaklaştığında, saldırını Soraka'ya odakla.
- Soraka, taciz etmek için Ekinoks kullanırsa, bu yeteneğin uzun bekleme süresini kendi lehine kullan.
- Soraka'ya odaklanmak, iyileştirmekte olduğu takım arkadaşına odaklanmaktan daha kolaydır.

Soraka Şampiyon Yetenekleri ve Güçleri

Pasif
Kurtuluş
Soraka düşük canlı takım arkadaşlarına doğru daha hızlı koşar.
Yıldız Yağmuru
Hedef konuma gökten düşen bir yıldız, büyü hasarı verir ve rakipleri yavaşlatır. Herhangi bir rakip şampiyon Yıldız Yağmuru'ndan isabet alırsa Soraka can yeniler ve rakip şampiyonlardan uzaklaşırken hareket hızı kazanır.
Astral İlham
Soraka, kendi Can değerinin bir kısmını feda ederek takımından başka bir şampiyonu iyileştirir.
Ekinoks
Belli bir konumda oluşturduğu alanın içinde kalan bütün rakipleri susturur. Alan ortadan kaybolduğunda hala içinde olan rakipler yere sabitlenir.
Dilek
Soraka takım arkadaşlarının yüreklerini umutla doldurarak, kendinin ve bütün dost şampiyonların Can değerini anında yeniler.

Soraka Şampiyon Köstümleri / Skinleri

Standart KöstümOrman Perisi SorakaKutsal SorakaSemavî SorakaÖlüm Meleği SorakaMuz Güzeli SorakaRobotik Soraka