Sona - Müzik Dehası

Destek / Büyücü

Sona Güç ve Yetenek Değerleri

# Başlangıç Seviye Başına Artış
Can 482.36 +77
Saldırı Gücü 50.04 +3
Saldırı Hızı -0.03 %2.3
Hareket Hızı 325
Can Yenileme 5.424 +0.55
Zırh 20.544 +3.3
Büyü Direnci 30 +0.5
 Saldırı  
Savunma  
Yetenek  
Zorluk  

Sona Şampiyon Hikayesi

   Sona gerçek ailesini hiç hatırlamıyor. Daha bebekken, nerede yapıldığı bilinmeyen şahane bir kutunun içinde duran, unutulmuş çağlardan kalma bir enstrümanın üstünde, bir Ionia yetimhanesinin eşiğine terk edilmiş. Sona aşırı derecede uslu bir çocuktu, her zaman sessiz ve hayatından memnundu. Bakıcıları çabucak bir aile bulacağından eminlerdi ama çok geçmeden az görülür bir güler yüzlülük sandıkları durumun, aslında konuşma veya herhangi bir ses üretme yetisinden yoksunluk olduğunu anladılar. Sona, muhtemel ailelerin yanından geçişini umutsuz bir sessizlikle izleyerek, ergenliğine kadar yetimhanede kaldı. Bu esnada bakıcıları, ileride ona gelir sağlamak amacıyla sıra dışı enstrümanını meraklı koleksiyonculara sattılar. Fakat bir dolu acayip ve beklenmedik sebepten dolayı enstrüman ya iade ediliyor, ya da yetimhanenin kapısında beliriveriyordu.

Lestara Buvelle adındaki varlıklı bir Demacia'lı kadın enstrümanın varlığını öğrendiğinde, hemen Ionia yoluna düştü. Bakıcılar enstrümanı ona gösterdiğinde, tek bir kelime bile etmeden kalkıp evde gezinmeye başladı. Sona'nın odasının önünde durdu. Lestara tereddüt etmeden Sona'yı evlat edindi ve enstrümanı için de cömertçe bir bağışta bulundu. Sona Lestara'nın rehberliğinde, onun “etwahl” dediği bu enstrümanla derin bir bağı olduğunu keşfetti. Onun ellerinde enstrümandan, çevresindekinin yüreklerini yatıştıran ya da titreten melodiler çıkıyordu. Aylar içinde, gizemli etwahlla kapalı gişe çalmaya başladı. Sanki gönül tellerini çekerek çalıyor, dinleyicilerinin duygularını kolayca etkiliyordu; üstelik bir tane bile yazılı nota olmadan. Gizli gizli, etwahlı için kuvvetli ve ölümcül bir kullanım alanı buldu. Titreşimleriyle nesneleri uzaktan kesebiliyordu. Yeteneğinde ustalaşarak, bu disiplini kendi kendine geliştirdi. Kendini hazır hissettiğinde, ona uygun bir konser ayarlayabilecek tek yere gitti: League of Legends'a (Efsaneler Ligi).

''Melodisi ruha dokunuyor, sessizliği bedeni paramparça ediyor.''
- Jericho Swain, Sona'nın konserini dinledikten sonra

Sona Oynama Rehberi, Dikkat Edilmesi Gerekenler

 
Sona olarak oynarken;
- Sona'nın hareleri etkinken takım arkadaşlarını işaretlemeyi unutma, tabii rakipler tarafından yakalanmamaya da dikkat etmelisin.
- Kreşendo'yu oyunun seyrinin değişebileceği özel anlar için sakla.
- Sürat Şarkısı ve Metanet Aryası'nın doğru zamanlama ile kullanarak, hayatta kalma ihtimalini en yüksek seviyeye çıkarabilirsin.
Sona rakip ise;
- Sona'yı görür görmez hemen dağılın ki tüm takımınızı dans ettiremesin.
- Uzun süre yalnız bırakıldığında takımını iyileştireceğinden, önce Sona'yı öldür.
-

Sona Şampiyon Yetenekleri ve Güçleri

Pasif
Baskın Akor
Sona'nın 3 defa büyü kullandıktan sonra yaptığı ilk normal saldırı, ilave büyü hasarı verir ve bunun yanı sıra Sona'nın en son çaldığı şarkıya bağlı olarak ek bir etki daha kazanır.
Cesaret İlahisi
Sona'nın çaldığı Cesaret İlahisi'nden çıkan ses okları, şampiyon ve canavarlar öncelikli olmak üzere, en yakındaki iki rakibe büyü hasarı verir. Sona'nın sahip olduğu geçici bir hare, bölge avantajı ile işaretlenen takım arkadaşlarının rakiplere karşı yapacakları ilk saldırıda ilave hasar vermelerini sağlar.
Metanet Aryası
Sona'nın çaldığı Metanet Aryası, etrafına koruyucu melodiler yayarak Sona ile yakınındaki yaralı bir takım arkadaşını iyileştirir. Sona'nın oluşturduğu geçici hare, bölge avantajı ile işaretlenen takım arkadaşlarına geçici bir kalkan verir.
Sürat Şarkısı
Sona'nın çaldığı Sürat Şarkısı, çevresindeki takım arkadaşlarına ilave Hareket Hızı kazandırır. Sona'nın oluşturduğu geçici hare, bölge avantajı ile işaretlenen takım arkadaşlarının bir sonraki saldırılarında ilave Hareket Hızı elde etmelerini sağlar.
Kreşendo
Sona en güçlü akorunu basarak rakip şampiyonları sersemletir, dans etmeye zorlar ve onlara büyü hasarı verir. Yetenek seviyesi arttıkça Sona'nın temel yeteneklerinin taban bekleme süreleri azalır.

Sona Şampiyon Köstümleri / Skinleri

Standart Köstümİlham Perisi SonaPentakill SonaKoro Kızı SonaGuqin SonaArcade SonaDJ SonaMüziğin Kalbi Sona