Shaco - İblis Soytarı

Suikastçı

Shaco Güç ve Yetenek Değerleri

# Başlangıç Seviye Başına Artış
Can 582.12 +84
Saldırı Gücü 57.58 +3.5
Saldırı Hızı -0.1 %3
Hareket Hızı 350
Can Yenileme 8.374 +0.55
Zırh 24.88 +3.5
Büyü Direnci 32.1 +1.25
 Saldırı  
Savunma  
Yetenek  
Zorluk  

Shaco Şampiyon Hikayesi

   Çoğu kişi ölümü herhalde komik bulmuyordur. Zaten değildir de, tabii Shaco değilsen. Shaco'ysan, feci komiktir. Shaco, Valoran'ın ilk tam teşekküllü katil komedyeni. Karşısındakini öldürene kadar şaka yapar, sonra da kendisi güler. İblis Soytarı olarak tanınan bu kişi tam bir muammadır. Kimse nereden geldiği konusunda anlaşamaz, Shaco da hiç bir ayrıntı vermez. Yaygın görüşe göre Shaco Runeterra'lı değildir, karanlık ve çarpık bir dünyadan çağrılmış bir şeydir. Bazıları da onun insanlığın karanlık dürtülerinin vücut bulmuş hali olduğuna, bu yüzden mantıkla ikna edilemeyeceğine inanır. En akla yatan inanış ise Shaco'nun, hizmetlerine ihtiyaç duyulana kadar kendi deli haline bırakılmış kiralık bir katil olduğu. Shaco kendisini korkunç, kanuna aykırı bir gaddarlık hakkında sorguya çekmek için arayan yetkililerin elinden her fırsatta kaçarak kurnazlığını kanıtladı. Bu tip dedikodular Valoran yerlilerinin içini rahatlatsa da, böyle kötülük dolu birinin serbestçe dolaşmasına izin verilmesi akıl alacak şey değil.

Geçmişi hakkındaki gerçek ne olursa olsun, Shaco League of Legends'a (Efsaneler Ligi) sadece kendi bildiği sebeplerle katıldı. Hem diğer şampiyonların hem de halkın çoğunlukla çekindiği biri. Sadece Savaş Enstitüsü'ndeki sihirdarlar böyle bir yaratığın Lig'e girmesine izin verilme nedenini biliyor. Ama çoğu Runeterra'lı, bunun ele avuca sığmaz Shaco'yu baştakilerin gözünün önünde tutmak için yapıldığından şüpheleniyor. Bu şampiyon elbette deliliğin açıkça hüküm sürebildiği yerlerde, örneğin Zaun ve Noxus'un güce aç sihirdarları arasında gözde.

Ne yaparsanız yapın, sakın ona şakayı anlamadığınızı söylemeyin.

Shaco Oynama Rehberi, Dikkat Edilmesi Gerekenler

 
Shaco olarak oynarken;
- Kandırmaca'yı arazide kullanmak temiz bir kaçış yolu sağlayabilir.
- Hasar verildiğinde etki bırakan eşyalar satın almaya çalış. Bunlar Halüsinasyon klonuna da yarar sağlayacaktır.
- Arkadan Vuruş'un hasarı, Ebedi Kılıç gibi kritik hasarı arttıran etkilerle yükseltilebilir.
Shaco rakip ise;
- Shaco oyunun başlarında iyi gidiyorsa, orman kamplarının yakınlarına koymak için Görünmez Totem satın almak doğru bir yatırım olacaktır.
- Shaco Kandırmaca'yı bir dövüşe girmek için kullanırsa, onu dövüşten kaçmak için hemen kullanamayacaktır. Takımınla onu çabucak alt etmeye odaklan.
-

Shaco Şampiyon Yetenekleri ve Güçleri

Pasif
Arkadan Vuruş
Shaco, bir birime arkadan saldırdığında kritik vuruş gerçekleştirerek fazladan hasar verir. Birimlere birkaç saniyede bir defadan fazla Arkadan Vuruş yapılamaz ve bu süre Shaco'nun bekleme süresinde azalma değerine bağlı olarak değişir.
Kandırmaca
Shaco görünmez olur ve hedef konuma ışınlanır.
Soytarı Kutusu
Shaco gizli bir canlı Soytarı Kutusu ortaya çıkarır. Soytarı Kutusu tetiklendiğinde yakındaki rakipleri korkutup onlara saldırır.
Çift Zehirli Bıçak
Shaco'nun bıçakları isabet ettikleri hedefleri pasif olarak zehirleyerek hareket hızlarını düşürür. Shaco bıçaklarını atarak hasar verdiği hedefini zehirleyebilir. Atılan bıçak, hedefin eksik can miktarına bağlı olarak ilave hasar verir.
Halüsinasyon
Shaco, hemen yanında kendi görüntüsünü içeren bir yanılsama oluşturur. Bu yanılsama, rakiplere saldırabilir (kulelere daha az hasar verir). Yanılsama katledildiğinde patlar ve üç minik Soytarı Kutusu ortaya çıkararak yakındaki rakiplere hasar verir.

Shaco Şampiyon Köstümleri / Skinleri

Standart KöstümDeli Şapkacı ShacoAsil ShacoFındıkkıran ShacoÇalışkan ShacoTımarhane Kaçkını ShacoMaskeli ShacoJoker Shaco