Sejuani - Kuzeyin Hiddeti

Tank / Savaşçı

Sejuani Güç ve Yetenek Değerleri

# Başlangıç Seviye Başına Artış
Can 560 +95
Saldırı Gücü 56 +3
Saldırı Hızı 0 %3
Hareket Hızı 340
Can Yenileme 8.5 +0.85
Zırh 27 +4
Büyü Direnci 32.1 +1.25
 Saldırı  
Savunma  
Yetenek  
Zorluk  

Sejuani Şampiyon Hikayesi

   Sejuani zorluklar içinde doğup, barbarlıkla büyüdü. Başkaları Freljord'un zorlukları altında ezilip yok olurken, Sejuani açlık bir teşviğe, acı güce, soğuk ise zayıfları sürüden ayıklayan bir yardımcıya dönüşene kadar onlara göğüs gerdi. Yaşadığı sıkıntılar ona, sonsuz kış boyunca hayatta kalmak için en az kış kadar soğuk ve acımasız olmak gerektiğini öğretti. Sejuani'ye göre halkı her şeye katlanacak kadar kuvvetli olmalıydı; yoksa hakları ölümdü. Freljord'u ele geçirdiğinde, hayatta kalanların korkulacak bir ulus oluşturacağını biliyordu.

Kışın Pençesi kabilesinin reisi, çocukluğunda kabile nüfusunun yavaş yavaş azaldığını gözleriyle görmüştü. Soğuk ve açlık, en dayanıklılar dışındaki herkesi öldürmüştü. Kardeşleri arasında 10 yaşını görebilen sadece o olmuştu. Bu yüzden kendisinin de sefalet içinde öleceğinden emindi. Umutsuzluk içinde, kabilenin bilgesine akıl danışmaya gitti. Ama bilge baktığı falda Sejuani'nin öleceğini değil, bir gün Freljord'u fethedip dağılan kabileleri birleştireceğini gördü.

Kaderine sonsuz inancı olan Sejuani; kendini, ondaki iradeye sahip olmayan herkesi öldürecek noktalara kadar zorladı. Kürk giymeden, yiyecek almadan kar fırtınalarına girdi. Donmuş rüzgârlar derisini tırmalarken antrenman yaptı. Kabilesinin en güçlü savaşçılarıyla artık bacakları tutmayana kadar birbiri ardına kapıştı. Kabilenin reisliğini ele geçirdiğinde, savaşçılarına kendisini örnek almalarını emretti. Onun yönetiminde kabilesi, her zamankinden güçlü hale geldi.

Sejuani'nin seferini sonunda başlatan; ilginçtir ki bir savaş ilanı değil, bir barış jesti oldu. Kışın ilk günü, Ashe'in kabilesinden Sejuani'nin konakladığı yere elçiler geldi. Avarosalıların tahıllarından hediye getirmişlerdi. Ashe'in niyeti açıktı: Sejuani onun kabilesine katılırsa, Kışın Pençesi bir daha asla aç kalmayacaktı. Bu hediye, Sejuani'ye göre bir hakaretti. Ashe'in kabilesini zayıf, yumuşak, tarımı savaşmaya tercih eden zavallılar olarak görüyordu. Onun gözünde en aşağılık şeydi bu.

Sejuani halkını toplayıp, hediye getirilen tahılı yaktı. Ashe'in iyi niyet hediyesinin, zayıflığa yol açacağını açıkladı. Elçilerin üstündeki erzağı ve malzemeleri alarak, onları mesajıyla beraber geri yolladı: Kışın Pençesi, Avarosalılara Freljord'da sadece güçlülerin hayatta kalmayı hak ettiğini gösterecekti. Sejuani ve birliği, yanan tahılları arkalarında bırakarak, verecekleri pek çok acı dersin ilkine başlamak üzere yola çıktı.

''Ben buzdan oyuldum, fırtınayla şekillendim, soğukta katılaştım.''
- Sejuani

Sejuani Oynama Rehberi, Dikkat Edilmesi Gerekenler

 
Sejuani olarak oynarken;
- Kutup Saldırısı'nı kötü durumlardan kaçmak, yoğunlaşılan yetenekleri engellemek ya da kaçanları kovalamak için kullan.
- Yakın dövüşçü takım arkadaşların Yoğun Buz yeteneğin için buz yükü biriktirebilir; bu yüzden kime saldırdıklarını iyi takip et.
- Buzul Hapsi'ni çevrende takım arkadaşlarının da bulunduğu ve yararlanabileceği karşılaşmalar için sakla.
Sejuani rakip ise;
- Kutup Saldırısı ve Buzul Hapsi'ni savuşturmak sana büyük avantaj sağlayabilir.
- Kışın Gazabı'nın ikinci vuruşundan sakınmaya odaklan çünkü hasarın büyük bölümünü bu vuruş verir.
- Yakın dövüşçü rakipler de Sejuani için buz yükü biriktirebilir. Yakınlarında onlar varken çok dikkatli ol.

Sejuani Şampiyon Yetenekleri ve Güçleri

Pasif
Kuzeyin Hiddeti
Sejuani çatışma dışına çıktıktan sonra kendisine zırh ve büyü direnci kazandıran bir Buz Zırh kuşanır. Buz Zırh üzerindeyken Sejuani yavaşlatmalardan etkilenmez. Buz Zırh, hasar aldıktan sonra kısa bir süre daha kalır. Sejuani sersemlemiş bir rakibe hasar vererek onu parçalayabilir ve hedefinin büyük miktarda büyü hasarı almasını sağlayabilir.
Kutup Saldırısı
Sejuani ileri hücum ederek rakiplerinin havaya savrulmalarını sağlar. Bir rakip şampiyona isabet ettiğinde hücum sona erer.
Kışın Gazabı
Sejuani gürzünü iki defa savurup hasar verir ve buz yükü oluşturur.
Yoğun Buz
Sejuani en fazla buz yükü taşıyan rakip şampiyonu dondurup sersemletir.
Buzul Hapsi
Sejuani bolasını atarak isabet alan ilk şampiyonu dondurup sersemletir ve diğer rakipleri yavaşlatan bir buz fırtınası ortaya çıkarır.

Sejuani Şampiyon Köstümleri / Skinleri

Standart KöstümKılıçdiş SejuaniKara Süvari SejuaniGeleneksel SejuaniVahşi Süvari SejuaniPoro Süvarisi SejuaniCanavar Avcısı SejuaniŞafak Avcısı Sejuani