Ryze - Rün Büyücüsü

Büyücü / Savaşçı

Ryze Güç ve Yetenek Değerleri

# Başlangıç Seviye Başına Artış
Can 558.48 +86
Saldırı Gücü 55.04 +3
Saldırı Hızı 0 %2.112
Hareket Hızı 340
Can Yenileme 7 +0.55
Zırh 21.552 +3
Büyü Direnci 30 +0.5
 Saldırı  
Savunma  
Yetenek  
Zorluk  

Ryze Şampiyon Hikayesi

   ''Bu dünyanın kıymetini bil. Dikilen her şey elbet yıkılır da.''

Nicelerinin Runeterra'daki en mahir büyücülerden biri saydığı Ryze, taşıması sıradan insanlar için imkansız bir yükü omuzlamış, kadim ve inatçı bir rün büyücüsü. Sınır tanımaz kararlılığını esrarlı bilgilere dair engin bilgisiyle birleştirip kuşanan Ryze, ömrünü Dünya Rünlerini yani bir zamanlar dünyayı yokluktan biçimlendiren ham büyünün parçalarını aramaya adamış. Yanlış ellere düşmeden önce Ryze bu kadim rünleri toplamak zorunda; zira nasıl ki bir zamanlar Runeterra'yı oluşturmakta kullanıldılarsa, onu yok etmekte de kullanılmaları mümkün.

Ryze Oynama Rehberi, Dikkat Edilmesi Gerekenler

 
Ryze olarak oynarken;
- Aşırı Yük'ün pasifini en yüksek hasarı verecek ya da en uzun süre hayatta kalmanı sağlayacak şekilde kullanmaya çalış.
- Büyü Akışı'nın kısa bekleme süresi, Akı Damgası'nı çok sayıda rakibe yaymaya olanak sağlar.
- Ryze, Mekân Sapması güç toplarken hareket edebilir ve başka yetenekler kullanabilir.
Ryze rakip ise;
- Ryze, Akı Damgası ile işaretlenen rakiplere karşı özellikle tehlikelidir.
- Mekân Sapması'nın tamamlanmasına kadar geçen süreyi, geçitten çıkabilecek rakiplerine nasıl karşı koyacağını tasarlamak için kullan.
- Mekân Sapması hazırlandığı sırada Ryze kitle kontrol etkisi altına alınırsa geçidin açılması engellenir.

Ryze Şampiyon Yetenekleri ve Güçleri

Pasif
Büyü Ustalığı
Ryze'ın yetenekleri ilave mana miktarına bağlı olarak fazladan hasar verir ve yetenek gücüne bağlı olarak Ryze'ın azami mana miktarı belli bir oranda artar.
Aşırı Yük
Ryze'ın hasar veren diğer yetenekleri Aşırı Yük'ü pasif olarak sıfırlar ve Aşırı Yük'ü güçlendirmekte kullanılabilecek bir Rün yüklemeye başlar.

Aşırı Yük yeteneği kullanıldığında Ryze hedef yöne bir saf enerji atışı yapar ve atış isabet ettiği ilk hedefe hasar verir. Rün tamamen yüklenmişse Ryze ayrıca bir kalkan ve hareket hızı kazanır.
Rün Hapsi
Ryze, hedef rakip birimi rünlerden oluşan bir kafese hapsederek hasar verir ve hareket etmesini önler.
Büyü Akışı
Ryze'ın fırlattığı, saf büyü gücünden oluşan küre isabet ettiği rakibin hasar alıp zayıflamasına yol açar. Ryze'ın yetenekleri, zayıflayan rakibe karşı ek etkiler kazanır.
Mekân Sapması
Ryze yakındaki bir konuma açılan bir geçit oluşturur. Birkaç saniye sonra geçidin yakınındaki takım arkadaşları hedef konuma ışınlanır.

Ryze Şampiyon Köstümleri / Skinleri

Standart KöstümGenç RyzeKabile Büyücüsü RyzeRyze AmcaŞanlı RyzeProfesör RyzeZombi RyzeKara Kristal RyzeKorsan RyzeAksakal RyzeSKT T1 Ryze