Rumble - Mekanize Bela

Savaşçı / Büyücü

Rumble Güç ve Yetenek Değerleri

# Başlangıç Seviye Başına Artış
Can 584.4 +80
Saldırı Gücü 61.036 +3.2
Saldırı Hızı -0.03 %1.85
Hareket Hızı 345
Can Yenileme 8.008 +0.6
Zırh 25.88 +3.5
Büyü Direnci 32.1 +1.25
 Saldırı  
Savunma  
Yetenek  
Zorluk  

Rumble Şampiyon Hikayesi

   ''Iyy, yüzünü zırhımdan kazımak çok zamanımı alacak!''

Rumble, yordlelar arasında bile en çelimsiz olanıydı. Durum böyle olunca kendisine sataşılmasına alışmıştı. Hayatta kalabilmek için yaşıtlarından daha kavgacı ve daha becerikli olmaktan başka çaresi yoktu. Çabuk öfkelenen bir kişilik ve sinirlendiği kim olursa olsun onunla ödeşmek gibi bir huy geliştirdi. Bu yüzden epey yalnız kaldı ama umrunda değildi. Makinelerin arkadaşlığını yeğliyor, onlarla uğraşmayı seviyor ve kendisine sıklıkla hurdalığı karıştırırken rastlanabiliyordu.

Çok iyi bir teknisyen olacağı belliydi. Öğretmenleri ona Piltover'daki Yordle Bilim ve Gelişim Akademisi'ne kaydolmasını, orada rahatlıkla Heimerdinger'in hamiliğine girip saygı görebileceğini söyledi; ama Rumble gitmeyi reddetti. Heimerdinger'la iş arkadaşlarının “davayı sattığına”, onların üstün yordle teknolojisini sadece aferin alma karşılığında insanlara verirken, insanların yordlelarla her fırsatta dalga geçmeye devam ettiklerine inanıyordu.

Yordle Akademisi'nden mezun olan bir grup insan, gemiye binip akıl hocalarının doğup büyüdüğü yeri ziyarete geldiğinde Rumble onlarla (lafın gelişi) yüz yüze görüşmenin cazibesine dayanamadı. İnsanlara sadece şöyle iyice bir bakmak istiyordu; ama dört saatten ve birkaç okkalı laftan sonra evine yaralar, bereler ve çürükler içinde döndü. Kulağında, Heimerdinger gibi ''aydın'' yordleları nasıl da utandırdığına dair sözler çınlıyordu.

Ertesi sabah tek bir kelime bile etmeden Bandle Şehri'nden çıkıp gitti ve aylar boyunca onu gören olmadı. Döndüğünde, tangır tungur eden mekanik bir garabeti kontrol ediyordu. O şeyi, şaşkınlıktan dili tutulmuş halkın bakışları arasında şehrin merkezine yürüttü ve orada, yordle teknolojisinin neler başarabileceğini bütün dünyaya göstereceğini ilan etti.

Rumble Oynama Rehberi, Dikkat Edilmesi Gerekenler

 
Rumble olarak oynarken;
- Etkisini en yükseğe çıkartabilmek için Tehlike Bölgesi'nin içerisinde kalmaya çalış. Yeteneklerini çok arka arkaya kullanırsan moturunun Hararer yapması kaçınılmazdır.
- Hedeflerini Alev Makinesi'nin menzilinde tutmaya çalış. Alev Makinesi zamanla çok fazla hasar verebilir.
- Bir dövüşü kazanıyorsan ultini kullanarak rakibin kaçış yolunu tıkayabilirsin.
Rumble rakip ise;
- Gözün Rumble'ın Isı göstergesinin üzerinde olsun. Motoru Hararet yaptığında Rumble'ın yetenekleri devre dışı olacağından, bu aralık onu katletmek için en iyi fırsattır.
- Rumble'ın ultisi, etki alanı içerisindeysen çok büyük hasar verebilir. Füzelerin düştüğünü görürsen, olabildiğince çabuk kaç.
- Rumble neredeyse tamamen büyü hasarı verir. Hasarı azaltmak için Büyü Direnci sağlayan eşyalara ağırlık ver.

Rumble Şampiyon Yetenekleri ve Güçleri

Pasif
Hurdalık Devi
Rumble'ın kullandığı her yetenek ona Isı verir. %50 Isıya ulaştığında Tehlike Bölgesi'ne girer ve tüm temel yetenekleri ilave etkiler kazanır. %100 Isıya ulaştığında motoru Hararet yapar; bu, Rumble'ın normal saldırılarına ilave hasar kazandırır ama Rumble'ın yetenek kullanmasını birkaç saniyeliğine engeller.
Alev Makinesi
Rumble önünde koni şeklinde bir alandaki rakiplerini ateşe verir ve 3 saniyeliğine büyü hasarı almalarına yol açar. Tehlike Bölgesi'ndeyken bu hasar artar.
Hurda Kalkan
Rumble onu hasara karşı koruyan ve kısa bir hız artışı kazanmasını sağlayan bir kalkan oluşturur. Tehlike Bölgesi'ndeyken, kalkan güç kazanır ve sağladığı ek hız artar.
Elektro Zıpkın
Rumble bir sersemletici silahla, hedefinin çarpılarak büyü hasarı almasını ve Hareket Hızının azalmasını sağlar. Rumble aynı anda 2 zıpkın taşıyabilir. Tehlike Bölgesi'ndeyken söz konusu hasar ve yavaşlatma etkisi artar.
Dengeleyici
Rumble hat halinde düşen bir dizi füze ateşleyerek, rakiplerin hasar görmesine ve yavaşlamasına yol açan ateşten bir yüzey yaratır.

Rumble Şampiyon Köstümleri / Skinleri

Standart KöstümOrman Çocuğu RumbleKorsan RumbleSüper Galaksi Rumble