Riven - Sürgün

Savaşçı / Suikastçı

Riven Güç ve Yetenek Değerleri

# Başlangıç Seviye Başına Artış
Can 558.48 +86
Saldırı Gücü 56.04 +3
Saldırı Hızı 0 %3.5
Hareket Hızı 340
Can Yenileme 5.34 +0.5
Zırh 24.376 +3.2
Büyü Direnci 32.1 +1.25
 Saldırı  
Savunma  
Yetenek  
Zorluk  

Riven Şampiyon Hikayesi

   ''İçimizdeki şeytanlara sinsice yataklık eden bir yer var; savaşın ve cinayetin kesiştiği sınırda.''

Noxus'ta cinsiyet, ırk, toplumsal sınıf farkı olmaksızın her yurttaş iktidar sahibi olabilir. Önemli olan tek şey güçtür. Riven, işte bu ideale olan bağlılığıyla yükselmek için çabalıyordu. Boyu ancak uzun kılıç kadarken kendini bu silahın ağırlığını taşıyıp kullanmaya zorlayarak askerlikteki potansiyelini küçük yaşlarda gösterdi. Acımasız ve etkili bir savaşçıydı; ama asıl gücü azminde yatıyordu. Çatışmalara zihninde bir şüphe kırıntısı dahi olmadan giriyordu; ahlaki duraksamalar yaşamaz, ölümden korkmazdı.

Riven akranlarının önderi, Noxus ruhunun simgesi haline geldi. Öyle seyrek görülen bir tutkusu vardı ki Üst Komuta onu Noxus sihirleriyle dövülüp büyülenmiş, siyah taştan bir rün kılıcıyla onurlandırdı. Silah, dörtgen kalkanlardan daha ağır ve neredeyse onlar kadar genişti; tam da Riven'ın sevdiği gibi. Kısa süre sonra, Noxus işgaline katılmak üzere Ionia'ya yollandı.

Savaş diye başlayan şey, kısa sürede kıyıma dönüştü. Noxus askerleri ölüm meydanında korkunç Zaun savaş makinelerini takip ediyordu. Riven'ın hazırlandığı şanlı savaş bu değildi. Üstlerinin emirlerine uyarak hırpalanmış ve dağınık hâldeki düşmanın kalıntılarını yargısız infazla ortadan kaldırdı.

İşgal devam ederken Ionia toplumunun baştan kurulmayacağı, sadece ortadan kaldırılacağı anlaşıldı. O acı çatışma esnasında Riven'ın bölüğü, Ionia kuvvetleri tarafından sarıldı. Düşman onlara yaklaşırken destek istediler; ama destek bulmak bir yana, Singed'in başlattığı dehşet verici bir biyokimyasal yaylım ateşinin ortasında kaldılar. Riven etrafında hem Ionia'lıların hem Noxus'luların ağza alınmayacak kadar iğrenç bir akıbete uğramasını seyretti. Bombardımandan kaçmayı başarmıştı ama o anıyı hafızasından silemedi.

Noxus tarafından ölü ilan edilmesini, yeniden başlama fırsatı olarak gördü. Kılıcını parçalayarak geçmişiyle olan bağlarını kopardı ve kendi kendini sürgün ederek dolaşmaya, kefaretini ödemenin ve inandığı lekelenmemiş Noxus idealini kurtarmanın bir yolunu aramaya başladı.

Riven Oynama Rehberi, Dikkat Edilmesi Gerekenler

 
Riven olarak oynarken;
- Riven'ın Kırık Kanatlar yeteneği, büyünün yapılması sırasında imlecin üzerindeki şampiyona kilitlenir. Rakibini geçip gitmek istiyorsan, imlecin de rakibini geçtiğinden emin ol.
- Riven bir iyileşme kaynağı ya da güçlü savunmadan yoksundur ve kombo patlamalarıyla durumu denkleştirmelidir. Yiğitlik'i kaçmak ve karşıdan gelen hasarları emmek için kullanırken, Kırık Kanatlar ve Ki Patlaması ile dövüşlere öncülük edebilirsin.
-
Riven rakip ise;
- Riven'ın hareket kabiliyeti çok yüksektir ama herhangi bir beceriyle çok uzaklara ilerleyemez. Kombosu sırasında onu yerine sabitleyerek ya da susturarak etkinliğini büyük ölçüde düşürebilirsin.
- Riven'ın verdiği tüm hasarlar fizikseldir; rakip takımdaki bir Riven kontrolden çıkarsa, Zırh değerini yükseltmeyi öncelik haline getir.
- Hepsine neredeyse aynı hasarı vereceğinden, Riven birden fazla rakibiyle yakın dövüşe girerse üstün çıkar. Riven'a karşı iki kişiyseniz, tam kombosunu harcamadan yakın dövüşe girmeyin.

Riven Şampiyon Yetenekleri ve Güçleri

Pasif
Rünlü Kılıç
Riven'ın yetenekleri kılıcını yükleyerek, normal saldırlarının fazladan fiziksel hasar vermesini sağlar. Riven'ın kılıcı üç kereye kadar yüklenebilir ve her saldırıda bir yük harcar.
Kırık Kanatlar
Riven bir dizi saldırıya geçer. Bu yetenek kısa süre içinde üç kez aktifleştirilebilir ve üçüncü darbe, yakındaki rakipleri geri savurur.
Ki Patlaması
Riven bir Ki Patlaması yaratarak, yakınındaki rakiplerin hasar alıp sersemlemelerine neden olur.
Yiğitlik
Riven kısa bir mesafe ileri sıçrayarak, gelen hasarı engeller.
Sürgün Kılıcı
Riven yadigâr silahını enerjiyle yükler ve Saldırı Gücü ile Menzil kazanır. Ayrıca, bu süre boyunca güçlü bir menzilli saldırı olan Rüzgâr Darbesi'ni bir defaya mahsus olarak kullanabilir.

Riven Şampiyon Köstümleri / Skinleri

Standart KöstümArınmış RivenKızıl Elit RivenSavaş Tavşanı RivenŞampiyonlar Şampiyonu RivenEjderkılıç RivenArcade RivenŞampiyonlar Şampiyonu Riven 2016Şafağın Kılıcı Riven