Rengar - Gölge Avcı

Suikastçı / Savaşçı

Rengar Güç ve Yetenek Değerleri

# Başlangıç Seviye Başına Artış
Can 586.2 +90
Saldırı Gücü 60 +1.5
Saldırı Hızı 0 %3.5
Hareket Hızı 345
Can Yenileme 7 +0.5
Zırh 22 +3
Büyü Direnci 32.1 +1.25
 Saldırı  
Savunma  
Yetenek  
Zorluk  

Rengar Şampiyon Hikayesi

   Ganimet avcısı Rengar, ininin her bir duvarını Valoran'ın en yırtıcı yaratıklarının başlarıyla, boynuzlarıyla, pençeleriyle ve dişleriyle süslemiştir. Koleksiyonu geniş; ama o hâlâ tatmin olmuş değil. Yorulmak bilmeden daha büyük avlar arıyor. Her avına bol vakit ayırarak inceliyor, öğreniyor ve asla yenmeyi beceremediği o tek canavarla yeniden karşılaşmaya hazırlanıyor.

Rengar, öz annesiyle babasını hiç tanımadı. Onu, efsanevi bir avcı olarak büyük saygı gören bir insan büyüttü. Babasının öğrettiklerini hemen anlayan ve vahşi içgüdüleriyle daha da geliştiren, ideal bir öğrenciydi. Rengar daha yelesi tam uzamadan kendi başına yaşamaya başladı ve büyük bir bölgeyi kendi alanı olarak işaretledi. Bölgesinin sınırlarını; saldırmaya kalkışanları caydırsın diye öldürdüğü avların kafataslarıyla işaretledi. Bir bölgenin tartışılmaz hakimi olmanın kendisini tatmin edeceğini sanıyordu. Ama tam aksine, huzursuzlanmaya başladı. Bölgesindeki hiç bir hayvanı avlarken zorlanmıyordu. Sınırlarını zorlayacak hasımlar bulamayan Rengar'ın ruhu sıkılmaya başladı. Avlamaya değer bir av kalmadığından, bir daha asla avın heyecanını hissedemeyeceğinden korkuyordu. Tüm umudunu yitirmek üzereyken, o canavarla karşılaştı. Kocaman, tırpan gibi pençeleri vardı. Karşısına çıkan her hayvanı yiyordu. Kendisini zorlayacak bir avla karşılaştığına biraz fazla heyecanlanan Rengar, aceleyle canavarı pusuya düşürdü. Daha önce avladığı her şeyi fersah fersah aşıyordu. Vahşice savaştılar. İkisi de sakat kalmalarına neden olan yaralar aldı. Rengar bir gözünü kaybetti; ama asıl ağır yaralanan, gururuydu. Daha önce hasmını öldürmediği olmamıştı hiç. Hatta, yaralarının ağırlığı yüzünden geri çekilmek zorunda kalmıştı. Sonraki günlerde, yaşamla ölüm arasında gidip geldi. Acıdan kıvranıyordu ama derinlerde bir umut ışığı hissediyordu. Av başlamıştı. Dünyada böyle kuvvetli varlıklar bulunuyorsa, hepsini bulup kellelerini üst üste yığacaktı. Ama canavarı, tadını çıkara çıkara öldürmek istiyordu. Şimdi ininin en geniş duvarında, canavarın başı için ayrılmış bir yer var. Rengar bir gün bu ganimeti oraya asacağına yemin ediyor.

”Zayıfları avlayarak ancak hayatta kalırsın, güçlüleri avlayarak gerçekten yaşarsın.''
-- Rengar

Rengar Oynama Rehberi, Dikkat Edilmesi Gerekenler

 
Rengar olarak oynarken;
- Rengar'ın ulti yeteneğini kullanarak takım dövüşlerinde ve çatışmalarda yüksek öncelikli hedefleri bulup avlayabilirsin.
- Rengar'ın gücünün büyük bölümü, güçlendirilmiş yeteneklerini doğru anda kullanmasından kaynaklanır; iyi seçim yap!
- Rengar'ın pasif yeteneğinden yararlanmak için, rakipleri kovalarken çalılıklardan geçmeye dikkat et.
Rengar rakip ise;
- Rengar, Vahşet göstergesi dolduğunda güçlendirilmiş bir yetenek elde eder. Bu gösterge boşken karşısına çıkmaya çalış.
- Rengar, pasif yeteneği sayesinde çalılığın içinden atlayabilir; onunla çalılığın yakınında savaşmaktan kaçın.
- Rengar, ultisi sırasında kamuflaja büründüğünde en yakın rakip şampiyonun üstünde bir gösterge belirir.

Rengar Şampiyon Yetenekleri ve Güçleri

Pasif
Görünmez Yırtıcı
Rengar çalıdayken normal saldırı gerçekleştirdiğinde hedefinin üzerine atlar.

Rengar'ın yetenekleri Vahşet yükü üretir. Vahşet yükleri tamamen dolduğunda Rengar'ın bir sonraki yeteneği güçlendirilmiş hale gelir ve kullanım anında Rengar'a hareket hızı sağlar; ancak Rengar çatışmadan çıkarsa bütün Vahşet yüklerini kaybeder.

Rengar rakip şampiyon katlettiğinde elde ettiği ganimeti Kemikdiş Kolye'de biriktirerek saldırı gücünü kalıcı olarak arttırır.
Yabani
Rengar önce hilal şeklindeki bir alanı biçer, sonra ileri atılarak önündeki rakipleri deşer. Bu yetenek azami menzilinin dışında kullanılırsa Rengar belirtilen yönde kısa bir mesafe ilerler.

Vahşet etkisi: Fazladan hasar verir.
Savaş Kükremesi
Rengar savaş gazabıyla kükreyerek rakiplere hasar verir ve belli bir süre önce aldığı hasarın bir kısmını iyileştirir.

Vahşet etkisi: Ayrıca kitle kontrolü etkilerini bozar.
Bola Atışı
Rengar'ın fırlattığı bola, ilk isabet ettiği hedefi kısa süreliğine yavaşlatır.

Vahşet etkisi: Hedefi yere sabitler.
Av Heyecanı
Rengar yırtıcı içgüdülerini harekete geçirerek kamuflaja bürünür ve çevresindeki geniş bir alanda bulunan en yakın rakip şampiyonu görür. Av Heyecanı etkin olduğu sürece Rengar hareket hızı kazanır ve Rengar bu esnada çalıda olmasa bile izini sürdüğü hedefin üstüne atlayarak kesin kritik vuruş gerçekleştirir.

Rengar Şampiyon Köstümleri / Skinleri

Standart KöstümKelle Avcısı RengarGece Avcısı RengarSSW Rengar