Rammus - Zırhlı Armadillo

Tank / Savaşçı

Rammus Güç ve Yetenek Değerleri

# Başlangıç Seviye Başına Artış
Can 564.48 +86
Saldırı Gücü 55.88 +3.5
Saldırı Hızı 0 %2.215
Hareket Hızı 335
Can Yenileme 7.924 +0.55
Zırh 31.384 +4.3
Büyü Direnci 32.1 +1.25
 Saldırı  
Savunma  
Yetenek  
Zorluk  

Rammus Şampiyon Hikayesi

   ''Tamam.''

Nicelerinin yerlere göklere sığdıramadığı, kimilerinin görmezden geldiği ama herkesin akıl erdirmeye çalıştığı tuhaf yaratık Rammus, tam anlamıyla bir muamma. Dikenli kabuğunun korumasında adım attığı her yerde, kökenine dair birbirinden ilginç teorilere ilham veriyor; ne yarı tanrı olmadığı kalıyor ne kutsal bir kâhin. Bazılarıysa ona büyüyle dönüşüm geçirmiş basit bir hayvan deyip geçiyor. Gerçek ne olursa olsun, Rammus ser veriyor ama sır vermiyor ve çölü arşınlarken kimseye durup bakmıyor.

Rammus Oynama Rehberi, Dikkat Edilmesi Gerekenler

 
Rammus olarak oynarken;
- Güç Topu etkili bir kaçış mekanizması olarak kullanılabilir.
- Kendi kulenin yanındayken rakip şampiyon üzerinde kışkırtma kullanmak, kulenin rakibe saldırmasına neden olabilir.
- Sarsıntı ve Tortop oyunun sonlarına doğru kuleleri yok etmek için kullanılabilir. Bir takım savaşında çıkmaza girdiysen, çoğu zaman oradan çıkıp binalara saldırmak daha iyidir.
Rammus rakip ise;
- Tortop kapalıyken özellikle dikkat etmelisin. Duruşunu kaybettiğinde Rammus'un nitelikleri normal bir tanktan çok daha düşüktür.
- Rammus genelde yüksek zırh toplar; bu da Tortop'ta değilken onu büyü yapanların verdiği hasara karşı savunmasız bırakır.
-

Rammus Şampiyon Yetenekleri ve Güçleri

Pasif
Dikenli Kabuk
Rammus'un normal saldırıları, zırh değerine bağlı olarak artacak şekilde ilave büyü hasarı verir.
Güç Topu
Rammus rakiplerine doğru hızlanarak ilerler; darbeden etkilenen hedefler hasar alarak yavaşlar.
Tortop
Rammus savunma duruşuna geçerek zırh ve büyü direncini büyük oranda arttırır, Dikenli Kabuk'un hasarını yükseltir ve kendisine normal saldırı gerçekleştiren rakiplere hasar yansıtır. Ayrıca bu süre boyunca yavaşlar.
Çıldırtan Dikenler
Rammus bir rakip şampiyonu ya da canavarı kışkırtarak pervasızca kendisine saldırmaya zorlar. Ayrıca kısa süreliğine saldırı hızı artışı kazanır ve bu ilave etki, başka yeteneklerinden herhangi birinin etkin olmasıyla uzar.
Sarsıntı
Rammus yeri düzenli aralıklarla sarsar ve yakınındaki rakiplerin hasar alarak yavaşlamasını sağlar. Kuleler, Sarsıntı'dan iki kat hasar alır.

Rammus Şampiyon Köstümleri / Skinleri

Standart KöstümKral RammusKrom RammusMagma RammusFreljord'lu RammusNinja RammusMetal Zırhlı RammusKumların Muhafızı Rammus