Orianna - Mekanik Kız

Büyücü / Destek

Orianna Güç ve Yetenek Değerleri

# Başlangıç Seviye Başına Artış
Can 517.72 +79
Saldırı Gücü 40.368 +2.6
Saldırı Hızı -0.05 %3.5
Hareket Hızı 325
Can Yenileme 6.874 +0.55
Zırh 17.04 +3
Büyü Direnci 30 +0.5
 Saldırı  
Savunma  
Yetenek  
Zorluk  

Orianna Şampiyon Hikayesi

   Bir zamanlar Piltover'da Corin Reveck diye bir adam yaşardı. Reveck, kızı Orianna'yı her şeyden çok severdi. Orianna, dans konusunda çok yetenekli olmasına rağmen League of Legends'ın (Efsaneler Ligi) şampiyonlarına derin bir hayranlık besliyordu. Bu hayranlık yüzünden, şampiyon olabilmek için çalışmaya koyuldu. Ne yazık ki, fazla kollanarak büyütüldüğünden ve saflığından dolayı, gereksiz ve tehlikeli sonuçları olan riskler aldı. Bu da acı bir şekilde ölümüne neden oldu. Orianna'nın ölümü, Corin'i kahretti. Derin bir bunalıma girerek, tekmaturjiyi takıntı haline getirdi. Kızının ölümünün hayatında bıraktığı boşluğa katlanamıyordu. Onun yerine koyabileceği, Orianna'nın Lig'e katılma hayalini gerçekleştirecek bir icat yapmaya karar verdi. Ortaya, kızının adını verdiği mekanik ölüm makinesi çıktı. Makinenin mutlaka Lig şampiyonu olacağının ve devrin ne yönde değiştiğinin farkında olan Corin, Orianna'nın hem arkadaşı hem de koruyucusu olan Top'u yarattı. Bu neredeyse ortak yaşamlı icat, mekanikten çok elektriğe bağımlı olan farklı bir tekmaturji çeşidini temel alarak yapılmıştı.

Şimdi Orianna'yla Top, Orianna'nın ara sıra pusulasını şaşırabilen ahlak anlayışını kendilerine kılavuz alarak, Lig'de savaşıyorlar. Orianna çevresindekilere uyum sağlamaya gerçekten çok uğraşıyor. Ama ne kadar uğraşırsa uğraşsın, Orianna asla insan olamayacak ve hep yabancı, huzursuz edici bir yönü kalacak. League of Legends'ın diğer şampiyonlarıyla sosyalleşmeye çalışsa da, egzotik doğasını pek azı kabullenebiliyor. Çoğuna göre Orianna sanki içi boş, ruhsuz, mekanik bir kabuk; üstelik ölümcül bir kabuk. Ama babasının gözünde mükemmel bir evlat olmaya devam ediyor.

''Gel dans edelim, biriciğim. Dans ederek yitip gidelim.''

Orianna Oynama Rehberi, Dikkat Edilmesi Gerekenler

 
Orianna olarak oynarken;
- Komut: Koru, topu kendine çabucak geri döndürmek için kullanılabilir. Çabucak rahatsız etmek için bunu Komut: Saldır'la birleştirebilirsin.
- Komut: Uyumsuzluk, Orianna'nın topu kendindeyse çok güçlü bir kaçış aracıdır. Hız ve yavaşlatan bir engel bırakmak oldukça güçlü bir kombinasyon olabilir.
- Komut: Şok Dalgası, topu doğru konumlandırdıysan rakipleri sana doğru ya da senden uzağa doğru sürükleyebilir.
Orianna rakip ise;
- Orianna yalnızca topun etrafındaki alanı etkileyebilir. Bunu avantaj olarak kullan.
- Orianna'nın topu ona geri dönerken bağlantısına karşı dikkatli ol. Bu, beklenmedik durumlara yol açabilir.
-

Orianna Şampiyon Yetenekleri ve Güçleri

Pasif
İşleyen Demir
Orianna'nın otomatik saldırısı fazladan büyü hasarı verir. Bu hasar, Orianna aynı hedefe saldırdıkça artar.
Komut: Saldır
Orianna, topuna verdiği emirle hedef konuma fırlamasını ve yoluna çıkan hedeflere büyü hasarı vermesini sağlar. (çarptığı her hedefe bir öncekinden az hasar verir). Sonrasında top hedef konumda kalır.
Komut: Uyumsuzluk
Orianna, topuna verdiği emirle çevresine büyü hasarı veren bir enerji darbesi yaratır. Bu darbe, ardında takım arkadaşlarını hızlandırırken rakipleri yavaşlatan bir alan bırakır.
Komut: Koru
Orianna, topuna verdiği emirle bir takım arkadaşına yapışıp ona kalkan olmasını ve şampiyona giderken çarptığı her rakibe büyü hasarı vermesini sağlar. Top, yapıştığı şampiyona fazladan Zırh ve Büyü Direnci sağlar.
Komut: Şok Dalgası
Orianna, topuna verdiği emirle kısa bir aradan sonra hasar veren bir şok dalgası yaratır ve yakındaki rakiplerin topa doğru çekilmesini sağlar.

Orianna Şampiyon Köstümleri / Skinleri

Standart KöstümGotik OriannaKaos İşi OriannaBıçak İşi OriannaTPA OriannaKış Mucizesi OriannaGönül Avcısı OriannaSonsuz Karanlık Orianna