Nunu - Yeti Süvarisi

Destek / Savaşçı

Nunu Güç ve Yetenek Değerleri

# Başlangıç Seviye Başına Artış
Can 535 +85
Saldırı Gücü 59 +4
Saldırı Hızı 0 %2.25
Hareket Hızı 345
Can Yenileme 5 +0.8
Zırh 23 +3.5
Büyü Direnci 32.1 +1.25
 Saldırı  
Savunma  
Yetenek  
Zorluk  

Nunu Şampiyon Hikayesi

   Bazen arkadaşlık bağları, kan bağlarından bile daha güçlü olur. Bu bağlar bir de korkusuz bir oğlanı korkunç bir Yeti'ye bağlıyorsa, çekinilecek bir şey haline gelir. Korkunç bir canavarı ehlileştirme görevi verilen Nunu, başkalarının zincirle başaramadıklarını dostlukla başardı. Artık Nunu'yla iri kıyım dostu Willump; gençliğin coşkusuyla kaba kuvveti ve Yetilerin mistik güçlerini bir araya getirerek, başka kimsenin aşamayacağı engelleri aşan bir ikili.

Nunu; annesiyle babasını, münzevi Buz Muhafızları kabilesine katılmadan önceki hayatından hayal meyal hatırlıyor. Buz Muhafızlarının hiç hoş karşılamadığı yolculuk tutkusu ve merhamet gibi özelliklerinden dolayı sık sık kabilenin ihtiyarlarından azar işitir, Buz Muhafızı kalesinin gölgesinde kalan toprakların çok ötesinde yerleri düşlerdi. Bazen de, bu hayallerin etkisine girip ona bakanların çok canını sıkacak işler yapardı. Bu yüzden bir gün, kabilenin hayvan terbiyecisine çırak olarak verildi.

Buz Muhafızları, gerektiğinde kullanmak üzere bazı vahşi hayvanları evcilleştirmişlerdi; ama aralarında hepsinden farklı olan bir tanesi vardı: Doğaüstü özellikleri ve inanılmaz bir fiziksel gücü olan bir Yeti. Hayvan terbiyecisi Nunu'ya, bu vahşi canavarı ancak bitkiyle besleyip sık sık döverek sakin tutabileceğini söylemişti. Ancak Nunu Yeti'ye baktıkça, onun vahşi bir canavar falan olmadığını fark etti.

Yeni arkadaşı Willump'ın besinsizlikten zayıflayıp hastalandığını farkedince, iyileşmesi umuduyla ona gizli gizli et parçaları getirmeye başladı. Willump günden güne güçlendi ama hayvan terbiyecisinin iddia ettiğinin aksine, azıcık bile vahşileşmedi. Nunu onu, Yeti'nin tehlikeli olmadığına ikna edebileceğini umuyordu, ancak deneme fırsatı olmadı. Bir gün yine Willump'a yemek getirdiğinde, kafesi parçalanmış buldu. Veda notu olarak, bir kenara kaba saba bir resim çizilmişti. Nunu bir an bile duraksamadan kendini vahşi doğaya atarak arkadaşını aramaya başladı.

Nunu sonunda Willump'a yetiştiğinde, Yeti'yi hayvan terbiyecisi ve bir grup savaşçı tarafından kıstırılmış buldu. Buz Muhafızlarının arkadaşını yaralayacağından korkan Nunu, kendini Yeti'yle hayvan terbiyecisinin kırbacının arasına attı. Fakat acımasız adam bir an bile duraksamadı. Çok öfkelenen terbiyeci kırbacını yine kaldırırken, Yeti normalde hiç göstermediği bir öfkeyle ayaklandı. Bu kadar kötü muamele gördükten sonra bile bardağı taşıran, ona iyi davranmış olan çocuğun canının yanması olmuştu. Yeti kendinden geçti ve adamı kanlar içinde karlara serdi.

Willump'ın hiddetinden ödleri kopan Buz Muhafızı savaşçıları ardına bile bakmadan kaçtı. Nunu, bu işin dönüşü olmadığını anlamıştı. Willump'a seslendi, savaşçılar dönüp onu öldürmeden gitmesini söyledi. Ama Yeti, çocuğu bırakıp gitmiyordu. Nunu zor bir seçimle karşı karşıyaydı: Tek arkadaşını terk etmek ve Buz Muhafızlarının yanında esir hayatı sürmek veya evi bildiği tek yerden ayrılıp vahşi doğaya çıkmak. Nunu, mantıklı gelen tek yolu seçti. Willump'ın omzuna atlayıp, onunla birlikte kaçtı. İkili, uzun süredir uzak kaldıkları dış dünyaya ilk adımlarını birlikte attı.

''Daha Willump'la koca bir dünyayı keşfedeceğiz, çekil yolumuzdan!''
-- Nunu

Nunu Oynama Rehberi, Dikkat Edilmesi Gerekenler

 
Nunu olarak oynarken;
- Tüket, Nunu'nun menzilli rakiplere karşı koridorda kalmasını sağlar.
- Bir rakip menzil dışına çıkmak üzereyse Mutlak Sıfır'ı erkenden kesmeyi seçebilirsin.
- Mutlak Sıfır'ı o sıradaki etki kaldıran yetenekler kullanıldıktan sonra yapmak çoğu zaman yararına olacaktır. Bir takım çatışmasına gözü kapalı dalmadan önce geride durmaya çalış.
Nunu rakip ise;
- Nunu'nun Kaynar Kanı hedeflerinin savaştan kaçmasına izin verir. Kaynar Kan etkisinde olan hedefleri yakalayıp sersemlettiğinden emin ol.
- Mutlak Sıfır'ın dolmasını engellemek, takımının alacağı hasarı düşürecektir.
- Sihirdar Büyülerinden Sıçra'yı kullanmak Mutlak Sıfır'dan kaçmak için kesin bir yoldur.

Nunu Şampiyon Yetenekleri ve Güçleri

Pasif
Öngörü
Nunu'nun 5 saldırıdan sonra kullandığı ilk yetenek, mana harcamaz ve bir üst seviyesinin etkilerini ortaya çıkaracak şekilde güçlenir.
Tüket
Nunu, yetisine hedef minyon ya da canavardan bir ısırık almasını emrederek hedefe ağır hasar verirken, kendini iyileştirir.
Kaynar Kan
Nunu kendisiyle birlikte bir dost birimin kanını kaynatıp onun harekete geçmesini sağlayarak Hareket ve Saldırı Hızlarını arttırır.
Buz Patlaması
Nunu rakip birime buzdan bir top atarak hasar verir, Hareket ve Saldırı Hızlarını geçici olarak azaltır.
Mutlak Sıfır
Nunu bölgedeki ısıyı emmeye başlayarak yakındaki bütün rakipleri yavaşlatır. Mutlak Sıfır sona erdiğinde, bölgenin içinde kalan bütün rakiplere büyük hasar verir.

Nunu Şampiyon Köstümleri / Skinleri

Standart KöstümKocaayak NunuNoel NunuNunu CanavarıNunu BotYıkıcı NunuTPA NunuZombi Nunu