Nocturne - Ebedi Kâbus

Suikastçı / Savaşçı

Nocturne Güç ve Yetenek Değerleri

# Başlangıç Seviye Başına Artış
Can 582.8 +85
Saldırı Gücü 59.208 +3.1
Saldırı Hızı -0.065 %2.7
Hareket Hızı 345
Can Yenileme 8.26 +0.75
Zırh 26.88 +3.5
Büyü Direnci 32.1 +1.25
 Saldırı  
Savunma  
Yetenek  
Zorluk  

Nocturne Şampiyon Hikayesi

   Nocturne gelmeden önce, insanlar rüyaların hayal güçlerinin ürünü, uyurken beyinlerinde çakan anlamsız görüntüler olduğuna inanırlardı. Uyku esnasında yaşanan bir dizi olay Lig sihirdarlarını etkilemeye başlayınca, bu inanç sarsıldı. Bazıları uykudan çığlık çığlığa, sakinleştirilemeyecek kadar dehşete düşmüş halde uyanıyordu. Bazıları da hiç uyanmıyordu. Hekimler olayları açıklayamıyordu; ta ki bir Saha Mimarı, Uğursuz Koruluk'taki bir enerji merkezinin yakınında uyuyakalana kadar. Olaya tanık olanlar, mimarın bir kere çığlık attığını ve sonra solunumunun durduğunu söyledi. Hemen ardından, merkezden dışarı bir büyü akımı oldu ve Nocturne ortaya çıktı.

Nocturne dünyaya getirilmeyi hoş karşılamadı. Sihirdarlar onu büyüyle hapsedene kadar önüne gelen her şeyi katletti. Uzun çalışmalar sonunda, Lig uzmanları Nocturne'ün sihirdarları uykularında avladığını, onlara yalnızca büyülerini kullanamadıkları rüyalarında saldırabildiğini keşfetti. Bu onun tek amacı gibi görünüyordu. Nocturne'ün kurbanlarının aileleri adaletin sağlanmasını ve Nocturne'ün öldürülmesini istediler ama Lig yetkilileri onu öldürmenin sadece geldiği yere geri döndüreceğinden endişeliydi. Onu enerji merkezinin bir parçasına bağlayarak fiziksel dünyaya hapsettiler. Suçlarının cezası olarak, sihirdarların onu Lig karşılaşmalarına çağırmasına izin verdiler. Nefret ettiği sihirdarlara boyun eğerek kendi kâbusunu yaratacaktı. Lig bilginleri onun gerçekten de rüyalar boyutundan gelip gelmediğini, benzerlerinin olup olmadığını bilmiyorlar. Bazıları çağırma ayininin, sihirdarların bilinçaltını etkileyip uyuduklarında Nocturne'ü onlara çektiğini düşünüyor. Belki de en rahatsız edici teori ise, Nocturne'ün bir insanın gerçekleşmiş kâbusu olduğu yönünde. Eğer bu doğruysa, acaba kâbusu gören kim?

''Karanlık çöküyor...artık zifiri karanlık...ama onu hâlâ görebiliyorum...''
- Kelvin Ma, 4236 no'lu hasta

Nocturne Oynama Rehberi, Dikkat Edilmesi Gerekenler

 
Nocturne olarak oynarken;
- Rakibe doğru atılmasan bile kritik bir anda Paranoya'yı kullanmak işe yarar.
- Karanlığın Eli yalnızca bir saldırı yeteneği değildir. Savaş dışında uzun mesafeleri kısa zamanda almakta ya da ölmek üzereyken kaçmakta da kullanılabilir.
- Paranoya'nın fırlayışıyla Karanlık Örtüsü'nü art arda kullan. Rakiplerin panikleyebilir ve kritik bir zayıflatmayı büyü kalkanının üzerinde harcayabilir.
Nocturne rakip ise;
- Paranoya yapıldığında takım arkadaşlarına yakın dur. Unutma, birlikten kuvvet doğar!
- Nocturne'un Tarifsiz Dehşet'i menzilden kötü etkilenir; bu yüzden hareket yeteneklerini onu aktif hale getirdiği zamana saklamaya çalış.
-

Nocturne Şampiyon Yetenekleri ve Güçleri

Pasif
Umbra Bıçakları
10 saniyede bir, Nocturne sonraki saldırısıyla çevredeki rakiplere %120 fiziksel hasar verecek şekilde vurur ve kendini iyileştirir.

Nocturne'ün normal saldırıları, bu bekleme süresini 1 saniye azaltır.
Karanlığın Eli
Nocturne hasar veren ve şampiyonların ardında Karanlık Yol bırakmalarına neden olan bir gölge bıçak fırlatır. Nocturne yol üstündeyken birimlerin içinden geçebilir ve Hareket Hızı ile Saldırı Gücü değerlerinde artış elde eder.
Karanlık Örtüsü
Nocturne bıçaklarını güçlendirir ve pasif olarak Saldırı Hızı kazanır. Karanlık Örtüsü'nü etkinleştirince, bir tek rakip yeteneğini engelleyen ve başarılı olursa pasif Saldırı Hızını ikiye katlayan büyülü bir bariyer yaratarak gölgeler arasında kaybolabilir.
Tarifsiz Dehşet
Nocturne hedefinin zihnine bir kâbus işler ve her saniye hasar verir. Hedef sürenin sonuna kadar menzil dışına çıkmazsa, dehşete kapılır.
Paranoya
Nocturne bütün rakip şampiyonların görüş mesafesini azaltır ve bu arada takım arkadaşlarını görememelerine neden olur. Ardından, Nocturne bu fırsattan istifade, yakındaki bir rakibin üstüne atılabilir.

Nocturne Şampiyon Köstümleri / Skinleri

Standart KöstümDonmuş Dehşet NocturneHiçlik'in Dehşeti NocturneYağmacı NocturneLanetli NocturneEternum NocturneMelun Hortlak Nocturne