Nidalee - Yabani Avcı

Suikastçı / Savaşçı

Nidalee Güç ve Yetenek Değerleri

# Başlangıç Seviye Başına Artış
Can 540 +80
Saldırı Gücü 53 +3.5
Saldırı Hızı -0.02 %3.22
Hareket Hızı 335
Can Yenileme 6.008 +0.6
Zırh 22.88 +3.5
Büyü Direnci 30 +0.5
 Saldırı  
Savunma  
Yetenek  
Zorluk  

Nidalee Şampiyon Hikayesi

   Büyük Duvar'ın güneyindeki harap ve tehlikeli topraklarda değil şampiyonlar, doğru düzgün insan bile bulunmaz. O dünyanın büyük kısmı, özellikle de gizemli Kumungu Ormanı, geçmişte yaşanan Rün Savaşları'nın derin izlerini hâlâ taşır. Bu tuhaf yerlerde uğruna çok kişinin yaralanmayı, hatta ölümü göze aldığı, çoktan unutulmuş hazineler vardır. Nidalee, hazine arayan ailesiyle beraber sık yağmur ormanlarında kaybolduğunda daha küçücük bir kızdı. Orman acımasızdı ve küçük kız, ne olduğu bilinmeyen acımasız bir hastalığın kurbanı olan ailesinin son günlerinde can çekişmelerine tanık oldu.

Bir çocuğun bu yaşanmaz ormanda tek başına hayatta kalması olanaksız olsa da, o bunu başardı. Çocuksu masumiyeti ve neyse ki saf oluşuyla orman yaratıklarına kendini sevdirdi. Bir puma ailesi onu aralarına alıp, kendi yavrularıymış gibi yetişirdi. Büyüme çağında, sık ormanın ham sihrini her nasılsa emmesi sayesinde hem insan bedeninin hem de kedi tavırlarının ötesine evrildi. Artık neredeyse efsanevi bir muhafıza dönüşen Nidalee, yuva bellediği ormanı tehdit eden herkese karşı dişiyle tırnağıyla amansız bir mücadele veriyor.

Nidalee Oynama Rehberi, Dikkat Edilmesi Gerekenler

 
Nidalee olarak oynarken;
- Avantaj elde etmek için çalıları kullan! Çalılığın içine ve dışına çıkmak savaştaki etkini büyük ölçüde değiştirebilir.
- Takım savaşlarına, Mızrak Atışı'yla rakibini taciz ederek başla ve daha sonra puma suretine geçip Avlanan hedefleri kovala.
- Vahşi Pusu kapanları, kapana yakalanan hedeflerin o anki Can değerine bağlı olarak hasar verir. Kuşatmalarda savaş başlamadan önce takımının cephe arkasına kapan kurarak rakibin ön saflarına hasar verebilirsin.
Nidalee rakip ise;
- Nidalee'nin Av zayıflatması yalnızca Mızrak Atışı ve Vahşi Pusu ile yapılır. Bu yeteneklerden kaçınarak, daha fazla hasar verme ihtimalinin önüne geçebilirsin.
- Nidalee'nin Mızrak Atışı, hedefine ne kadar uzaksa o kadar fazla zarar verir. Çok uzaktaysa, mutlaka savuşturmalısın.
- Nidalee, Avlanan hedeflere Yere Ser ile büyük miktarda hasar verir ama bunun için yakınlaşması gerekir. Kitle kontrol veya savunmaya yönelik yeteneklerini idareli kullan, son vuruşu yapmak için yanına geldiğinde lazım olur.

Nidalee Şampiyon Yetenekleri ve Güçleri

Pasif
Kolaçan
Nidalee çalı içindeyken hareket hızı 2 saniyeliğine %10 artar, bu etki 1400 menzil içerisindeki görünür rakip şampiyonlara karşı %30'a çıkar.

Mızrak Atışı ile Vahşi Pusu saldırılarından isabet alan şampiyonlar ve canavarlar Avlandı olarak işaretlenir ve 4 saniyeliğine Gerçek Görüş etkisine girer. Bu süre içinde, Nidalee'nin hareket hızı %10 artar, Avlandı ile işaretlenen hedeflere karşı bu etki %30'a çıkar ve bu hedeflere karşı kullanacağı Yere Ser ile Atıl yetenekleri güçlenir.
Mızrak Atışı / Yere Ser
Nidalee insan suretindeyken, kat ettiği mesafeyle doğru orantılı hasar veren bir mızrak atar. Puma suretindeyken, bir sonraki saldırısıyla hedefinde ölümcül bir yara açar; hedefin canı ne kadar azsa, o kadar çok hasar alır.
Vahşi Pusu / Atıl
İnsan suretindeyken, Nidalee bir kapan kurar. Gafil avlanıp kapana takılan hedefler hasar alır ve görünür hale gelir. Puma suretindeyken, Nidalee belli bir yöne doğru atlar ve indiği alana hasar verir.
İlkel Güdü / Pençele
İnsan suretindeyken, Nidalee pumanın ruhunu çağırarak takım arkadaşlarını iyileştirir ve onlara kısa süreliğine Saldırı Hızı kazandırır. Puma suretindeyken; belli bir yöne doğru pençe atarak, önündeki rakiplere hasar verir.
Puma Sureti
Nidalee pumaya dönüşerek yeni yetenekler kazanır.

Nidalee Şampiyon Köstümleri / Skinleri

Standart KöstümKar Tavşanı NidaleeLeopar NidaleeHizmetçi NidaleeFiravun NidaleeCadı NidaleeKelle Avcısı NidaleeSavaş Ustası NidaleeGözüpek Nidalee