Nami - Dalga Çağıran

Destek / Büyücü

Nami Güç ve Yetenek Değerleri

# Başlangıç Seviye Başına Artış
Can 489.32 +74
Saldırı Gücü 51.208 +3.1
Saldırı Hızı -0.03 %2.61
Hareket Hızı 335
Can Yenileme 5.424 +0.55
Zırh 19.72 +4
Büyü Direnci 30 +0.5
 Saldırı  
Savunma  
Yetenek  
Zorluk  

Nami Şampiyon Hikayesi

   Nami, okyanusun ham enerjisini yönlendirip şifa veren yanını kullanıyor ve dalgaların saf gücüne hükmediyor. Pek çok kişi ondan şüphe etse de, Nami kimsenin cesaret edemediği tehlikeli bir göreve atılacak kadar cesur ve azimli. Halkı şimdi onun, ırkının hayatta kalması için gereken bir görevi tamamlamak için seçilen kişi, yani Dalga Çağıran olduğuna inanıyor.

Dalga Çağıran'ın kutsal görevi, sadece yüzey dünyasının yüksek noktalarında bulunan, aytaşı adlı güçlü bir nesneyi almak. Marai adı verilen halkı, derinlikteki dehşetleri savuşturmak için aytaşının ışığına muhtaç. Bu ışık sönmeden önce, Dalga Çağıran'ın Büyük Derinlik'e giderek oradaki bir inciyi alması ve yüzeye taşıması gerekir. Orada, yüzüncü yılın kışdönümünde, aytaşını elinde tutan bir kara insanı ile inciyi takas eder. Bu alışverişle, Marai halkının güvenliğini bir asır daha sağlar.

Gelin görün ki bu kez yüz yılın sonu gelmek üzereyken, Dalga Çağıran ortaya çıkmadı. Görevi tamamlayacak seçilmiş bir kişi yoktu; halkı felaketin eşiğindeydi ama Dalga Çağıran'ın ortaya çıkacağına inanıyorlardı. Nami öylece oturmayı reddederek, herkesi kurtaracak bir Dalga Çağıran yoksa birinin bir şey yapması gerektiğini söyledi. Büyük bir cesaret örneği göstererek göreve atıldı ve tehlikeli derinliklere doğru bir başına yol aldı. Kimse hayatta kalmasını beklemiyordu; ama ağza alınmayacak dehşetlere karşı verdiği mücadeleden sonra, Nami elinde inciyle döndü. Marai onu yeni Dalga Çağıran olarak selamladı. Geriye kalan tek şey, yüzeye çıkıp değiş tokuşu tamamlamaktı.

Nami yüzeye çıktığında, kıyının bomboş olduğunu gördü. Gizemli bir mağarada, ne yapacağını bilmez bir halde, günlerce bekledi. Dalga Çağıranları anlatan efsanelerde, aytaşını taşıyan kişi hiç gelmemezlik etmemişti. Nami bir seçim yapmalıydı: Yüzeydeki dünyayı sadece masallardan ve söylentilerden biliyordu; ama Marai ırkının kurtuluşu ona bağlıydı. Çağırdığı dalgayla kıyıya çıkarak aytaşını aramaya başladı ve ırkının, okyanus üzerindeki dünyayı keşfe çıkan ilk üyesi oldu. Evini geride bırakmıştı, Dalga Çağıran'ın görevini tamamlamadan dönmemeye yeminliydi artık.

''Ben dalgayım, dur durak bilmem.''
-- Nami

Nami Oynama Rehberi, Dikkat Edilmesi Gerekenler

 
Nami olarak oynarken;
- Suya Hapis'in bekleme süresi uzundur; doğru anda kullandığından emin ol.
- Med Cezir'i rakip şampiyonlarla çatışmaya girdiğinde kullanmak, savaşın gidişatını lehine çevirebilir.
- Nami'nin ultisi, uzaktaki rakiplerle çatışma başlatmak için işe yarayabilir.
Nami rakip ise;
- Suya Hapis çok uzun bekleme süresine sahip ama çok güçlü bir yetenektir; Nami bu yeteneği ıskalarsa durumdan yararlan.
- Gelgit Dalgası'nın menzili çok uzundur ama yavaş yol alır; sana doğru gelirken dikkatli ol çünkü yolundan sapabilir.
- Dalga Çağıran'ın Hediyesi'nden etkilenen bir rakiple dövüşmekten kaçınmaya çalış; bu yetenek kısa sürer, o yüzden bitmesini beklemenin büyük yardımı dokunur.

Nami Şampiyon Yetenekleri ve Güçleri

Pasif
Vahşi Dalgalar
Nami'nin yeteneklerinin isabet ettiği dost şampiyonlar, kısa süreliğine Hareket Hızı kazanır.
Suya Hapis
Hedef bölgeye fırlattığı kabarcık, isabet ettiği tüm hedeflerin hasar alıp sersemlemesine yol açar.
Med Cezir
Ortaya çıkardığı akıntı, takım arkadaşlarıyla rakip şampiyonlar arasında sekerken takım arkadaşlarını iyileştirir, rakip şampiyonlara hasar verir.
Dalga Çağıran'ın Hediyesi
Bir dost şampiyonu kısa süreliğine güçlendirerek, normal saldırılarının ilave hasar vermesini ve hedefi yavaşlatmasını sağlar.
Gelgit Dalgası
Çağırdığı devasa Gelgit Dalgası rakipleri havaya savurur ve yavaşlatır. Dalgaya kapılan takım arkadaşlarının üzerindeki Vahşi Dalgalar etkisi ikiye katlanır.

Nami Şampiyon Köstümleri / Skinleri

Standart KöstümJapon Balığı NamiIrmak Ruhu NamiManati NamiDerin Deniz NamiSKT T1 Nami