Morgana - Düşmüş Melek

Büyücü / Destek

Morgana Güç ve Yetenek Değerleri

# Başlangıç Seviye Başına Artış
Can 547.48 +86
Saldırı Gücü 55.46 +3.5
Saldırı Hızı 0 %1.53
Hareket Hızı 335
Can Yenileme 5.708 +0.6
Zırh 25.384 +3.8
Büyü Direnci 30 +0.5
 Saldırı  
Savunma  
Yetenek  
Zorluk  

Morgana Şampiyon Hikayesi

   Çok uzaklarda; ölümsüzlükle kutsanmış, zarif ve güzel kanatlı varlıkların yaşadığı, başlangıcı unutulmuş bir çatışmanın halen devam ettiği bir dünya var. Bir çok çatışma gibi bu savaş da aileleri parçaladı. Taraflardan biri kendisini, dünyayı kendi yasaları ve güçlü merkezi hükümetleri altında birleştirmek için savaşan, kusursuz düzen ve adalet getirecek varlıklar ilan etti. Onlara karşı savaşanlar kendi türlerini, durumun genelini göremeyen ve bireysellikle özgürlüğü, verimlilik ve güvenlik yanılsamasına feda eden zorbalar olarak gördü. Morgana, zorbalık yaptıklarını düşündüğü için kendi türüne karşı savaşanlardandı ve bu yüzden ''günahkâr'' damgası yedi. Morgana masum değildi; kara sanatlarda güçlü bir usta olabilmek için, unutulmuş yollarla yasak güçler toplayacak kadar düşmüştü. Bu amacın arkasındaki itici güç, düşman ordusunun generali olan kız kardeşini yenme takıntısıydı.

İki kadın öz kardeş olsalar da; ilk darbeyi vuran, Morgana amacına katılmayı reddedince tüm aile bağlarını reddeden Kayle olmuştu. Sonunda Morgana, Kayle'la boy ölçüşmekle kalmayıp onu zorlayacak bir güce kavuştu. Son çatışmaları olabilecek buluşmanın tarihi yaklaşırken, Morgana bir anda Valoran'a çağrıldı. Morgana Lig'in sihirdarlarıyla başta, daha büyük güç kazanma karşılığında savaşmak üzere anlaşmıştı. Kayle'ın da Lig'e gelmesiyle, Morgana artık League of Legends'da (Efsaneler Ligi) kendi isteğiyle, kardeşini yeniden, yeniden ve yeniden yok edebilme ayrıcalığı için savaşıyor. Savaş Enstitüsü'nün bağlarının onu artık tutmayacağı günü bekliyor ve o gün Kayle'ı ebediyen yok edip kahraman olarak evine dönmeyi planlıyor.

''Kayle'ın zorbalığı hâlâ devam ederken dinlenmek olmaz.''
-- Morgana

Morgana Oynama Rehberi, Dikkat Edilmesi Gerekenler

 
Morgana olarak oynarken;
- Kara Kalkan'ın akıllıca kullanımı takım karşılaşmalarının sonucunu belirleyebilir.
- Hayatta kalmayı kolaylaştıran eşyalar, Ruh Prangası ve Kara Kalkan'la birlikle kullanıldığında Morgana'nın ölmesini çok zorlaştırır.
- Koridorda tek başınaysan Zulüm Toprağı çok iyi bir biçme aracıdır.
Morgana rakip ise;
- Zulüm Toprağı, Can değeri çok düşük birimlere yüklü hasar verir. Canın azken, Morgana'nın seni Zulüm Toprağı menzili içinde kıstırma çabalarına karşı dikkatli ol.
- Morgana genellikle saldırılarını hazırlayabilmek için Karanlık Esaret'in hedefini bulmasına ihtiyaç duyacaktır. Minyonlarını, Karanlık Esaret'e karşı kalkan olarak kullan.
-

Morgana Şampiyon Yetenekleri ve Güçleri

Pasif
Ruh Sömürüsü
Morgana, büyüleriyle her hasar verdiğinde kendisini iyileştiren Can Emme özelliğine sahiptir.
Karanlık Esaret
Morgana bir kara büyü küresi fırlatır. Küre bir rakip birime temas ettiğinde büyü hasarı verir ve birimi bir süre yerine sabitler.
Zulüm Toprağı
Belli bir alanı lanetli toprağa çevirerek, burada duran rakiplerin sürekli hasar almasına neden olur.
Kara Kalkan
Dost bir şampiyonun etrafına, kalkan delinene ya da ortadan kalkana kadar büyü hasarını ve zayıflatmaları önleyen koruyucu bir bariyer yerleştirir.
Ruh Prangası
Enerji zincirlerini yakındaki rakip şampiyonlara savurur ve çarpma anında hasar verip, Hareket Hızlarını azaltır. Rakipler Morgana'nın yakınında durmaya devam ederse, birkaç saniye sonra aynı acıyı yeniden yaşatır ve onları sersemletir.

Morgana Şampiyon Köstümleri / Skinleri

Standart KöstümSürgün MorganaGünahkâr Aşçı MorganaBıçakların Hanımı MorganaKaradiken MorganaHayalet Gelin MorganaŞanlı MorganaAy İfriti MorganaCadı Morgana