Malzahar - Hiçlik'in Habercisi

Büyücü / Suikastçı

Malzahar Güç ve Yetenek Değerleri

# Başlangıç Seviye Başına Artış
Can 525 +75
Saldırı Gücü 55 +3
Saldırı Hızı 0 %1.5
Hareket Hızı 335
Can Yenileme 6 +0.6
Zırh 18 +3.5
Büyü Direnci 30 +0.5
 Saldırı  
Savunma  
Yetenek  
Zorluk  

Malzahar Şampiyon Hikayesi

   Shurima güneşinin altında birçok insan delirdi; ama Malzahar akli dengesini, gecenin soğuk kollarında terk etti. Malzahar doğuştan kâhindi, kehanet yeteneğiyle kutsanmıştı. Yeteneği işlenmemiş olmakla beraber, Runeterra'ya bahşedilen en büyük ihsanlardan olacağını vaat ediyordu ama kader ona başka bir yol çizdi; yazgının gelgitlerine olan hassaslığı, bilinçaltına istenmeyen şeyler çekti. Ayrımın örtüsünün en ince olduğu rüyalarında, uğursuz bir şey onu çağırdı. Malzahar, onun kışkırtıcı isteklerine ancak bir süre dayanabildi. Ama ses her geçen gece daha da yükseldi, ya da belki derinleşti. Ta ki artık bu çağrıya direnemeyene kadar.

Bu ayartıcı çekimin peşine düşüp, kendini erzakı olmadan çöle attı. Hedefi, kadim yazıtlarda Icathia olarak bilinen, doğudaki kayıp bir medeniyetti. Pek az kişi buranın var olduğuna inanırdı ve inananlar bile kalıntıların çoktan kuma gömüldüğüne emindi. Malzahar'ın çatlamış ayakları sonunda pes ettiğinde, kendini parça parça dökülen, tuhaf bir dikilitaşın altında diz çökmüş buldu. Dikilitaşın ötesinde yabancı geometrisiyle harabe bir şehir ve korkunç, karanlık tanrıların çürüyen putları duruyordu. Kimsenin göremediklerini ve görmemesi gerekenleri gören gözleri, Hiçlik'in özüyle doldu. Bir zamanların değişip duran gelecek görülerinin yerini, Valoran'ın Hiçlik yaratıklarıyla kuşatılacağının kesin vaadi almıştı. Yankı yapan kum tepelerinin arasında tek başına ama yalnız olmaksızın dururken, tanıdık bir sesin çatlak dudaklarından hırıltıyla döküldüğünü, ağırlığı dizlerini titreten üç kelime söylediğini farketti: League of Legends (Efsaneler Ligi). Artık Hiçlik'in kendisinden gelen güçle dolmuş olan Malzahar, kaderini bulmak için kuzeye doğru yola çıktı.

''Toprak eriyebilir, deniz kabarabilir, gök yıkılabilir ama Onlar gelecek.''
-- Malzahar

Malzahar Oynama Rehberi, Dikkat Edilmesi Gerekenler

 
Malzahar olarak oynarken;
- Hiçlik Sürüsü yeteneğini kullanmadan önce yakınlarında Hiçlik Haşeresi'nin saldırabileceği veya katledebileceği rakipler bulunduğundan emin ol.
- Hiçlik'in Çağrısı ve Ölümün Pençesi yeteneklerini, rakiplerin üzerindeki Lanetli Kehanet süresini arttırmak için kullan.
- Koridordayken hasar almaktan kaçınmak, Hiçlik Geçişi'nin etkin olduğu süreyi en üst düzeye çıkararak Malzahar'ın daha güvende olmasını sağlar.
Malzahar rakip ise;
- Malzahar, Lanetli Kehanet etkisi altındaki rakiplerine büyü isabet ettirdiğinde kehanetler yenilenir.
- Lanetli Kehanet etkisi altındaki minyon dalgalarından uzak durmaya çalış. Ne zaman katledilip kehanetleri sana bulaştıracakları belli olmaz.
- Malzahar, Hiçlik Sürüsü'nü büyüttüğünde özellikle tehlikeli olur.

Malzahar Şampiyon Yetenekleri ve Güçleri

Pasif
Hiçlik Geçişi
Malzahar bir süre hasar almaz veya kitle kontrolü altına girmezse, büyük oranda hasar azaltma kazanır ve kitle kontrolünden etkilenmez. Hasar aldıktan veya bir kitle kontrol etkisini engelledikten sonra, kısa süre daha bu avantajı korur.

Koridordaki minyonlardan aldığı hasar değişmez.
Hiçlik'in Çağrısı
Malzahar Hiçlik'e iki geçit açar. Kısa bir aradan sonra geçitler büyü hasarı veren ve rakip şampiyonları susturan atışlar yapar.
Hiçlik Sürüsü
Malzahar, yakındaki rakiplere saldıran Hiçlik Haşereleri çağırır.
Lanetli Kehanet
Malzahar hedefinin zihninde, uğrayacağı felaketi gösteren korkunç kehanetler canlandırır ve hedefin zamanla hasar almasını sağlar. Malzahar hedef üzerinde diğer büyülerini kullandığında kehanetler yenilenir.

Hedef, kehanetlerin etkisi altındayken katledilirse, kehanetler yakındaki bir başka rakip birime geçer ve Malzahar'a Mana kazandırır. Kehanetlerden etkilenen birimler, Malzahar'ın Hiçlik Haşerelerini kendilerine çeker.
Ölümün Pençesi
Malzahar Hiçlik'in özünü, hasar veren bir negatif enerji alanında yoğunlaştırarak rakip şampiyonu sindirir.

Malzahar Şampiyon Köstümleri / Skinleri

Standart KöstümVezir MalzaharGölge Prensi MalzaharCin MalzaharSavaş Beyi MalzaharKartopu Savaşı Malzahar