Malphite - Yektaş'tan Kopan Parça

Tank / Savaşçı

Malphite Güç ve Yetenek Değerleri

# Başlangıç Seviye Başına Artış
Can 574.2 +90
Saldırı Gücü 61.97 +3.375
Saldırı Hızı -0.02 %3.4
Hareket Hızı 335
Can Yenileme 7 +0.55
Zırh 28.3 +3.75
Büyü Direnci 32.1 +1.25
 Saldırı  
Savunma  
Yetenek  
Zorluk  

Malphite Şampiyon Hikayesi

   Her şeyin bütünün parçası olduğu, kusursuz ahenkli bir dünya vardır. Yektaş adlı bu dünya tüm varoluşun özüdür ve orada yaşayanlar da onun birer parçasıdır. Simetrisiyle ve belirsizliğin neredeyse olmayışıyla çok güzel bir yerdir. Orada yaşayan taşsı varlıklar yerlerini bilirler ve neredeyse tek bir vücut, tek bir zihin gibi hareket ederek, görevlerini en kusursuz şekilde yerine getirmek için çalışırlar. Malphite, halkının kusursuz düzen amacından sapılmamasına uğraşan seçkin bir varlık olarak, bütünlüğe katkıda bulunabilmek için hep tam potansiyeline uygun yaşamaya çalıştı.

Bir gün ansızın, boyutsal bir yarık açıldı ve kainatın öte ucundaki Runeterra dünyasına çağrıldı. Doğduğu günden beri hayatında bulunan halkının şarkılarından ve Yektaş'tan koparılıp alınması, ona büyük acı ve korku verdi. O Sihirdar Çemberi'ne kapatılmış halde öfkeden köpürürken, onu çağıranlar da ricalarını açıkladı. Runeterra, ahenksizlik yüzünden tükenmek üzere olan bir dünyaydı. Karmaşanın yerine düzeni getirmek için şampiyonlara ihtiyaç duyuyordu. Taş-varlık işte bu nedenle çağırılmıştı, bu uğraşlarında onlara yardım etmesi için. Kendi korku ve endişesini geride bırakan Malphite, bunun saygıyı hak eden bir amaç olduğunu, kendisinin de -belki de sadece onun yapabileceği şekilde- katkıda bulunabileceğini anlıyordu. Bugün, League of Legends'ın (Efsaneler Ligi) bir parçası olarak Valoran'ı düzene giden yoldan saptırmak isteyenleri pataklıyor. Dikkatini özellikle, kaos büyüsü kullananlara çeviriyor. Ancak Malphite, bu dünyanın cıvıl cıvıl bireyselliği arasındaki derin yalnızlığıyla yüzleşmek zorunda kalınca, maalesef değişmeye başladı.

Karmaşanın piyonları, dikkat! Yektaş'tan Kopan Parça geldi.

Malphite Oynama Rehberi, Dikkat Edilmesi Gerekenler

 
Malphite olarak oynarken;
- Zırh, Granit Kalkan'ın içinden geçen saldırıların oranını doğal olarak azaltır, böylece Gaddar Darbe kalkanı fiziksel hasara karşı güçlendirir.
- Zırh'ı arttırabilceği yeteneklerinden başka, bazı oyunlar Malphite'ın Büyü Direnci kazanmasını gerektirir. Böyle oyunlar olduğunda Ordu Kalkanı, Merkür'ün Adımları ve Koruyucu Melek almayı dene.
-
Malphite rakip ise;
- Fiziksel hasara dayalı bir karaktersen, Malphite'la dövüşürken dostlarının arkasında kal. Yeri Sars, vereceğin hasar potansiyelini büyük ölçüde azaltabilir.
- Malphite ormancılık yapabilen birkaç tanktan biridir. Çarp'ı alırsa dikkat et.
-

Malphite Şampiyon Yetenekleri ve Güçleri

Pasif
Granit Kalkan
Malphite azami Can değerinin %10'una kadar hasarı emen bir kaya katmanıyla korunur. Malphite 10 saniyeliğine vurulmadıysa, bu etki geri yüklenir.
Sismik Parça
Malphite, ilkel element büyüsünü kullanarak rakibine yerden bir kaya parçası gönderir; parça rakibe çarptığında hasar vererek, 4 saniye boyunca hedeften Hareket Hızı çalar.
Gaddar Darbe
Malphite çok güçlü darbeler indirmeye başlayarak önündeki bütün birimlere hasar verir. Ayrıca, pasif olarak Zırh değerini arttırır.
Yeri Sars
Malphite'ın yere vurarak gönderdiği şok dalgası, Zırh değerine eşdeğer miktarda hasarı, büyü hasarı olarak verir ve rakiplerin Saldırı Hızını kısa süreliğine azaltır.
Önlenemez Güç
Malphite belli bir konuma hiddetle hücum ederek rakiplere hasar verir ve onları havaya savurur.

Malphite Şampiyon Köstümleri / Skinleri

Standart KöstümYonca Yeşili MalphiteMercan Kayalığı MalphiteMermer MalphiteObsidiyen MalphiteBuzdevi MalphiteMeka MalphiteGülleci Malphite