Lux - Işık Leydisi

Büyücü / Destek

Lux Güç ve Yetenek Değerleri

# Başlangıç Seviye Başına Artış
Can 477.72 +79
Saldırı Gücü 53.544 +3.3
Saldırı Hızı 0 %1.36
Hareket Hızı 330
Can Yenileme 5.424 +0.55
Zırh 18.72 +4
Büyü Direnci 30 +0.5
 Saldırı  
Savunma  
Yetenek  
Zorluk  

Lux Şampiyon Hikayesi

   Demacia'nın hizmetindeki erdem timsali, saygın Crownguards ailesinden gelen Luxanna'nın kaderinde yükselmek vardı. Ailesinin tek kızı olarak büyüdü. Crownguards gibi üst düzey bir aileden beklenen şatafatlı davetlere ve yoğun eğitime hemen ayak uydurdu. Lux olgunlaştıkça, olağanüstü yeteneklere sahip olduğu açıkça anlaşıldı. İnsanları aslında görmedikleri şeyler gördüklerine inandırıp onları kandırabiliyordu. Ayrıca herkesin gözlerinin önünde ortadan yok olabiliyordu. En gizli büyülerin yapılışını bir kere görünce, onları tersten işleterek yapılarını anlayabiliyordu. Dahi kabul edilerek hem Demacia hükümetinin hem de ordunun ve yurttaşların sevgisini kazandı.

Büyü Akademisi sınavına giren en genç kadınlardan biri olarak, ışığın gücü üzerinde eşsiz bir yeteneğe sahip olduğu keşfedildi. Genç Lux bunun, benimseyip iyilik adına kullanabileceği büyük bir armağan olduğunu düşündü. Onun eşsiz yeteneklerinin farkına varan Demacia ordusu, Lux'ı bünyesine kattı ve gizli görevler için eğitti. Kısa sürede gözüpek başarılarıyla üne kavuştu. Bunlardan en tehlikelisi, Noxus Üst Komutası'nın toplantı salonuna kadar girdiği görevdir. Buradan Noxus-Ionia çatışmasına ilişkin gizli bilgiler sızdırıp, hem Demacia'lıların hem Ionia'lıların takdirini kazandı. Yine de keşif ve istihbarat ona göre değildi. Halkının ışığı Lux'ın gerçek görevi, kardeşinin izinden giderek yeteneklerini tüm Demacia'ya ilham vermesi için kullanabileceği League of Legends'dı (Efsaneler Ligi).

''Lux'ın kılavuz ışığı düşmanlarını tedirgin ediyor; ama asıl ışık söndüğünde korkmaları lazım.''
-- Garen, Demacia'nın Kudreti

Lux Oynama Rehberi, Dikkat Edilmesi Gerekenler

 
Lux olarak oynarken;
- Lux'ın çok iyi alan kontrol yetenekleri vardır. Işık Patlaması'nı bir rakibin kaçmasını ya da üstüne gelmesini önlemek için kullanmayı dene.
- Prizmatik Bariyer'i tutturmakta zorluk çekiyorsan, en uzak menzile gittikten sonra sana geri döndüğünü unutma. Dönüşünde dostlarını vurabilmek için durduğun yeri iyi seçmeye çalış.
- Işık Patlaması müthiş bir keşif aracıdır. Pusu kontrolü için çalılığa girmeden önce Işık Patlaması'nı çalılığa fırlatmayı dene.
Lux rakip ise;
- Lux güçlü alan kontrol yeteneklerine sahiptir. Dağılıp farklı yönlerden saldır; böylece belirli bir alana kilitlenemez.
- Düşük can değeriyle geri çekilirken Lux'ın Son Parıltı'sını savuşturmaya hazır ol. Ana ışından önce kırmızı bir hedefleme ışını ateşlenir; mümkünse yana kaçmaya çalış.
-

Lux Şampiyon Yetenekleri ve Güçleri

Pasif
Aydınlanma
Lux'ın hasar veren büyüleri 6 saniyeliğine hedefi enerjiyle yükler. Lux'ın bir sonraki saldırısı enerjiyi ateşler ve ilave büyü hasarı verir (Lux'ın seviyesine bağlı olarak).
Işık Bağı
Lux en fazla iki rakip birimini bağlayan ve onlara hasar veren bir ışık küresi gönderir.
Prizmatik Bariyer
Lux değneğini fırlatır ve dokunduğu bütün dost hedeflerin etrafındaki ışığı bükerek, onların rakip hasarından korunmalarını sağlar.
Işık Patlaması
Belli bir bölgeye, yakındaki rakipleri yavaşlatan tuhaf bir ışık gönderir. Lux ışığın patlamasını sağlayarak etki alanındaki rakiplere hasar verebilir.
Son Parıltı
Lux enerji topladıktan sonra, etki alanında yakalanan bütün rakiplere hasar veren bir huzme yollar. Son Parıltı bir şampiyonu katlederse bekleme süresinin bir kısmını iade eder. Bu, ayrıca Lux'ın pasif yeteneğini de tetikleyerek Aydınlanma dezavantajının süresini yeniler.

Lux Şampiyon Köstümleri / Skinleri

Standart KöstümTatlı Cadı LuxBüyü Hırsızı LuxKomando LuxMuhafız LuxÇelik Kuvvet LuxYıldız Muhafızı LuxElementalist Lux