Lucian - İnfazcı

Nişancı

Lucian Güç ve Yetenek Değerleri

# Başlangıç Seviye Başına Artış
Can 554.4 +80
Saldırı Gücü 57.46 +2.41
Saldırı Hızı -0.02 %3.3
Hareket Hızı 335
Can Yenileme 6.192 +0.65
Zırh 24.04 +3
Büyü Direnci 30 +0.5
 Saldırı  
Savunma  
Yetenek  
Zorluk  

Lucian Şampiyon Hikayesi

   Kadim mi kadim bir güçle donatılmış birer yadigâr olan silahlarıyla, Lucian; yaşayan ölülerin yarattığı tehlikenin karşısında duran, yılmaz bir bekçi. Sahip olduğu katı kararlılıktan, arındıran saldırılarıyla yok ettiği, akla hayale sığmaz dehşetler karşısında bile asla taviz vermiyor. Lucian'ın kasvetli bir görevi var: Öte tarafa geçemeden hapis kalmış varlıkların ruhlarını temizlemek; bu talihsiz ruhların arasında, Lucian'ın biricik aşkı da var.

Lucian ve eşi Senna, tıpkı kullandıkları ikiz silahlar gibi, aynı hamurdan yapılmıştı. Birlikte yıllar boyunca Runterra'yı kötülüklerden arındırarak, karanlığı aydınlattılar ve menfur güçlerin kirlettiği ruhları arındırdılar. Onlar, birer doğruluk ışığıydı: Senna, bu davaya bağlılıktan asla vazgeçmedi; Lucian'ın nezaketi ve sıcaklığı ise kurtardıkları pek çok kişinin yüreğinde yer etti. Bir elmanın iki yarısı olan karı koca, ayrılmaz bir ikiliydi.

Lucian ve Senna'nın tanık olduğu korkunç şeyler benim diyen savaşçıları bile sarsacak güçte idiyse de, Gölge Adalar'ın yarattığı dehşetin yanında önemsiz kalıyordu. O lanetli bölgenin sakinleri Runeterra'ya yayılmaya başladığında, Lucian ve Senna buldukları yerde onları ortadan kaldırdı. Bu kasvetli bir işti; ama korkusuz çift, hayatta kalmayı başardı; ruh koleksiyoncusu Thresh'le karşılaşana kadar. Lucian ve Senna daha önce de böylesi korkunç varlıklarla karşılaşmıştı; ama onların hiçbiri, bu kadar sinsi ve acımasız değildi. Korkunç savaş devam ederken, Thresh beklenmedik bir hamle yaptı. Lucian, dehşet içinde yaratığın Senna'yı gafil avlamasına ve ruhunu tutsak almasına tanık oldu. Hiçbir şey biricik eşini geri getiremezdi. Senna yitip gitmişti; Lucian, hayatında ilk kez, bu göreve yalnız çıkmak zorundaydı.

Zincirli Gardiyan, Lucian'ın hayat arkadaşını alarak, Gölge Adalar'ın en tehlikeli düşmanını ortaya çıkarmıştı. Lucian karanlık bir metanete sahip, Runeterra'yı yaşayan ölülerden temizlemek için her şeyi yapacak birine dönüşmüştü. Senna'nın anısına, Lucian eşinin silahını aldı ve görevi tamamlamaya yemin etti. Şimdi iki yadigârı da kullanan Lucian, Gölge Adalar'dan gelen yaşayan ölülerle savaşıyor ve onların ruhlarını temizliyor. Senna'nın ruhunun kaybolduğunu biliyor; ama bir gün eşini huzura kavuşturacağı umuduna sımsıkı sarılıyor.

''Minnettar olmalısın. Seni yok ederek, ebedi eziyetten kurtarıyorum.''
– Lucian

Lucian Oynama Rehberi, Dikkat Edilmesi Gerekenler

 
Lucian olarak oynarken;
- Hasarı üst düzeye çıkarmak için, Amansız Takip'le Işık Atışı'nı birleştirmeye çalış.
- İntikam Ateşi yıldız şeklinde patlar. Yıldızı, kenarları rakip şampiyonlara isabet edecek şekilde hizalamaya çalış.
- İnfaz için bir açı seçtiğinde, değiştiremezsin. O yüzden doğru anı kolla!
Lucian rakip ise;
- Lucian'ın ani hasarı güçlüdür; ama sürekli hasarı azdır.
- Lucian İnfaz yeteneğinin hedefini değiştiremez. Atış doğrultusundan kaçarak bundan yararlan.
- Işık Atışı, Lucian'a fazladan Saldırı Menzili kazandırmaz. Lucian'ın atışını hizalamak için bir hedef bulması gerekir. Lucian'ın seçeceği açıyı tahmin ederek Işık Atışı'ndan kaçın.

Lucian Şampiyon Yetenekleri ve Güçleri

Pasif
Işık Silahşoru
Lucian bir yetenek kullandığında, sonraki saldırısı çift vuruş olur.
Işık Atışı
Lucian, hedefini delip geçen bir ışık huzmesi fırlatır.
İntikam Ateşi
Lucian'ın yaptığı atış, yıldız şeklinde bir patlama yaratarak rakipleri işaretler. Lucian işaretli rakiplere saldırdığında hareket hızı kazanır.
Amansız Takip
Lucian hızlıca atılarak kısa bir mesafeyi geçer. Işık Silahşoru saldırıları, Amansız Takip'in bekleme süresini azaltır.
İnfaz
Lucian, silahlarıyla bir saldırı yağmuru gerçekleştirir.

Lucian Şampiyon Köstümleri / Skinleri

Standart KöstümSilahşor LucianŞimşek Santrfor LucianKOD ADI: LucianGönül Avcısı Lucian