LeBlanc - Hilekâr

Suikastçı / Büyücü

LeBlanc Güç ve Yetenek Değerleri

# Başlangıç Seviye Başına Artış
Can 516 +80
Saldırı Gücü 54.88 +3.5
Saldırı Hızı 0 %1.4
Hareket Hızı 340
Can Yenileme 7.4 +0.55
Zırh 21.88 +3.5
Büyü Direnci 30 +0.5
 Saldırı  
Savunma  
Yetenek  
Zorluk  

LeBlanc Şampiyon Hikayesi

   Her şehrin bir karanlık yanı vardır; zaten karanlık bir ün salmış olanların bile. Noxus - adı daima saygı ve tiksinti karışımı bir duyguyla anılmasına rağmen - bu basit gerçeğin dışında kalmıyor. Karanlık ve dolambaçlı sokaklarının altında yer alan karmaşık zindanlar, tüm kötülüklerin sığınağı olan bu devasa metropolisin gerçek yüzünü oluşturuyor. Düzenbaz LeBlanc, bu labirenti mesken tutmuş tarikatlar, cemaatler ve gizli cemiyetler arasında bulunan; Noxus tarihinin eski ama bugünkü kadar ahlaksız bir devrinden kalma Kara Gül Cemiyeti'ne başkanlık ediyor. Noxus hükümeti askeri bir yönetimin eline geçmeden önce, acımasız biri olan ve yaşlanmaz görünen LeBlanc ile yardakçıları, Noxus'un siyasi gündeminde söz sahibiydi. Bugünlerde ise, güçlü büyücülerden oluşan bu cemiyet amaçlarına ulaşmak için gizlice toplanıp, gücü elinde tutanların tercih ettiğinden çok daha gizli kapaklı bir sanatı geliştirmeye çalışıyor.

Gerçek niyetleri daima bir gizem perdesinin ardında ise de, Noxus'ta aristokrasinin hüküm sürdüğü günlerde, tahtın arkasındaki gerçek gücün Kara Gül olduğuna inanılıyor. İmparatorlukta askeri gücün tek ve nihai iktidar haline gelmesiyle, Kara Gül adeta bir gecede ortadan kalktı. Pek çok kişi, onların devrinin geçtiğine, cemiyet üyelerinin toplumsal ve siyasi güç arayışlarından vazgeçtiklerine inandı. Gel gelelim LeBlanc Savaş Enstitüsü'nün kapısında ortaya çıktığında, bir şey kesinlik kazandı; gölge ve alevin efendileri doğru zamanı kolluyor, yeni bir otoritenin ortaya çıkmasını bekliyorlardı. Bu otorite, League of Legends'dı (Efsaneler Ligi).

''Dünya, gözlerinin önüne sunulanın ötesini göremeyenler için çok farklı bir yer.''
--LeBlanc, Hilekâr

LeBlanc Oynama Rehberi, Dikkat Edilmesi Gerekenler

 
LeBlanc olarak oynarken;
- Vurkaç, diğer büyülerle saldırırken güvenli bir yere kaçmana olanak sağlar.
- Vurkaç'ı kullanmak, Hayali Zincir'i isabet ettirmene yardımcı olabilir.
- Şer Mührü ile Hayali Zincir'i art arda kullanarak, ışınlanma özelliğine sahip karakterlerin kaçmasını 4 saniyeye kadar önleyebilirsin.
LeBlanc rakip ise;
- LeBlanc ultisi sayesinde yetenek kullandığı sırada veya nadiren de olsa uzak bir noktada kendisinin sahtelerini ortaya çıkarabilir.
- Uzakta ortaya çıkan sahte LeBlanc her zaman en yakın şampiyona doğru koşar, zararsız bir yetenek kullanır ve ardından hemen yok olur.
- LeBlanc'a önce sen saldırırsan düzenbazlıklarının çoğundan, özellikle de atılmasına yarayan Vurkaç yeteneğinden sakınabilirsin.

LeBlanc Şampiyon Yetenekleri ve Güçleri

Pasif
Şer Mührü
LeBlanc yetenek kullanarak hasar verdiği rakipleri 4 saniyeliğine bir mühürle işaretler. 1,5 saniyenin ardından LeBlanc'ın kullandığı ilk yetenek mührü parçalayarak büyü hasarı verir.

Söz konusu birim 5 saniye boyunca Şer Mührü ile işaretlenemez.
Kristal Küre
LeBlanc hedefine doğru büyü hasarı veren bir küre gönderir. Kristal Küre, Şer Mührü ile güçlendiğinde yetenek en yakındaki hazır Şer Mührü'ne seker (seken yetenekler minyonlara daha az hasar verir).
Vurkaç
LeBlanc hızla hedef konuma atılır ve yakındaki birimlere büyü hasarı verir. Sonraki 4 saniye boyunca Vurkaç yeteneğini yeniden kullanarak başladığı konuma dönebilir.
Hayali Zincir
LeBlanc hedef konuma elle tutulmaz bir zincir fırlatır. Zincir bir rakip birime isabet ederse önce büyü hasarı verir, ardından hedefe bağlanır. Hedef 1,5 saniye boyunca zincire bağlı kalırsa fazladan büyü hasarı alır ve hareket edemez.
Taklit
LeBlanc bir kopyasını ortaya çıkarıp temel yeteneklerinden birinin taklit biçimini gerçekleştirir. Kopya da bu yeteneğin sahte bir kopyasını yapar. LeBlanc bunun yerine kopyasını uzak bir noktaya gönderip en son kullandığı yeteneğin sahte bir kopyasını yapmasını da sağlayabilir.

LeBlanc Şampiyon Köstümleri / Skinleri

Standart KöstümGünahkâr LeBlancPrestijli LeBlancAşk Avcısı LeBlancKara Kuzgun LeBlancAğaç Ata LeBlanc