Kog'Maw - Cehennemin Dişleri

Nişancı / Büyücü

Kog'Maw Güç ve Yetenek Değerleri

# Başlangıç Seviye Başına Artış
Can 517.76 +82
Saldırı Gücü 57.46 +2.41
Saldırı Hızı -0.06 %2.65
Hareket Hızı 325
Can Yenileme 5.924 +0.55
Zırh 19.88 +3.5
Büyü Direnci 30 +0.5
 Saldırı  
Savunma  
Yetenek  
Zorluk  

Kog'Maw Şampiyon Hikayesi

   ''Bu, sadece aç haliyse öfkeli halini görmek bile istemem.''

Kâhin Malzahar Icathia'da yeniden doğduğunda, zihnine demir atan uğursuz bir ses tarafından oraya yönlendirilmişti. İçinden gelen bu ses, ona korkunç bir amaç bahşetti ve artık Malzahar'a eziyet etmese de sesin sonu gelmez çağrıları bir an olsun kesilmedi. Bu belalı kılavuzun -şimdi Runeterra'nın yolunu gösteren- zayıf parıltısı, asla buluşmaması gereken boyutlar arasındaki çatlağı genişletti ve kokuşmuş bir yaratığın, akıl erdiremediği bir eşikten geçmesine neden oldu. Böylece, Kog'Maw Icathia'nın lanetli harabeleri arasında ortaya çıkarak tekinsiz bir merak duygusuyla Valoran'a geldi. Kog'Maw'ı Runeterra'ya getiren parıltı, oyunbaz bir şekilde onu Malzahar'a çekti. Dahası, karşılaştığı her şeyin dehşete düşmesine yol açsa da, bulunduğu yeni ortamı tanıması için onu teşvik etti.

Runeterra'nın büyüleyici renkleri ve kokuları, Kog'Maw'ın başını döndürmüştü. Yaratık, bu tuhaf dünyanın nimetlerini bildiği tek yolla keşfetmeye koyuldu: yalayıp yutarak. Başlarda sadece rastladığı yabani bitkiler ve hayvanları deniyordu. Çorak Fırtına Düzlükleri'ni geçtiği sırada göçebe bir kabileye denk geldi. Görünüşe göre bilinen fizik kurallarından etkilenmeyen Kog'Maw, bütün göçebeleri ve önüne koydukları her engeli -kendi kütlesi ve hacminin kaç katı olursa olsun- yiyip bitirdi. Birbirine geçmiş kurbanları; bir anlığına kaderlerini yaratığın açık ağzından damlayan ve yere çarptığında cızırdayan salyaların etkisine bağlayacak fırsatı bir ihtimal bulsa da, bu fırsatın çok kısa sürdüğü kesin. Gelgelelim çektiği bu çılgın ziyafet bile Kog'Maw'ın iştahını bastırmaya yetmedi. Kog'Maw bir yandan istemsizce Malzahar'a doğru çekilirken, bir yandan da önüne ne çıkarsa yalayıp yutmaya devam ediyor. Malzahar'ı bulunca neler olabileceğini tahmin edebilmek bile kolay değil.

Kog'Maw Oynama Rehberi, Dikkat Edilmesi Gerekenler

 
Kog'Maw olarak oynarken;
- Kog'Maw Biyo-Büyü Salvosu yeteneğiyle çoğu şampiyonu uzaktan avlayabilir.
- Hiçlikten Sızan'ı kusursuz bir Canlı Havan kurmak için kullan.
- Icathia Sürprizi'ni en iyi şekilde kullan.
Kog'Maw rakip ise;
- Kog'Maw'ın iyi bir kaçış yeteneği yoktur, yani özellikle toplu saldırılara açıktır.
- Kog'Maw öldükten sonra ondan kaç!!!!
- Canlı Havan'ın menzili her seviyede artar.

Kog'Maw Şampiyon Yetenekleri ve Güçleri

Pasif
Icathia Sürprizi
Kog'Maw öldüğünde daha hızlı hareket etmesini sağlayan ve 4 saniye sonra patlamasına neden olan bir zincir reaksiyon başlar; çevredeki rakiplere 100 + (25 x seviye) gerçek hasar verir.
Ölümün Salyaları
Kog'Maw büyü hasarı verdiği hedefin zırh ve büyü direncini kısa süreliğine düşüren, çürütme etkisine sahip bir salgı fırlatır. Ayrıca Kog'Maw ilave saldırı hızı kazanır.
Biyo-Büyü Salvosu
Kog'Maw'ın saldırılarının menzili artar ve hedefin azami can değerinin belirli bir oranına eşdeğer büyü hasarı verir.
Hiçlikten Sızan
Kog'Maw üstünden geçtiği rakiplere hasar veren ve üstünde duran rakiplerı yavaşlatacak şekilde bir iz bırakan, tuhaf bir salya bırakır.
Canlı Havan
Kog'Maw çok uzun menzilli bir havan atışı yaparak büyü hasarı verir (bu hasar, Can miktarı düşük rakiplere karşı büyük ölçüde artar) ve gizli olanlar haricindeki hedeflerin görünür olmasını sağlar. Ayrıca kısa aralıklarla atılan birden fazla Canlı Havan, fazladan Manaya mal olur.

Kog'Maw Şampiyon Köstümleri / Skinleri

Standart KöstümTırtıl Kog'MawÇöl Katili Kog'MawSevgi Kelebeği Kog'MawRen Geyiği Kog'MawAslan Dansçısı Kog'MawDeniz Canavarı Kog'MawFosil Kog'MawSavaş Makinesi Kog'MawPug'Maw