Kled - Deli Bozuk Süvari

Savaşçı / Tank

Kled Güç ve Yetenek Değerleri

# Başlangıç Seviye Başına Artış
Can 340 +70
Saldırı Gücü 55 +3
Saldırı Hızı 0 %3.5
Hareket Hızı 345
Can Yenileme 6 +0.75
Zırh 26 +4
Büyü Direnci 32.1 +1.25
 Saldırı  
Savunma  
Yetenek  
Zorluk  

Kled Şampiyon Hikayesi

   ''Aklı başında olan tabanları yağlar... Ama benim kitabımda kaçmak yok!''

Korkusuz olduğu kadar aksi bir savaşçı olan Kled, Noxus'un gözde halk kahramanlarından biridir. Ülkesinin vahşi cesaretinin ayaklı hâli olarak imparatorluk askerlerinin gıptayla andığı bir simge olsa da, subaylar ona temkinli yaklaşır, asiller ise nefretle bakar. ''Büyük Süvari,'' ''Yüksek Genel Mareşal Çavuş'' ve ''Dağın Amirali'' gibi abartılı hikâyelerin kökeni imparatorluğun kurulduğu günlere kadar dayanır. Birçok askere göre Kled, lejyonların çıktığı bütün seferlerde savaşmış, akla gelebilecek bütün rütbeleri ''elde etmiş'' ve bir kez olsun çatışmadan kaçmamıştır. Bu hikâyelerin gerçekliği su götürür olabilir olmasına ama bütün bu efsanelerin bir yanını kimseler inkâr edemez: Sağı solu belli olmaz bineği Skaarl'ın sırtında hasımlarına hücum eden Kled, kendine ait olanı korumak için savaşır... Bir de ele geçirebildiği her ganimete konmak için tabii.

Kled Oynama Rehberi, Dikkat Edilmesi Gerekenler

 
Kled olarak oynarken;
- Kled minyon biçerek bir miktar cesaret üretse de şampiyonlarla savaştığında bu miktar daha da artar.
- Vahşet Sevdası'nın son vuruşu, diğer üç vuruştan daha fazla hasar verir; bu yüzden ıskalamamaya dikkat et!
- Hücuuuuuuuum!!! çok uzak bir mesafeden kullanılabilir. Yanlarına ulaştığında rakiplerinin nerede olacağını tahmin etmeye çalış.
Kled rakip ise;
- Kled Cep Piştovu ve normal saldırılarıyla rakiplerine hasar vererek, minyon biçerek ve yapılar ya da destansı canavarlara saldırarak cesaret üretir.
- Bineğinden indiği zaman Kled'in cesaret göstergesine dikkat et. Cesaret miktarı %100'e ulaştığında Kled yeniden bineğinin üstüne atlayıp büyük miktarda can kazanır.
- Vahşet Sevdası hazır olduğunda Kled çok daha tehditkâr olur.

Kled Şampiyon Yetenekleri ve Güçleri

Pasif
Ödlek Kertenkele, Skaarl
Kled kendisinin yerine hasar alan güvenilir bineği Skaarl'ın tepesinde hareket eder. Skaarl'ın canı tükendiği zaman Kled yere iner.

Bineksiz hâldeyken Kled'in yetenekleri değişir ve Deli Bozuk Süvari şampiyonlara daha az hasar verir. Kled rakipleriyle savaşarak Skaarl'ın cesaretini yenileyebilir. Azami cesarete ulaştığında Kled Skaarl'ın canının bir miktarıyla bineğinin sırtına atlar.
Ayı Oltası
Kled bir rakip şampiyona hasar verip ona takılan bir ayı tuzağı atar. Hedefi kısa bir süre bağlı kalırsa fazladan fiziksel hasar alır ve Kled'e doğru çekilir.

Kled bineğinden ayrı düştüğünde bu yeteneğin yerini Cep Piştovu alır. Cep Piştovu ile yapılan atış Kled'i geri savurur ve cesaret yeniler.
Vahşet Sevdası
Kled dört saldırı boyunca muazzam bir saldırı hızı kazanır. Dördüncü saldırı fazladan hasar verir.
Yardır
Kled fiziksel hasar verecek şekilde atılır ve kısa süreliğine hız artışı kazanır. Ardından Kled bu yeteneği yeniden kullanarak ilk hedefinin üzerinden yeniden atılıp ilk verdiği hasarı yeniden verebilir.
Hücuuuuuuuum!!!!!
Kled ve Skaarl bir konuma hücum ederek arkalarında hız sağlayan bir iz bırakır ve bir kalkan kazanır. Skaarl karşılarına çıkan ilk rakip şampiyona kilitlenir ve ona çarpar.

Kled Şampiyon Köstümleri / Skinleri

Standart KöstümSör Kled