Kennen - Fırtınanın Kalbi

Büyücü / Nişancı

Kennen Güç ve Yetenek Değerleri

# Başlangıç Seviye Başına Artış
Can 535.72 +79
Saldırı Gücü 50.544 +3.3
Saldırı Hızı -0.0947 %3.4
Hareket Hızı 335
Can Yenileme 5.592 +0.65
Zırh 24.3 +3.75
Büyü Direnci 30 +0.5
 Saldırı  
Savunma  
Yetenek  
Zorluk  

Kennen Şampiyon Hikayesi

   Kökeni Ionia Adaları'nda olan, dengeyi korumaya adanmış kadim bir tarikat vardır. Düzen, karmaşa, ışık, karanlık -- hepsi kusursuz bir ahenk içinde olmalıdır; çünkü evrenin gidişatı böyledir. Bu tarikat Kinkou olarak bilinmekte ve dünyadaki amaçlarını, bünyesindeki üç gölge savaşçısıyla gerçekleştirmektedir. Kennen da bu gölge savaşçılarından biri. Kutsal bir görev olan Güneş'i Yolunda Tutmak – Kinkou adaletini yorulmadan dağıtmak- ona emanet edilmiş.

Kennen, Bandle Şehri'nde doğmuş ve söylenene göre ilk önce ana rahminden, sonra da onu doğurtan ebenin elinden kaçmış. Ailesi, büyüdükçe bu sonsuz enerjisinin azalacağını düşünse de, olgunlaştıkça enerjisi sınır tanımamış; hızı da ona uyacak şekilde gelişip sinir bozucu boyutlara ulaşmıştı. Hayret verici yeteneklerine rağmen, fark edilmemişti (yakalanmamıştı da denebilir çünkü bayağı muzurdu). Ta ki bir iddia üstüne, Placidium'un koca dış suruna koşa koşa tırmanana kadar. Bu beceri, Kinkou'nun kulaklarına gittiğinde, Kennen hemen ve sessizce iş görüşmesine getirildi. Diyarın her yerinde Kinkou'nun öğretilerini ve cezalarını coşkuyla iletebileceği Fırtına'nın Kalbi rolünü kendine uygun buldu. Şimdi arkadaşları Akali ve Shen'le beraber Valoran'da dengeyi koruyorlar. Bu mukaddes görev, üçlüyü elbette Adalet Meydanlarına da getirdi.

''Fırtına'nın kalbi ebediyen atar; sillesini yiyenlerse ebediyen unutmaz.''

Kennen Oynama Rehberi, Dikkat Edilmesi Gerekenler

 
Kennen olarak oynarken;
- Rakiplerine 3 tane Fırtına İşareti atarak onları sersemletebilirsin.
- Şimşek Gibi, daha sonra başka yetenekleri kullanmaya izin veren Enerjiyi geri döndürmesiyle dövüş başlatmak için kullanılabilir.
- Gürleyen Yıldız'la bir rakibe Fırtına İşareti atabilir, daha sonra üzerine Elektrik Dalgası'nı ekleyebilirsin.
Kennen rakip ise;
- Fırtına İşareti dezavantajının etkisi altındaysan, Kennen'ın yakınındayken biraz daha dikkatli ol. Sana 3 adet Fırtına İşareti'yle vurursa, sersemlersin.
- Kennen doğası gereği dayanıksızdır. Şimşek Gibi'yle dikkatsiz davranırsa dön ve ona saldır.
-

Kennen Şampiyon Yetenekleri ve Güçleri

Pasif
Fırtına İşareti
Kennen'in yetenekleri, hedeflerine 6 saniyeliğine Fırtına İşareti ekler. Hedef 3 Fırtına İşaretine ulaşırsa 1,25 saniyeliğine sersemler ve Kennen 25 Enerji kazanır.

Sersemletme 6 saniye içinde ikinci kez ortaya çıkarsa, etki süresi 0,5 saniye azalır.
Gürleyen Yıldız
Kennen belli bir konuma hızla ilerleyen bir yıldız atar ve yıldız vurduğu rakibe hasar verirken, bir de Fırtına İşareti koyar.
Elektrik Dalgası
Kennen pasif olarak birkaç saldırıda bir fazladan hasar verir ve hedefini Fırtına İşareti ile damgalar. Bu yeteneği aktifleştirerek, önceden Fırtına İşareti taşıyan hedeflere hasar verip bir Fırtına İşareti daha ekleyebilir.
Şimşek Gibi
Kennen şimşek suretine bürünür ve birimlerin içinden geçebilir. Temas ettiği her rakip birim hasar alır ve bir Fırtına İşareti ile mühürlenir.
Yıldırım Yağmuru
Kennen'in çağırdığı fırtına, yakındaki rakip şampiyonlara vurarak büyü hasarı verir.

Kennen Şampiyon Köstümleri / Skinleri

Standart KöstümÖlümcül KennenBataklığın Efendisi KennenKarateci KennenDoktor KennenKutup Ninjası KennenKanlı Ay KennenSüper Kennen