Kayle - Adaletin Kılıcı

Savaşçı / Destek

Kayle Güç ve Yetenek Değerleri

# Başlangıç Seviye Başına Artış
Can 574.24 +93
Saldırı Gücü 51 +2.8
Saldırı Hızı -0.02 %2.2
Hareket Hızı 335
Can Yenileme 8.26 +0.75
Zırh 26.88 +3.5
Büyü Direnci 30 +0.5
 Saldırı  
Savunma  
Yetenek  
Zorluk  

Kayle Şampiyon Hikayesi

   Ne zaman başladığı unutulmuş bir savaşın hâlâ devam ettiği uzak bir dünyada, Kayle büyük bir kahramandı. Kötülüğü, bulunduğu her yerde yok etmeye adanmış ölümsüz bir ırkın en güçlüsüydü. Kayle 10 bin yıl boyunca, zamanın kendisinden bile eskilerde dövülmüş alevden kılıcıyla, halkı için yorulmak bilmeden savaştı. Narin görüntüsünü, soyu tükenmiş bir zanaatkâr ırkından geri kalan son şaheser olan sihirli zırhıyla örttü. Kayle güzel, çarpıcı bir yaratık olsa da, o zaman olduğu gibi şimdi de yüzünü göstermekten kaçınıyor. Savaş, ruhunda iyileşmez yaralar açmış. Zafer arayışında, bazen kötülük balçığına saplananları çıkarmaya çalışsa da, genellikle dünyayı, pişmanlık nedir bilmeyecek halde olduğunu düşündüklerinden arındırıyor. Kayle'a göre adalet, sık sık çok çirkin bir şey olabiliyor.

On yıl önce, Kayle kötülüğe karşı savaşını neredeyse kazanıyordu; ta ki halkının aşağı gördüğü isyankâr kardeşi Morgana, aniden yeni ve güçlü müttefikler edinene kadar: Runeterra olarak adlandırılan, o zamana kadar bilmedikleri bir dünyanın büyücüleri. Morgana; Kayle ile halkını dize getirme ihtimali olan bir takım çok güçlü, yeni yetenekler karşılığında, Runeterra'lı bazı sihirdarların hizmetine girdi. Dünyasını kurtarabilmek için, Kayle'ın da League of Legends'la (Efsaneler Ligi) anlaşma yapmaktan başka çaresi yoktu. Lig'in lideri Yüksek Konsey Üyesi Reginald Ashram'a kendi teklifiyle gitti. Ashram, 1000 yıllık hizmeti karşılığında, Lig'in Kayle'ın dünyasıyla olan tüm etkileşimini durdurdu. Ashram'ın beş yıl önce ortadan kaybolmasıyla, Kayle Valoran'da yeni amaçlar edindi: Ashram'ın kaybolmasına kimin ya da neyin yol açtığını bulmak, kardeşi Morgana'yı Adalet Meydanlarında yenmek ve League of Legends'a kendi adalet anlayışını getirmek.

''League of Legends'da adalet, hızlı kanatlarla gelir.''

Kayle Oynama Rehberi, Dikkat Edilmesi Gerekenler

 
Kayle olarak oynarken;
- Müdahale'yi yüksek hasar veren bir dostunun üzerinde kullanarak savaşın seyrini değiştirebilirsin.
- Kayle eşya donanımına göre büyük hasar verebilir ya da dostlarını destekleyebilir.
- Kayle, Saldırı Gücü ve Yetenek Gücünden büyük ölçüde yararlanır; Nashor'un Dişi ve Üçlü Kuvvet gibi hibrit eşyaları kullanmak, üzerinde çok etkili olur.
Kayle rakip ise;
- Müdahale Kayle'ın veya takım arkadaşlarının sadece hasara karşı bağışıklık kazanmasını sağlar. Yavaşlatma ve sersemletme yetenekleri hâlâ uygulanabilir; o nedenle aşırıya kaçıyorlarsa, onları kapana kıstır.
- Kayle genellikle narin bir hedeftir. Ultisini bir takım arkadaşının üzerinde kullandığını gördüğün anda vakit geçirmeden saldır.
- Kayle'ın takımda hangi rolü üstlendiğini anlamak için aldığı eşyalara bakmayı ihmal etme.

Kayle Şampiyon Yetenekleri ve Güçleri

Pasif
Kutsal Ateş
Kayle bir şampiyona saldırdığında, hedef 5 saniyeliğine %3 Zırh ve Büyü Direnci kaybeder. Bu etki 5 defaya kadar birikebilir.
Hesaplaşma
Bir rakip birimine semavi güçle saldırarak hasar verir ve Hareket Hızını azaltıp Kutsal Ateş uygular.
İlahi Kutsama
Bir dost şampiyonu kutsayarak, onu iyileştirirken Hareket Hızında artış sağlar.
Haklı Öfke
Pasif: Kayle'e isabet halinde vermek üzere Büyü Hasarı kazandırır. Aktif: Kayle'ın kılıcını kutsal bir alevle tutuşturarak Kayle'a çok sayıda hedefe hasar veren, menzilli bir saldırı ile ek büyü hasarı kazandırır.
Müdahale
Kayle'a ya da bir takım arkadaşına kısa süreliğine kalkan olarak, onu hasar işlemez hale getirir.

Kayle Şampiyon Köstümleri / Skinleri

Standart KöstümGümüş KayleZümrüt KayleMiğfersiz KayleDoğuştan Savaşçı KayleBaşyargıç KayleAltın Kanat KayleRiot KayleDemir İnfazcı Kayle