Katarina - Sinsi Bıçak

Suikastçı / Büyücü

Katarina Güç ve Yetenek Değerleri

# Başlangıç Seviye Başına Artış
Can 590 +82
Saldırı Gücü 58 +3.2
Saldırı Hızı -0.05 %2.74
Hareket Hızı 340
Can Yenileme 7.5 +0.7
Zırh 27.88 +3.5
Büyü Direnci 32.1 +1.25
 Saldırı  
Savunma  
Yetenek  
Zorluk  

Katarina Şampiyon Hikayesi

   Şiddetli bir öldürme içgüdüsü ile hareket eden Katarina, bir suikastçı olarak yeteneklerini Noxus'un şanı ve ailesinin başarısı için kullanıyor. Azmi ve coşkusu onu çok daha büyük işler başarmaya itse de, bazen yolundan sapmasına neden olabiliyor.

Katarina, daha çocukluğunda dövüşe karşı doğal bir yeteneğe sahip olduğunu gösterdi. Önde gelen bir Noxus'lu generalin kızı olması sayesinde önünde açık olan pek çok yolu reddederek, soğuk çeliğin yolunu seçti. Noxus'un en iyi suikastçıları (babası en iyilerinden biriydi) tarafından eğitilen Katarina, çok geçmeden ilk görevini almayı talep etti. Ona verilen görev sinir bozucu derecede basitti: düşük rütbeli bir Demacia subayını öldürecekti. Düşman kampına sızmak için işe koyulan Katarina, geri çeviremeyeceği bir fırsat yakaladı -- bir Demacia generali kampa geliyordu. Generali çadırına kadar takip etti, muhafızları sessizce safdışı bıraktı ve generalin boğazını kesti. Elde ettiği bu etkileyici başarıdan memnun, gecenin karanlığında kayboldu. Ertesi gün, asıl hedefi olan Demacia subayı birliklerinin başında hazırlıksız Noxus askerlerine pusu kurduğunda, Katarina'nın sevinci kursağında kaldı. Noxus'lular kahramanca savaştıysa da, ağır kayıplar verdiler. Yaptığı hatayla öfkeden deliye dönmüş haldeki Katarina, asıl görevini tamamlamak için yola çıktı. Kampa döndüğünde, yoğun bir şekilde korunan hedefini gördü ve bu işi gizlice halletmenin artık mümkün olmadığını fark etti. Bıçaklarını çeken Katarina, bedeli ne olursa olsun subayı öldüreceğine yemin etti. Askerlerin ortasına daldı; bıçaklarıyla adeta bir kasırga yaratıyordu. Her bıçak darbesiyle muhafızlar birer birer yere yığılıyor, Katarina subaya bir adım daha yaklaşıyordu. Fırlattığı son hançerle onurunu kurtardı. Kan revan içindeki Katarina, Demacia birliklerinden kıl payı kaçtı; Noxus'a döndüğünde, artık farklı bir kadındı. Aldığı yara, tutkusunu görevinin önüne geçirmemesi gerektiğini hatırlatan bir iz olarak kaldı.

''Sadakatimi sakın sorgulama. Onun için neler çektiğimi bilemezsin.''
-- Katarina

Katarina Oynama Rehberi, Dikkat Edilmesi Gerekenler

 
Katarina olarak oynarken;
- Yerden hançer aldığında Shunpo'nun bekleme süresi büyük oranda azalır.
- Karşı takım, takımının diğer üyeleriyle meşgulken, Shunpo'yu kullanarak çatışmanın içine ışınlan ve Ölüm Çiçeği'nin yıkıcı etkisinden yararlan.
- Shunpo'yu dost bir şampiyon, minyon veya totem üzerinde kullanmak, harika bir kaçış yöntemi olabilir.
Katarina rakip ise;
- Katarina'nın yetenekleri büyü hasarı verir; yani Saldırı Gücü veren eşyalar topluyorsa bile, ona karşı büyü direnci topla.
- Katarina'nın Ölüm Çiçeği'ni kullandığı an için bir engelleme saklamaya çalış.
-

Katarina Şampiyon Yetenekleri ve Güçleri

Pasif
Açgözlü
Katarina'nın hasar verdiği bir şampiyon 3 saniye içinde katledilirse, Katarina'nın yeteneklerinin bekleme sürelerinde 15 saniye azalma meydana gelir.

Katarina yerden bir hançer alırsa, onu kullanarak rakiplerini biçer ve onlara büyü hasarı verir.
Sıçrayan Bıçak
Katarina'nın hedefine attığı hançer yakındaki rakiplere sektikten sonra yere saplanır.
Ölümcül Çeviklik
Katarina kısa süreliğine hareket hızında artış kazanır ve bulunduğu noktadan havaya bir hançer savurur.
Shunpo
Katarina bir anda hedefine ışınlanır ve bu hedef rakipse ona, değilse en yakındaki rakibe saldırır.
Ölüm Çiçeği
Katarina bıçaklarını benzersiz bir hızla savurarak en yakındaki 3 şampiyona yoğunlaşır ve yüksek miktarda büyü hasarı verir.

Katarina Şampiyon Köstümleri / Skinleri

Standart KöstümParalı Asker KatarinaHakem KatarinaBilgewater'lı KatarinaCici Kedi KatarinaBaşkumandan KatarinaKum Fırtınası KatarinaKar Katili KatarinaSavaş Ustası KatarinaKOD ADI: Katarina