Kalista - İntikam Mızrağı

Nişancı

Kalista Güç ve Yetenek Değerleri

# Başlangıç Seviye Başına Artış
Can 517.76 +83
Saldırı Gücü 63 +2.9
Saldırı Hızı -0.03 %2.5
Hareket Hızı 325
Can Yenileme 6 +0.55
Zırh 19.012 +3.5
Büyü Direnci 30 +0.5
 Saldırı  
Savunma  
Yetenek  
Zorluk  

Kalista Şampiyon Hikayesi

   ''Bize yanlış yaparlarsa, adaleti sağlarız. Bizi incitirlerse, karşılığını veririz. Bize ihanet ederlerse, İntikam Mızrağı onları paramparça eder!''

Öç hırsı ve öfkeyle dolu bir varlık olan Kalista, çağırıldığında hain ve hilekârları avlamak için Gölge Adalar'dan çıkıp gelen ölümsüz, intikamcı bir ruh. İhanete uğrayan kişi kanlar içinde feryat ediyor bile olsa, Kalista yalnızca zahmetine layık bulduklarını seçer. Gazabı üzerine çökenlerin ise vay haline; çünkü bu acımasız avcıyla yapılan anlaşmalar, ancak ve ancak ruh söken mızrakların hedefine saplanmasıyla son bulur.

Kalista Oynama Rehberi, Dikkat Edilmesi Gerekenler

 
Kalista olarak oynarken;
- Bir hedefi katlettiğinde bekleme süresi sıfırlandığından, Ciğerini Sök iyi bir son vuruş aracıdır.
- Üstün Denge'yi tetiklemek için bir kereliğine hareket komutu vermek, Kalista'nın normal saldırı hedefini değiştirmez.
- Kalista'nın Hareket Hızı, pasifi sayesinde Saldırı Hızına bağlı olarak büyük oranda artar.
Kalista rakip ise;
- Kalista'nın hareket kabiliyeti saldırmasına bağlıdır. Bir başka deyişle, Kalista saldırı menzilinin dışındayken hareket yeteneği düşüktür ve Saldırı Hızı yavaşlatan etkiler, bir çatışmada alacağı mesafeyi düşürür.
- Kalista normal saldırı hazırlığını iptal edemez. Çok hareketli olsa da bu durum, saldırıya başlayacağı anı doğru kestirebilirsen üzerine büyü yapabileceğin bir fırsat penceresi yaratır.
- Kalista'nın görüş açısından çıkmayı başarırsan (mesela çalı içine girdiğinde) normal saldırıları sana isabet etmeden, zararsızca yere düşer.

Kalista Şampiyon Yetenekleri ve Güçleri

Pasif
Üstün Denge
Kalista, normal saldırı veya Delici için hazırlanırken hareket komutu verilirse, saldırısını yaptığında o yöne doğru kısa bir mesafeyi atılarak geçer.
Delici
Kalista'nın fırlattığı mızrak, hızla ilerleyerek katlettiği rakiplerin içinden geçer.
Gözcü
Yeminli takım arkadaşının yakınındayken pasif olarak saldırı hızı kazanır ve yeminli takım arkadaşınla aynı hedefe saldırdığında ilave hasar verirsin.

Etkinleştirerek, bir hat boyunca devriye gezen ve önündeki alanı açığa çıkaran bir ruh gönderebilirsin.
Ciğerini Sök
Saldırılar, fırlatılan mızrakların hedefe saplanıp kalmasına neden olur. Etkinleştirerek mızrakları rakibinden sökebilirsin. Bu esnada rakip yavaşlatılır ve artan hasara maruz kalır.
Ecelin Çağrısı
Kalista, Yeminli takım arkadaşını yanına ışınlar. Işınlanan şampiyon, bir konuma doğru atılarak rakip şampiyonları geriye savurabilir.

Kalista Şampiyon Köstümleri / Skinleri

Standart KöstümKanlı Ay KalistaŞampiyonlar Şampiyonu KalistaSKT T1 Kalista