Jax - Silah Ustası

Savaşçı / Suikastçı

Jax Güç ve Yetenek Değerleri

# Başlangıç Seviye Başına Artış
Can 592.8 +85
Saldırı Gücü 61.97 +3.375
Saldırı Hızı -0.02 %3.4
Hareket Hızı 350
Can Yenileme 8.374 +0.55
Zırh 27.04 +3
Büyü Direnci 32.1 +1.25
 Saldırı  
Savunma  
Yetenek  
Zorluk  

Jax Şampiyon Hikayesi

   Bir şampiyonun League of Legends'a (Efsaneler Ligi) katılmadan önceki hareketlerinden çok, sonraki hareketleriyle tanımlanması, oldukça nadir görülen bir durumdur. Şu an Savaş Enstitüsü'nde bulunan en verimli turnuva savaşçısı olması muhtemel Jax'ın durumu da böyle. Jax, Lig'e katılmadan önce sıradan bir kiralık askerdi. Yalnızca Lig'in eski lideri ve Yüksek Meclis Üyesi Reginald Ashram'in bildiği nedenlerden dolayı Jax, Lig Hükmü adı verilen ve olası şampiyonların kabul edilip edilmediğini belirleyecek görüşme sürecine girecek olan adayları gösteren listenin en başında yer aldı. Lig tarihinde, hakkında en hızlı karar verilen bir şampiyon daha yok. Görüşme başlar başlamaz Kabul Kapıları ışıdı ve yavaşça açıldı. Jax, Hüküm sürecinde herhangi bir Gözlem'le ya da Derin Düşünce'yle karşılaşmadı.

Jax, Adalet Meydanlarına çıkar çıkmaz dehşet verici bir savaşçı olduğunu kanıtladı. Kendine yakıştırdığı ''Lig'in Silah Ustası'' unvanını, art arda kazandığı ve bugüne dek eşi görülmemiş galibiyetlerle pekiştirdi. Lig'deki sihirdarların bazıları, tanınmayan ve alt edilemeyen bir savaşçının varlığının, League of Legends'ın tarafsızlığına gölge düşüreceğinden endişe etmeye başladılar. Bu nedenle, Reginald Ashram'ın kaybolmasının ardından Lig'in başına geçen Yüksek Meclis Üyesi Heyward Relivash, Jax'ın savaşmasına dair özel kısıtlamalar getirdi. Bu, Lig'in daha önce hiç yapmadığı ve o günden sonra tekrarlanmayan bir şeydi. İri yarı savaşçı, kendi özel koşullarını koyarak yanıt verdi; protesto olarak, kendisine dövüşürken yalnızca prinçten bir lamba direği kullanma izni verdi. Ne Lig'in yaptırımları ne de kendi kısıtlamaları onun zaferlerine yenilerini eklemesine engel oldu. O günden bugüne Lig kısıtlamaları kaldırdı ama Jax kendi kurallarını hâlâ uyguluyor; güvenilir pirinç direğiyle dövüşmekte gayet başarılı.

''Tedbirli olun; League of Legends'da lamba direği şeklinde çürüklerle kendini gösteren bir salgın var.''
-- Gragas

Jax Oynama Rehberi, Dikkat Edilmesi Gerekenler

 
Jax olarak oynarken;
- Jax, Sıçrama Saldırısı'nı totemler dahil olmak üzere dost birimler üzerinde de kullanabilir.
- Jax, Guinsoo'nun Hiddeti ve Hextech Silahkılıç gibi hem Yetenek Gücü hem de Saldırı Gücü veren eşyalardan büyük ölçüde yararlanır.
-
Jax rakip ise;
- Onunla yumruk yumruğa kapışmaktansa kısa aralıklarla saldır. Art arda saldırmasını engellemek verdiği hasarı büyük ölçüde azaltır.
- Jax çok kısa bir süre için uzaktan gelen bütün saldırıları savuşturabilir ve etkisi bittiğinde yakın mesafedeki rakipleri afallatabilir. Ona saldırmak için sıyrılma gücü bitene kadar bekle.
-

Jax Şampiyon Yetenekleri ve Güçleri

Pasif
Amansız Saldırı
Jax'ın arka arkaya yaptığı normal saldırıları Saldırı Hızı'nı devamlı olarak arttırır.
Sıçrama Saldırısı
Jax bir birime doğru sıçrar. Birimin rakip birim olması halinde, Jax silahıyla darbe indirir.
Güçlendir
Jax silahını enerjiyle yükler ve bir sonraki saldırısının ek hasar vermesini sağlar.
Karşı Saldırı
Jax'ın savaştaki hüneri, kısa süreliğine gelen tüm fiziksel saldırılardan sıyrılmasını ve ardından hızla karşı saldırıya geçerek çevresindeki bütün rakipleri sersemletmesini sağlar.
Büyük Ustanın Kudreti
Peş peşe gerçekleştirilen her üçüncü saldırı fazladan Büyü Hasarı verir. Ayrıca, Jax bu yeteneği etkinleştirdiğinde azmini pekiştirerek, Büyü Direncini ve Zırh değerini kısa süreliğine arttırabilir.

Jax Şampiyon Köstümleri / Skinleri

Standart KöstümHokeyci JaxVandal JaxOltalı JaxPAX JaxJaximusTapınak Savaşçısı JaxCan Düşmanı JaxSKT T1 JaxGardiyan Jax