Jarvan IV - Demacia'nın Simgesi

Tank / Savaşçı

Jarvan IV Güç ve Yetenek Değerleri

# Başlangıç Seviye Başına Artış
Can 571.2 +90
Saldırı Gücü 55.712 +3.4
Saldırı Hızı -0.05 %2.5
Hareket Hızı 340
Can Yenileme 8.176 +0.7
Zırh 29 +3.6
Büyü Direnci 32.1 +1.25
 Saldırı  
Savunma  
Yetenek  
Zorluk  

Jarvan IV Şampiyon Hikayesi

   ''Yalnızca bir gerçek var ve onu kargımın ucunda bulacaksınız.''

Yüzyıllardır Demacia'nın kraliyet ailesi olan Lightshield soyundan gelenler, hayatlarını Demacia ilkelerine karşı gelenlere savaş açarak geçirmiştir. Lightshield ailesinin her üyesinin kanında doğuştan gelen bir Noxus karşıtlığı olduğu söylenir. Bu, Jarvan IV için de geçerli.

Ataları gibi o da Demacia birliklerini Noxus kuvvetlerine karşı kanlı savaşlara götürdü ve pek çok kez yaralı dostlarıyla ölmüş yoldaşlarının yanıbaşında kan kaybetti. En büyük hezimetinde, Jericho Swain komutasındaki bir Noxus taburu tarafından alt edilerek yakalanmıştı. Bu hata, neredeyse Urgot'un elinde can vermesine yol açıyordu; ama Jarvan'ın çocukluk arkadaşı Garen'in yönettiği seçkin Demacia saldırı gücü, Yılmaz Öncüler tarafından kurtarıldı.

Ona yakın olanlar, bu tutsaklığın onu değiştirdiğine inanıyor. Xin Zhao'nun şu sözleri sarf ettiği söyleniyor: ''Gözleri hiçbir zaman size bakmıyor gibiydi; bakışları sanki içinizden geçip, arkanızda bakmaktan kendini alamadığı bir şeyi izliyordu.''

Bir gün Jarvan IV kimseye haber vermeden kendi elleriyle Demacia askerlerinden bir bölük oluşturdu ve ''kefaret'' bulmaya yemin ederek Demacia'dan ayrıldı. Kuzey Valoran'da bulabildiği en tehlikeli yaratıkların ve haydutların izini sürüp avlamaya başladı ama çok geçmeden bu avlardan usandı. Yalnızca kendinin anlayabileceği bir şeyin peşinden koşarak Büyük Duvar'ın güneyine ilerledi. Yaklaşık iki yıl boyunca ondan hiç haber alınamadı.

Birçok kişi Jarvan'ın hayatından ümidi kesmişti ki genç varis Demacia sokaklarına ihtişamlı bir şekilde geri döndü. Demacia zırhı, bilinmeyen yaratıkların kemikleri ve pullarıyla donatılmıştı. Gözleri, kendisinden kat kat yaşlı birinin bilgeliğini taşıyordu. Onunla beraber yola çıkan on iki askerden yalnızca ikisi geri dönmüştü. Çelik kadar soğuk ve sert bir ses tonuyla, Demacia'nın gerçek düşmanlarını dize getireceğine yemin etti.

Jarvan IV Oynama Rehberi, Dikkat Edilmesi Gerekenler

 
Jarvan IV olarak oynarken;
- Ejderha Saldırısı / Demacia Sancağı kombosunu kendi Afet bölgelerinden çıkmak için kullanabilirsin.
- Dövüşlerin başında hasarını en yüksek seviyeye çekmek için normal saldırılarını farklı şampiyonlara yönelt.
- Demacia Sancağı'nı, rakiplerin gelip gelmediğini görebilmek için bir keşif aracı olarak kullan.
Jarvan IV rakip ise;
- Havaya savrulmak istemiyorsan Jarvan IV ve Demacia Sancağı arasında durma.
- Afet'in arazisi, korkutucu bir güçtür ama hareket yetenekleri üstesinden gelebilir.
-

Jarvan IV Şampiyon Yetenekleri ve Güçleri

Pasif
Ordu Marşı
Jarvan IV'ün ilk normal saldırısı hedefine fazladan fiziksel hasar verir. Bu etki kısa süreliğine aynı hedef için tekrar oluşamaz.
Ejderha Saldırısı
Jarvan IV kargısını uzatır ve karşısına çıkan rakiplere hasar vererek zırhlarını azaltır. Ayrıca, bu hareket Jarvan'ı Demacia Sancağı'na çekerken yoluna çıkan bütün rakipleri havaya savurmasını sağlar.
Altın Kalkan
Jarvan IV Demacia'nın kadim krallarını çağırarak onu zarardan korumalarını ve çevredeki rakipleri yavaşlatmalarını sağlar.
Demacia Sancağı
Jarvan IV, sahip olduğu Demacia gururu sayesinde pasif olarak fazladan Saldırı Hızı kazanır. Demacia Sancağı etkinleştirildiğinde, Jarvan IV bir Demacia bayrağı dikerek, büyü hasarı ve yakındaki dost şampiyonlara Saldırı Hızı verir.
Afet
Jarvan IV kahramanca savaşa atılırken hedefine öyle bir güçle saldırır ki, zeminde bir deprem yaratarak hedefle kendini bir arena içine hapseder. Yakındaki rakipler darbe anında hasar alır.

Jarvan IV Şampiyon Köstümleri / Skinleri

Standart KöstümKomando Jarvan IVEjderkatili Jarvan IVKarazırh Jarvan IVŞanlı Jarvan IVSavaş Ustası Jarvan IVFnatic Jarvan IV