Janna - Fırtınanın Hiddeti

Destek / Büyücü

Janna Güç ve Yetenek Değerleri

# Başlangıç Seviye Başına Artış
Can 487.04 +78
Saldırı Gücü 51.956 +2.95
Saldırı Hızı 0 %2.61
Hareket Hızı 335
Can Yenileme 5.424 +0.55
Zırh 19.384 +3.8
Büyü Direnci 30 +0.5
 Saldırı  
Savunma  
Yetenek  
Zorluk  

Janna Şampiyon Hikayesi

   Büyüyü öğrenilmiş yollarla yapmaktan vazgeçip, kendilerini doğanın temel güçlerine veren büyücüler vardır. Janna da bunlardan biri. Sihri ilk olarak, Zaun şehir devletinin kargaşasında büyüyen bir yetimken öğrendi. Janna sokaklarda yaşıyor, kıt kanaat geçiniyordu. Güzel genç kız için hayat zor ve tehlikeliydi. Kıvrak zekâsıyla, zekâsının yetmediği yerde de çalarak hayatta kaldı. Zaun'u tanımlayan azgın büyü gücü, Janna'nın kendisini hem koruyabileceğini hem de geliştirebileceğini anladığı ilk ve en cazip araçtı. Janna belirli bir büyü türüne yakınlığının olduğunu fark etti; hava elementinin büyüsü. Hava büyüsü çalışmalarında, sanki havanın kendisinden doğmuşcasına birkaç ayda ustalaştı. Janna sokak serserisinden neredeyse bir gecede havanın vücut bulmuş haline dönüştü. Kendisini eğitenleri önce hayretler içinde bıraktı, sonra onlardan üstün olduğunu gösterdi. Bu kadar çabuk yükselmek, fiziksel görüntüsünü de değiştirerek, ona başka dünyalardan gelmiş gibi bir görünüm verdi.

Dünyadaki adaletsizliği (özellikle baştan sonra delilik haline gelmiş Zaun'u) düzeltmek isteyen Janna, yeteneklerini Lig'e taşıdı. Büyülü deneylere düzenlemeler getirilmesini isteyenlerin sesi ve tekmaturjinin gelişiminin destekçisi oldu. Bu da onu, Piltover şehir devletiyle oradaki inanılmaz tekmaturji beyinlerinin dolaylı destekçisi yaptı. Janna ayrıca Lig'in birçok taraftarının yeni gözdesi. Sosyal etkinliklerde, hayran buluşmalarında ve diğer özel günlerde genellikle ilgi odağı oluyor. Diğer yandan Janna'da onu dokunulmaz yapan bir şey var. İlgisi rüzgâr gibi çabucak yön değiştirebiliyor.

Janna'nın güzelliğine kapılma. Aynı rüzgâr gibi, her an yıkıcı bir fırtınaya dönüşebilir.

Janna Oynama Rehberi, Dikkat Edilmesi Gerekenler

 
Janna olarak oynarken;
- Fırtınanın Gözü dost kulelerde kullanılabilir.
- Uğultulu Kasırga'yı enerjisi dolmadan çabucak fırlatmak, karşı takımı büyük ölçüde etkisiz hale getirebilir.
- Janna'nın ultisini iyi zamanlamak, rakipleri yaralı bir dost şampiyondan uzaklaştırabilir hatta rakipleri birbirinden ayırabilir.
Janna rakip ise;
- Bir engelleme yeteneğini Janna'nın ultisi için sakla.
- Uğultulu Kasırga'nın yüklenme sesini dinle; Janna seni onunla ekranın dışından ya da çalılıktan vurmayı deneyebilir.
- Janna başka bir dostunu desteklerken en güçlü halindedir. Dostuna sataşabilirsen, bu onun seninle dövüşme yetisini azaltacaktır.

Janna Şampiyon Yetenekleri ve Güçleri

Pasif
Pupa Yeli
Janna'ya doğru hareket eden tüm dost şampiyonların Hareket Hızları %8 artar.
Uğultulu Kasırga
Janna basınç ve sıcaklığı bölgesel olarak değiştirerek, zamanla büyüyen, küçük bir hortum yaratabilir. Büyüyü tekrar etkinleştirerek hortumu serbest bırakabilir. Hortum serbest kaldığında, yaratıldığı yönde ilerler ve yoluna çıkan rakiplere hasar vererek onları havaya savurur.
Meltem
Janna, pasif olarak Hareket Hızını arttıran ve diğer birimlerin içinden geçmesini sağlayan bir hava elementali çağırır. Bu yeteneği etkinleştirerek, bir rakibine hasar verip, Hareket Hızı değerini de azaltabilir.
Fırtınanın Gözü
Janna koruyucu bir rüzgâr yaratarak, hasara karşı savunduğu bir dost şampiyonun veya kulenin Saldırı Gücünü de arttırır.
Muson
Janna etrafını, rakipleri uzağa savuran büyülü bir fırtınayla kuşatır. Fırtına dindiğinde geriye kalan ferahlatıcı esintiler, yetenek aktif olduğu sürece yakındaki takım arkadaşlarını iyileştirir.

Janna Şampiyon Köstümleri / Skinleri

Standart KöstümFırtına JannaHextech JannaBuz Kraliçesi JannaŞanlı JannaMuhabir JannaFnatic JannaYıldız Muhafızı Janna